Radara Alınacak Binance’deki 3 Altcoin Belli Oldu!

Radara Alınacak Binance'deki 3 Altcoin Belli Oldu!
Radara Alınacak Binance'deki 3 Altcoin Belli Oldu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üç önemli altcoin projesi, DeFi ortamının kilit oyuncuları olarak ortaya çıktı. Her proje DeFi ekosisteminin benzersiz yönlerini ele alıyor. Farklı kullanım türleri sunuyor ve Blockchain topluluğunda büyük ilgi görüyor. Kripto uzmanı Victor, bu Binance coinlerinin temellerini, en son gelişmelerini ve DeFi’nin geleceği üzerindeki potansiyel etkilerini inceliyor.

Listedeki ilk altcoin: Pancake Swap (CAKE)

PancakeSwap, merkezi olmayan bir borsa (DEX). Ayrıca, BNB Chain üzerinde bir otomatik piyasa yapıcı (AMM) olarak işlev görüyor. Bir AMM olarak PancakeSwap, kullanıcıların geleneksel bir emir defterine ihtiyaç duymadan kripto para ticareti yapmalarını sağlıyor. Bunun yerine likiditeyi, tokenlarını akıllı sözleşmelere kilitleyen ve ödül olarak alım satım ücreti kazanan likidite sağlayıcıları sağlıyor.

PancakeSwap’in yenilikçi özelliği, BNB Chain’in yüksek verim kapasitesi sayesinde düşük işlem ücretleri ve hızlı işlem onay süreleridir. Kullanıcılar ayrıca tokenlarını likidite havuzlarında stake ediyor. Böylece, PancakeSwap’in yerel tokenı olan CAKE şeklinde ek ödüller kazanıyor. Proje, kullanım kolaylığına sahip. Ayrıca, çekici kullanıcı arayüzü var. Dahası, likidite sağlayıcılar için kazançlı ödülleri nedeniyle hızla popülerlik kazandı.

Son güncelleme itibarıyla PancakeSwap, çeşitli diğer DeFi projeleriyle entegre olarak, yeni alım satım pariteleri sunuyor. Ayrıca, ücretleri daha da düşürmek ve ölçeklenebilirliği artırmak için Katman-2 çözümlerini keşfediyor. Böylece, ekosistemini genişletmeye devam ediyor.

PancakeSwap BNB Chain ekosisteminde güçlü bir varlığa sahip. Kullanıcı dostu arayüzü, onu sürdürülebilir büyüme için konumlandırıyor. Ancak, diğer DeFi platformlarının rekabetiyle karşı karşıya. Bu alandaki liderliğini korumak için yenilik yapmaya devam etmesi gerekiyor. Bu makalenin yazıldığı sırada, Pancakeswap 3,3 milyar dolar TVL’ye sahipti. Son olarak, Pancakeswap’ın Binance Chain’deki en büyük uygulama olduğunu belirtmek gerekiyor.

İkinci sırada Venus Protocol (XVS) var

Venus Protocol, BNB Chain üzerinde faaliyet gösteren merkezi olmayan bir kredi platformu. Proje, kullanıcılara kripto paralarını teminat gösterme ve bunlara karşı borç alma, kaldıraçlı ticareti kolaylaştırma ve mevduatlarından faiz kazanma fırsatı sunmaya odaklanıyor.

Venus Protocol’ün en önemli özelliklerinden biri, BNB coinlerini veya desteklenen diğer kripto paralarını teminat olarak yatıran kullanıcılar tarafından basılan algoritmik stablecoin VAI. VAI, aşırı teminatlandırma ve Venus yönetim tokenı (XVS) kullanımı yoluyla ABD Dolarına olan sabitliğini koruyor.

Venus Protocol, desteklediği varlıkları ve teminat türleri listesini sürekli olarak genişletiyor. Böylece kullanıcıların borç verme ve borç alma ekosistemine katılma fırsatlarını artırıyor. Ayrıca, projenin yönetişim sistemi, karar alma süreçlerini daha da merkezsizleştirerek aktif topluluk katılımı elde etti.

BNB Chain ekosistemi büyümeye devam ettikçe Venus Protocol, özellikle borç verme ve borç alma faaliyetleri aracılığıyla daha yüksek getiri arayan traderlar ve likidite sağlayıcıları arasında artan kullanıcı benimsemesinden faydalanmaya devam edecek. Bununla birlikte, tüm borç verme protokollerinde olduğu gibi, risk yönetimi ve güvenlik uzun vadeli sürdürülebilirlik için kritik faktörler olmaya devam edecektir. Bu makalenin yazıldığı sırada Venus Protocol 699 milyon dolar TVL’ye sahipti. Son olarak, BNB Chain’deki en büyük ikinci uygulama olduğunu belirtelim.

Son sıradaki altcoin Coinwind (COW)

Coinwind, DeFi alanında nispeten yeni bir oyuncu. Geliştiriciler, projeyi sürdürülebilirlik ve toplum odaklı kalkınmayı ele almak üzere tasarladı. Proje, çevresel ve sosyal etkiye öncelik veriyor. Bu doğrultuda, bir dizi DeFi ürünü sunan merkezi olmayan bir ekosistem oluşturmaya odaklanıyor.

Coinwind’in benzersiz özelliklerinden biri, işlem ücretlerinin bir kısmını çevresel ve sosyal projelerin finansmanına tahsis eden getiri yaratma mekanizması. Bu yenilikçi yaklaşım, finansal büyümeyi olumlu bir küresel etkiyle birleştirmeyi hedefliyor. Ayrıca, etik kaygıları olan yatırımcılara hitap etmeyi amaçlıyor.

Coinwind kısa süre önce yönetişim tokenını piyasaya sürdü. Böylece, kullanıcıların karar alma sürecine aktif olarak katılmalarını ve projenin gelecekteki yönünü şekillendirmelerini sağladı. Ekip ayrıca, etkili girişimlere olan bağlılıkların sinyalini verdi. Bu doğrultuda, önde gelen çevre örgütleriyle ortaklıklarını da duyurdu.

Dolayısıyla Coinwind’in sürdürülebilir uygulamaları ve getiri üretimini entegre eden yeni yaklaşımı, çevreye duyarlı yatırımcılardan oluşan ve giderek büyüyen bir topluluğun ilgisini çekme potansiyeline sahip. Bununla birlikte, başarısı uzun vadeli vizyonunun uygulanmasına ve platformunun daha geniş DeFi topluluğu tarafından benimsenmesine bağlı olacak. Bu makalenin yazıldığı sırada Coinwind’in 211,2 milyon dolar TVL’ye sahipti. Altcoin projesi, BNB Chain’deki en büyük üçüncü uygulama.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Radara Alınacak Binance’deki 3 Altcoin Belli Oldu!