Reklamı kapat

Reddit Bitcoinle Ödemeyi Geri Getiriyor, Ethereum ve Litecoin Sırada

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 5 Mayıs 2018
0 görüntülenme

Kripto dünyasına destek veren sosyal medya, kripto ödemelerin mümkün olduğu eski günlerine dönüyor.

Reddit, bitcoin severlerin en çok kullandığı sosyal medya platformu, yakında ödeme seçeneği olarak bitcoine geri dönecek. Coinbase’in desteklediği diğer koinler, Litecoin (LTC) ve Ethereum (ETH) de sonradan gelebilir.

Suistimaller başlayana kadar Reddit uzun süre boyunca dogecoin kullandı.

“Reddit Bitcoin’i ve belki Ethereum ve Litecoin’i de ödeme yöntemi olarak geri getireceklerini söyledi”

Coinbase’le teknolojik uyumsuzluklar sebebiyle Mart ayında Reddit bitcoin ödemelerini kaldırmıştı. Ama yeni tasarımla bu seçenek yakında geri dönecek. Bitcoin ödemeleri Reddit Gold üyelik için kısa bir süre öncesine kadar açıktı.

“API entegrasyonumuzu yükseltmeye vakit bulamadıki hepsi bu, yeni tasarımla beraber kripto ödemeler geri gelecek,” diyor Redditin teknoloji sorumlusu Chris Slowe.

Reddit’in sonunda sebebin teknik sıkıntılar olduğunu söylemesi biraz cesaret verici. Bitcoin’i bırakmaları tam da paranın değer kaybettiği zamana denk geldi. Reddit kurucularından Alexis Ohanian Ethereum’da inatçıydı ve sene sonunda 1.500 doları gördü.

Bu yeni haberler ise BTC, LTC ve ETH fiyatlarında ufak bir yükselişle geldi. BTC 9,602,27 dolar olurken, LTC 160 doların üstüne çıkacak görünüyor ve ETH 770 dolarda yükselmeye devam ediyor.

Kripto koinlerin ilk yıllarında sosyal medya ve kripto beraber ilerliyordu. Ama o zamandan beri yükselen fiyatlar, düzenbazlıklar, skandallar ve başka iletişim kaynaklarına taşınmadan dolayı kullanım azaldı. Bitcoin ağı da artan işlem ücretleri nedeniyle kullanımı azalttı.

Sosyal medyada kullanılan az sayıda kripto paradan biri de ReddCoin (RDD) ve martta John McAfee’nin attığı tweetle yükselişe geçti. Geçen ay en iyi performans gösterenlerden biri RDD oldu ve fiyatını nerdeyse üç katına çıkardı .The RDD  resmi olarak Reddit tarafından sahiplenilmedi ancak genelde tippingde o kullanılıyor.

Cryptovest-Christine Masters

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Fenomenlerin Bitcoin Tahminleri Bitcoin 10.000$ direncini kırmaya çalışırken Bitcoin guruları ve fenomenler, Bitcoin’in geleceğinden umutlu görünüyor. İşte bazı fenomenlerin Bitcoin için fiyat tahminleri ve bu fiyata ulaşılacağını düşündükleri tarihler.
Ahmet Yılmaz 5 Mayıs 2018