Reklamı kapat

QTUM’dan Dev Amazon Ortaklığı!

Mert Kaya
Mert Kaya 18 Ekim 2018
0 görüntülenme

Tron ve Çin’in Google’ı sayabileceğimiz Baidu arasında ortaklık olacağına dair çıkan yakın tarihli haber bu tarz büyük haberlerin piyasada ne tür heyecanlar yarattığını gözler önüne serdi. Bu ortaklık yalnızca bir spekülasyon olsa da geçtiğimiz gün bir başka kripto projesi belki de Baidu’dan da daha önemli sayılabilecek bir şirket ile yaptıkları ortaklığı resmen duyurdu!

Yeni ortaklık duyurusu akıllı kontrat odaklı Proof of Stake (PoS) kripto koini QTUM’dan geldi. QTUM, çok uluslu şirket Amazon Web Servisleri’nin (AWS) Çin departmanıyla partnerliğini açıkladı.

Duyuru, dijital para birimi endüstrisine yeni bir heyecan getirdi. Çünkü açıklanana göre bu iki kurum hosting hizmetinin BaaS tekliflerini genişletmek için el sıkıştı.

Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Akıllı kontrat ve merkeziyetsiz uygulama (dApp) geliştirme platformu olan QTUM, bu ortaklık sayesinde artık iş dünyasının en büyük bulut sağlayıcılarından biri aracılığıyla dağıtılacak.

QTUM Core’a sahip olan AMI (Amazon Machine Image) sayesinde kullanıcılar kendi dApp’lerini ve akıllı kontratlarını oluşturabilecek ve dağıtabilecek.

Ortaklık sayesinde QTUM, Amazon’un teknolojisine, iş dünyasına, pazarlama ve hatta satış kaynaklarına erişerek fayda sağlayacak.

Bu arada haber açıklandıktan hemen sonra yaklaşık yüzde 10’luk bir sıçrama yapan QTUM, yayın saati itibariyle 3,95 dolardan işlem görmekte…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ana Ağ Güncellemesi Yaklaşan Altcoin Yüzde 40 Değer Kazandı 2018’in en durağan dönemlerinden birisine tanık olduktan sonra geçtiğimiz hafta içerisinde USDT’nin artan volatilitesi ile hareketlenen kripto para piyasası bugün durağan bir görüntü seyrederken, geçtiğimiz haftalarda Binance’e eklenerek sükse yapan ve sizlerle mayıs ayındaki yazımızda buluşturduğumız Ravencoin...
Serkan Eser 18 Ekim 2018