Pundi X Endonezya’da POS Makinelerinin Kurulumuna Başlıyor

Google News

Pundi X, ülkedeki kripto para yasağına rağmen -bankasız- nüfusu hedefleyerek kripto para-ulusal para takasına imkan sunan POS cihazlarını Ezndonezya’da kullanıma sunuyor.

Kripto paradaki işlem hacminin kendi borsalarını dahi geride bıraktığı Endonezya, Güneydoğu Asya’daki yeni kripto para gücü olma yönünde hızla ilerliyor.

Endonezya’daki bu kripto para alım satımındaki hızlı artış yeni haberleri de beraberinde getirdi; kripto para-POS ödeme girişimi Pundi X, kripto makinelerini ülkedeki kripto yasağının kalkmasını umarak ülkenin dört bir yanına kurmaya başladı.

Dün akşam saatlerinde yayımlanan yeni yazısında South China Morning Post, Pundi X’in baş hukuk müşaviri David Ben Kay’in ülkedeki kripto yasağının 3 yıl gibi kısa bir sürede kalkacağına inandığını ve şirketin Endonezya’da kurulan bu POS sistemlerini kullanmaya başlayacağını söylediğini yazdı.

David Ben Kay ayrıca kurulan bu makinelerin Endonezya’nın mevcut mevzuatına aykırı olmayacağını da ekledi; çünkü bu makineler yalnızca kripto-ulusal para takası gerçekleştirmiyor.

Şimdilik, yasak kaldırılıncaya kadar, cihazlar sadece ulusal para takaslarını gerçekleştirebilecek.

Pundi X, 2021’e kadar Singapur’dan Güney Kore’ye, Güneydoğu Asya boyunca 100.000’den fazla POS cihazı kurmayı hedefliyor.

Ayrıca Pundi X ekibi yakın bir zamanda makinelerin seri üretime geçmesini beklediğini de duyurmuştu.

Pundi X (NPXS) anlık fiyatı şöyle:

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;
var scripts = document.getElementsByTagName(“script”);
var embedder = scripts[ scripts.length – 1 ];
(function (){
var appName = encodeURIComponent(window.location.hostname);
if(appName==””){appName=”local”;}
var s = document.createElement(“script”);
s.type = “text/javascript”;
s.async = true;
var theUrl = baseUrl+’serve/v1/coin/summary?fsym=NPXS&tsyms=USD’;
s.src = theUrl + ( theUrl.indexOf(“?”) >= 0 ? “&” : “?”) + “app=” + appName;
embedder.parentNode.appendChild(s);
})();

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku