Reklamı kapat

Raiden Network Token Nedir? RDN Ne İşe Yarar?

Emre Borsan
Emre Borsan 3 hafta önce
9 görüntülenme
Raiden Network Token Nedir? RDN Ne İşe Yarar?

Raiden Network Token nedir? Raiden Network Token, Ethereum’un sorunlarını iyileştirmeyi amaçlayan Raiden Network’ün yerel tokenidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Raiden Network Token’i inceleyeceğiz. Bununla birlikte yatırımcıların merak ettiği Raiden Network nedir, Raiden Network Token nedir, RDN ne işe yarar, nasıl alınır gibi soruları da yanıtlayacağız. Şimdi gelin hızlı, düşük masraflı ve güvenli şekilde çalışan bu kripto parayı birlikte inceleyelim.

Raiden Network nedir?

RDN’ye geçmeden önce Raiden Network’ü incelememizde fayda var. Raiden Network, Ethereum tabanlı bir Blockchain protokolüdür. Bu protokol, Ethereum için hızlı, ucuz, ölçeklenebilir token transferleri sağlar. Buna göre temelde Ethereum’da hizmet veren bir araç olarak çalışır. Kullanıcılar, bu araç ile düşük maliyetler karşılığında yüksek hızlı kripto para işlemleri gerçekleştirme avantajı elde eder. Protokol, bunu Ethereum’a bir rakip olarak değil, onu tamamlayan bir şekilde gerçekleştirir.

Raiden Network Token nedir?

Genel olarak Raiden ekibi, ölçeklenebilirlik ile ilgili ana sorunu tanımlar. Buna göre Bitcoin ve Ethereum gibi ağlar, şu anda yüksek ücretler ve uzun onay sürelerine sahiptir. Bu, Blockchain’lerin toplu olarak benimsenmesi fikrini gerçekçi olmaktan çıkaran bir faktördür. İşte burada Raiden Network devreye girer. Protokol, Ethereum’un karşılaştığı ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek için zincir dışı işlemleri kullanır. Böylece, ağda işlenen işlem sayısından bağımsız olarak “anında, düşük ücretli” ödemeler sunar.

Raiden Network Token (RDN) ise bu protokolün yerel kripto para birimidir. Varlığı, Ethereum Blockchain’in doğrudan kendisine dayanmaktadır. Buna göre kripto para, Ethereum’un ERC-20 akıllı sözleşmesi aracılığıyla oluşturulmuştur ve bu ağda barındırılmaktadır. Kullanıcılar, RDN aracılığıyla hem Raiden Network hem de Ethereum’da bir dizi kullanım durumuna erişim sağlar.

RDN ne işe yarar?

Raiden Network Token (RDN), esasen Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorunlarına çözümüdür. Bu birçok bakımdan Bitcoin’in Lightning Network protokolüne benzer. Raiden Network’ün resmî web sitesinde yayınlanan bir videoya göre, Blockchain ödemelerinin geniş çapta benimsenmesi gerçekleşmeden önce, Blockchain ağları kabaca 100 milyon TPS’ye ulaşmalıdır. Şu an itibariyle, Ethereum ağı yaklaşık saniyede 10-15 işlem işleyebilmektedir. Bu, 45.000 tps işleyebilen Visa kredi kartıyla karşılaştırıldığında oldukça verimsizdir. Bu noktada devreye giren RDN şu amaçlarla kullanılır:

  • 1 saniyeden kısa sürede gerçekleşen işlemler yapma,
  • Global defterde görüntülenemeyen özel transferler gerçekleştirme,
  • Ethereum ağında yüksek ölçeklenebilirlik ile var olma,
  • Düşük gas ücretleriyle varlık transfer etme,
  • Mikro ödeme yeteneğini kullanma,
  • Herhangi bir ERC-20 tokeni ile birlikte çalışma.

Raiden Network Token nedir? RDN nasıl alınır?

Raiden Network Token şu anda Gate.io, Uniswap ve Bancor Network gibi kripto para borsalarında listelenen bir tokendir. İlgili yatırımcıların bu borsalara erişmesi ve RDN için alım adımlarını izlemesi gerekmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

2018 Bitcoin Çöküşünü Bilen Analist: Dip Fiyatı Bu!
2018 Bitcoin Çöküşünü Bilen Analist: Dip Fiyatı Bu! Lider kripto Bitcoin (BTC), FTX’in çöküşünün yarattığı tahribatın etkilerini gidermek için mücadele ediyor. Bugün kısmen toparlanmayı başaran BTC, 17 bin dolar desteğinin altında işlem görüyor. Bu psikolojik desteği kıracak mı yoksa yeniden diplere mi dalacak? Bu belirsizlik...
Vural Erkan 3 hafta önce