Regülatörler Ripple’ı Bıraktı: Hedefte Bu Altcoin Var!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 1 hafta önce
2.919 görüntülenme
Regülatörler Ripple'ı Bıraktı: Hedefte Bu Altcoin

Ripple (XRP) yanlısı bir avukat olan John E. Deaton, ABD’li düzenleyicilerin XRP’den sonra köklü bir altcoin projesini mercek altına almaya başladığını bildirdi.

ABD’li düzenleyiciler artık XRP değil, bu altcoin projesinin peşinde

Hukuk uzmanı John Deaton, ABD’li düzenleyicilerin KuCoin’de listelenen başka bir altcoin’i kayıt dışı menkul kıymet satmakla suçlamak için hedef aldığını bildirdi. XRP’de KuCoin’de işlem görse de, regülatörler artık Ethereum (ETH) ile daha fazla ilgileniyor.

Deaton’a göre bu eğilim tesadüf değildi. İddiasına göre düzenleyiciler, stake edilebilen tüm altcoin’leri sonlandırmak istiyor. Özellikle New York Başsavcısı (NYAG), bu tür staking içeren projeleri kısıtlamak için ilk olarak Ethereum’u hedef alıyor. Kriptokoin.com olarak KuCoin davasında listelenen altcoin’lerden birinin Ethereum olduğunu aktarmıştık.

Altcoin yatırımcıları karşı atağa geçti

Hukuk uzmanı John Deaton, daha önce New York eyaleti başsavcısına karşı toplu dava açmak için bir grup Ethereum yatırımcısını organize etmişti. Davaya şimdiden binden fazla şikayetçi katıldı, ancak şu anda doğrudan o eyaletten yetersiz katılımcı var. ETH yatırımcılarının yanı sıra KuCoin de NYAG’a dava açtı. Deaton, “Yargıçlar artık SEC’i yargılamak zorunda kalacak” diyor…

SEC zor durumda kalabilir

Avukat John E. Deaton, yargıçların, kripto uygulama eylemlerinde SEC’in yasaya bağlılık eksikliği, aşırı erişim ve tutarsız ifadelerini savunurken zorlanacağını iddia etti. Deaton’in açıklamaları, Coinbase’in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal’ın Voyager iflas davasıyla ilgili yakın tarihli bir kararı vurgulayan bir Twitter ileti dizisine yanıt olarak geldi.

Kararda Yargıç Michael E. Wiles, düzenleyicileri yeni oluşan piyasada belirsizliği körüklemekle suçladı. Yargıç Wiles, yeni oluşan pazar için net kurallar oluşturamadıkları ve sürekli kontrol için mücadele ettikleri için düzenleyicileri azarladı ve bu da pazardaki belirsizliği daha da artırdı.

Yargıç, “Mevcut düzenleyici ortam belirsiz olarak nitelendirilebiliyorsa, gelecekteki düzenleyici ortam, bence, yalnızca neredeyse bilinemez olarak nitelendirilebilir” diye tahminde bulunuyor. Konuya yanıt veren Deaton, düzenleyicinin mahkemede kaybettiğini iddia ediyor. Deaton’a göre, yasa SEC’in tarafında değil.

SEC 3 davadan haksız çıktı

Düzenleyicinin son haftalarda mahkemede birkaç kez zarara uğradığını belirtmekte fayda var. Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse’un geçen hafta vurguladığı gibi, SEC yalnızca geçen haftanın başında üç ayrı davada kararlarda kayıplar yaşadı.

Yakın zamanda Deaton tarafından yinelendiği üzere, Yargıç Sarah Netburn, geçtiğimiz Temmuz ayında Ripple davasında SEC’i “yasaya sadık bir bağlılıktan değil, arzulanan hedefe ilerlemek için dava pozisyonlarını benimsemeye” çağırdı.

Bu yıl SEC, iki ay içinde Gemini, Genesis, Kraken ve Paxos’un ardından kripto uygulama çabalarını artırdı. Bu arada, yakın tarihli bir raporda vurgulandığı gibi, FOX Business muhabiri Eleanor Terrett SEC’in en son bütçe teklifinde kripto yaptırımına vurgu yaptığını açıkladığından, düzenleyicinin kripto uygulama çabalarını frenleme konusunda acil bir planı olmadığı görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Tahminleri Çıktı Seviyeler Bunlar
Birçok Bitcoin Tahminleri Çıktı! ‘Sıradaki Seviyeler Bunlar’ İsabetli tahminleriyle ünlenen iki kripto analisti, Bitcoin (BTC) için kartlarda meteorik bir yükselişin olabileceğini düşünüyor. Lider kriptonun son yıllarda bir dizi kıyamet senaryosundan sağ çıkması, 6 haneli fiyat hedeflerini her zamankinden daha güçlü kılabilir… DonAlt, Bitcoin’in artık...
Buğra Çağlar 1 hafta önce