Reklamı kapat

R3 CEO’su Açıkladı: Facebook’un Libra’sı Merkez Bankaları Arasındaki Dijital Parayı Hızlandıracak

Mesut İnan
Mesut İnan 14 Aralık 2019
0 görüntülenme
Kriptokoin – R3’ün Kurucusu ve CEO’su David Rutter kısa süre önce Hong Kong’da düzenlenen 2019 FinTech Haftasında bir röportaj verdi. “İş sorunlarını çözmek için dağıtılmış hesaplamanın gücünü kullanan bir kurumsal yazılım şirketi” olarak tanımladığı firma olan R3’ün CEO’su, röportaj sırasında birçok konuyu ele aldı. Bunlar arasında, Facebook’un Libra’sı, Çin’in blok zinciri yaklaşımı, kripto paraların benimsenmesinin giderek nasıl büyüdüğü, küresel ticaret, blockchain kullanımı, dolandırıcılık karşıtı önlemler ve KYC gibi konular yer alıyordu. Rutter’e göre, hiçbir değeri olmayan ve gerçek varlıkları, menkul kıymetleri ve emtiaları belirleyen sahte ICO’larla dolu bu dünyayı meşrulaştırmak için, uygun şekilde düzenlenmiş bir meşru pazar olması gerekiyor. CEO ayrıca, düzenleyicilerin nasıl yavaş olduğu konusunda da görüşlerini beyan ediyor ve aynı zamanda dünyanın belirli bölgelerinde hızla hareket etmek ve küresel bir rejim oluşturmak ve token ekonomisinin kalkmasını görmek için daha spesifik olmak zorunda olan düzenleyicilerin olduğunu itiraf ediyor.
“Düzenlemeyi sevmiyorum. Vergileri sevmiyorum. Kesinlikle gerekli olmayan sevmediğim birçok şey var. ”
R3’ün CEO’su ayrıca, Facebook’un büyük kullanıcı tabanının ve buna ek olarak Libra’nın merkez bankaları arasındaki dijital para düşüncesini nasıl hızlandıracağını da vurguluyor: Rutter ayrıca, Çin’in veri depolama konusundaki yaklaşımının R3 gibi küresel firmalar için engebeli bir yol yaratacağını da kabul ediyor. Ek olarak, Fabric ve Corda’nın alandaki iki büyük girişimsel blok zinciri çözümü olduğunu ve Çin’in büyük bir oyuncu olmasına rağmen “yalıtılmış bir şey yapamıyor” olduğunu ifade ediyor ve ekliyor:
“Çin’in büyük bir şeyi varsa, küresel bir finansmana sahip olacaksak bu işlerin nasıl bir arada yapılacağının çözümlerini bulmalıyız.”
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dev Şirket 2020 İçin Bitcoin ve Altcoin Tahminlerini Açıkladı! Kriptokoin.com – Risk sermayesi şirketi Blockchain Capital’e göre, Bitcoin (BTC) 2020 yılında 20.000 dolarlık bir fiyata ulaşabilir. Bu, şirketin gelmekte olan yeni yıl için yaptığı cesur tahminlerden sadece biri. Blockchain Capital iddialı: Bitcoin 2020’de 20.000 doları dahi...
Serkan Eser 14 Aralık 2019