Reddit Kurucu Ortağı Blockchain Yatırımlarına Odaklanıyor

Egehan Karışman
Egehan Karışman 11 Şubat 2018
1 görüntülenme

34 yaşındaki Alexis Ohanian geçtiğimiz Perşembe kurucu ortağı olduğu web sitesi Reddit’teki günlük görevlerini artık yapmayacağını, onun yerine enerjisini girişim sermayesi fonu olan Initial Capital’e yoğunlaştıracağını açıkladı. Ohanian Reddit’in kurulunda bulunmaya devam edeceğini ancak gelişen teknolojilerde yatırım fırsatları arayacağını belirtiyor.

Reddit kurulduğundan beri mutlak bir oluşum oldu. Web sitesi akla gelen her konuyla ilgili bir forum niteliği taşıyor. Kriptoparalar da buna dahil. Akla gelen her alanla ilgili oluşturulmuş binlerce sayfa var. Bu sayfalar daha çok hararetli tartışmaları, argümanları, meme’leri ve yeterinden fazla “LaMBo 2 Da MoOn” post’larını barındırıyor. Ara sıra, bir takım iyi düşünülmüş tartışmalar oluyor ve eğer iyi bir gözlemciyseniz bu sayfalarda sağlam bilgilere erişebiliyorsunuz. Reddit’teki işinin dışında San Fransisco merkezli girişimci seyahat arama motoru olan Hipmunk’ın da ilham kaynağı.

Eğer geçişteki yatırım portfolyosuna bakarsak, hem Initialized Capital hem de şahsi yatırımları ile, Ohanian’ın daha çok blockchain projelerine odaklanacağını söyleyebiliriz. Hali hazırda medya için blockchain çözümleri üreten MediaChain, kişisel borsa hizmeti sunan Buttercoin, Coinbase ve Digital Currencies Fintech gibi şirketlere fon desteğinde bulundu.

Wall Street Journal’ın raporuna göre Ohanian’ın Reddit’ten ayrılma kararı geçtiğimiz Perşembe günü belli oldu. Initialized Investments’ı takip etmeye yönelik çağrıyı daha çok kişisel ve mesleki faktörlerin karışımına dayalı olarak gerçekleştirdiğini iddia ediyor. Bunlara geçenlerde tenis efsanesi Serena Williams ile yaptığı evlilik ve dahası bir kızlarının doğması da dahil. Ayrıca Reddit’in son zamanlarda büyümesi de ona güven vererek başka şeylere enerjisini odaklamasına olanak veriyor. Özellikle blockchain gibi gelişen teknolojilere olan yatırım olanaklarına karşın.

Daha öncesinde Forbes yazarı Andy Greenbery tarafından “Internet’in Başkanı” olarak isimlendirilen Ohanian partneri Garry Tan ile 2011 yılında Initialized Investments’a fon desteği vermişti. Operasyonlarının yalnızca ilk 6 yılında, sermayeleri yeni gelişen girişimler için $250 milyon toplamayı başardı.

Belli oluyor ki, kriptoparalardaki son zamanlarda artan fiyat değişkenliği, Ohanian’ın blockchain teknolojilerinin geleceğine olan inancını sarsmadı.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Fransa Ve Almanya Maliye Bakanları G20yi Kripto Görüşmelerine Çağırıyor Fransa ve Almanya’da üst düzey görevliler önümüzdeki ay gerçekleşecek olan zirveden önce, G20 ülkerini kripto paralarla ilgili işbirliği önergelerini görüşmek için çağırıyorlar. Fransa Maliye Bakanı  Bruno Le Maire, Almanya Maliye Bakanı Peter Altmaier ve bu ülkelerin merkez...
Canan Çayırlı 11 Şubat 2018