Reddit Bitcoinle Ödemeyi Geri Getiriyor, Ethereum ve Litecoin Sırada

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto dünyasına destek veren sosyal medya, kripto ödemelerin mümkün olduğu eski günlerine dönüyor.

Reddit, bitcoin severlerin en çok kullandığı sosyal medya platformu, yakında ödeme seçeneği olarak bitcoine geri dönecek. Coinbase’in desteklediği diğer koinler, Litecoin (LTC) ve Ethereum (ETH) de sonradan gelebilir.

Suistimaller başlayana kadar Reddit uzun süre boyunca dogecoin kullandı.

“Reddit Bitcoin’i ve belki Ethereum ve Litecoin’i de ödeme yöntemi olarak geri getireceklerini söyledi”

Coinbase’le teknolojik uyumsuzluklar sebebiyle Mart ayında Reddit bitcoin ödemelerini kaldırmıştı. Ama yeni tasarımla bu seçenek yakında geri dönecek. Bitcoin ödemeleri Reddit Gold üyelik için kısa bir süre öncesine kadar açıktı.

“API entegrasyonumuzu yükseltmeye vakit bulamadıki hepsi bu, yeni tasarımla beraber kripto ödemeler geri gelecek,” diyor Redditin teknoloji sorumlusu Chris Slowe.

Reddit’in sonunda sebebin teknik sıkıntılar olduğunu söylemesi biraz cesaret verici. Bitcoin’i bırakmaları tam da paranın değer kaybettiği zamana denk geldi. Reddit kurucularından Alexis Ohanian Ethereum’da inatçıydı ve sene sonunda 1.500 doları gördü.

Bu yeni haberler ise BTC, LTC ve ETH fiyatlarında ufak bir yükselişle geldi. BTC 9,602,27 dolar olurken, LTC 160 doların üstüne çıkacak görünüyor ve ETH 770 dolarda yükselmeye devam ediyor.

Kripto koinlerin ilk yıllarında sosyal medya ve kripto beraber ilerliyordu. Ama o zamandan beri yükselen fiyatlar, düzenbazlıklar, skandallar ve başka iletişim kaynaklarına taşınmadan dolayı kullanım azaldı. Bitcoin ağı da artan işlem ücretleri nedeniyle kullanımı azalttı.

Sosyal medyada kullanılan az sayıda kripto paradan biri de ReddCoin (RDD) ve martta John McAfee’nin attığı tweetle yükselişe geçti. Geçen ay en iyi performans gösterenlerden biri RDD oldu ve fiyatını nerdeyse üç katına çıkardı .The RDD  resmi olarak Reddit tarafından sahiplenilmedi ancak genelde tippingde o kullanılıyor.

Cryptovest-Christine Masters

Reddit Bitcoinle Ödemeyi Geri Getiriyor, Ethereum ve Litecoin Sırada