Reklamı kapat

Propy Nedir? PRO Coin Ne İşe Yarar?

0 görüntülenme
Propy Nedir? PRO Coin Ne İşe Yarar?

Propy nedir? Propy, Blockchain teknolojisi üzerine inşa edilen ve emlak sektöründeki sorunları çözmeyi amaçlayan bir platformdur. Kriptokoin.com olarak bu makalede Propy nedir, ne sunar, PRO coin nedir, ne işe yarar ve nasıl alınır gibi merak edilen soruları sizin için yanıtladık. Gelin kripto para birimleriyle emlak satın almanıza olanak tanıyan bu projeyi birlikte inceleyelim.

Propy nedir?

Propy, Web3 teknolojisiyle güçlenen ve Ethereum Blockchain üzerine inşa edilen bir emlak platformudur. Bu platformda kullanıcılar, akıllı sözleşmelerle yasal olarak güvence altına alınan emlakları satın alabilmektedir. Propy’deki emlakların her biri, aynı zamanda birer NFT varlığıdır. NFT’ler, Blockchain teknolojisiyle mümkün olan bir dijital varlık sınıfıdır. Bu varlıklar, akıllı sözleşmeler sayesinde sahipliği kanıtlar.

Propy ne sunar?

Propy ile bir emlak NFT’si satın aldığınızda, NFT’nin sahipliği Blockchain’e kaydedilmektedir. Böylece, o emlak ürününe sahip olduğunuzu kanıtlamanız mümkün hale gelir. Bununla birlikte Propy, emlak piyasasındaki merkezi yapıyı ve aracıları ortadan kaldırmayı hedefler. Bunun için Ethereum Blockchain’in teknolojilerinden yararlanır. Propy’de yaptığınız işlemler son derece hızlı ve düşük maliyetlidir.

Bu arada Propy’deki tüm gayrimenkul satışları ETH ve USDC ve Bitcoin ile gerçekleşmektedir. Bitcoin, en büyük ve en popüler kripto paradır. ETH, Ethereum ağının yerel kripto para birimidir. USDC ise fiyatı daima dolara endeksli olan bir stablecoin’dir. Platform, 12 Mart 2022’de, Florida’da 210 ETH karşılığında tek yataklı kat mülkiyeti satışını gerçekleştirdi. Şimdi Propy, gelecekteki NFT satışlarını kendi oluşturduğu bir pazar yerinde gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

PRO coin nedir? Ne işe yarar?

PRO coin, Propy platformunun yerel kripto para birimi. Temelde, Ethereum Blockchain tabanlı bir ERC-20 tokenidir. Bu token, emlak varlıkları BTC, ETH ve USDC ile satıldığı için Propy’i kullanmak isteyen kullanıcılara hitap etmemektedir. Bunun yerine PRO coin, daha çok emlak işlemlerine güç vermek için kullanılmaktadır. Yani akıllı sözleşmeleri çalıştırmak ve platformda gayrimenkul satmak için PRO coin ile ödeme yapmanız gerekmektedir.

Propy nedir? PRO coin nasıl alınır?

Propy platformu ile ilgilenen yatırımcılar platformun yerel tokeni olan PRO coin’e yatırım yapabilirler. PRO coin, mevcut olarak 51,5 milyon dolarlık piyasa değeri ile birçok kripto para borsasında işlem görmektedir. Bu borsalar arasında Bitrue, Huobi Global, Coinbase ve HitBTC bulunmaktadır. İlgili yatırımcıların bu borsalardan birine üye olması ve ardından hesabını doğrulaması gerekir. Böylece, cüzdanlarına PRO coin paritelerine uygun bir varlık yatırıp, tokeni satın alabilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Temco Nedir? TEMCO Coin Ne İşe Yarar?
Temco Nedir? TEMCO Coin Ne İşe Yarar? Temco nedir? Güney Kore merkezli bir proje olan Temco, Blockchain teknolojisi aracılığıyla çalışan bir tedarik zinciri çözümüdür. Kriptokoin.com olarak bu makalede Temco nedir, ne sunar, TEMCO coin ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık....
Serkan Eser 2 ay önce