Reklamı kapat

Pundi X 2021’e Kadar Küresel Çapta 100.000 PoS Cihazı Dağıtmayı Hedefliyor

Mert Kaya
Mert Kaya 12 Temmuz 2018
0 görüntülenme

Kripto PoS makinesi üreticisi ve geliştiricisi Pundi X’in CEO’su Zac Cheah global çapta kripto para sektörünü 2021 yılına kadar 100.000 kripto PoS makinesi ile donatacaklarını söyledi.

ZDNet Kore’ye verdiği röportajda konuşan Cheah şu sözleri ile yatırımcılarına ve kripto camiasına umut oldu:

“Üç yıl içerisinde ‘en az’ 100.000 kripto PoS makinesi dağıtılmış olacak. Son altı ayda iş yerlerinden Pundi X tarafından üretilmiş 25.000 kripto PoS makinesi siparişi aldık.”

Satıcıların Kriptoyu Benimsemesi Temel Hedef

Starbucks’ın CEO’su Howard Schultz’un yakın zamanda dediği gibi şu an kripto ve finans sektörü dışındaki birçok multi milyar dolarlık şirket Bitcoin ve Ethereum gibi dijital varlıklara işyerleri tarafından henüz benimsenmediği gerekçesi ile şüphe duyarak yaklaşıyor.

Halihazırda iş yerlerinin kripto parayı benimsemeyip bir ödeme yöntemi olarak müşterilerine sunmamasının belli başlı nedenleri mevcut. Bunlar:

  1. Volatilite
  2. Yüksek komisyonlar/ölçeklenebilirlik
  3. Mecvut makinelerinin (PoS) kripto desteği sağlamaması

Pundi X’in üçüncü maddedeki PoS makinesi desteğini sağlayabileceği açık ancak halen kripto paraların işyerleri tarafından benimsenmesi için ilk iki engel varlığını sürdürüyor.

Tether, TrueUSD, CircleUSD, Baris gibi sabit koinlerin ortaya çıkması Amerikan Dolarına karşı bir volatilite riskini ortadan kaldırıyor olması iş yerleri tarafından kriptonun benimsenmesine de ayrıca fayda sağlayabilir.

Ayrıca Bitcoin ve Ethereum gibi ana büyük kripto paraların yüksek işlem ücreti ve ölçeklenebilirlik gibi sorunlarını orta dönemde çözme ihtimalinin yüksek olduğunu varsayarsak Pundi X’i yakın bir zamanda tüm dünya çapında görmemiz pek de şaşırtıcı olmaz.

Ana Hedef Güney Kore

Cheah Güney Kore’nin Pundi X’in geleceği için anahtar nokta olduğunu belirtti. Pundi X’in CEO’su bunun sebebini ise şöyle açıkladı:

“Güney Kore küresel çapta kripto takaslarının yüzde 35’ini yapıyor. Bu bölgede kripto paraların iş yerleri tarafından kabul edilmesi diğer yerlerden çok daha çabuk olacaktır.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Finlandiya Merkez Bankası Danışmanından Dijital Para Açıklaması Finlandiya’nın merkez bankasının (BoF) danışmanı, son zamanlarda “dijital para birimi kavramının yanlış anlaşıldığını göstermeye” çalışarak, Bitcoin gibi kripto paralarla ilgili 17 sayfalık bir rapor yayınladı. Finansal kurumun dijitalleşme başkanı Aleksi Grym, “Dijital para birimlerinin büyük yanılsaması” başlıklı...
İmge Açıkbaş 12 Temmuz 2018