Reuters Bitcoin Değil! Bu Altcoine Dikkat Çekti!

Reuters Bitcoin Değil! Bu Altcoin'e Dikkat Çekti!
Reuters Bitcoin Değil! Bu Altcoin'e Dikkat Çekti!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küresel haber ajansı Reuters, ABD’deki son gelişmelerin ardından artık Bitcoin’den daha etkili olan bir altcoin’i vurguladı.

Reuters, Bitcoin yerine bu coin’i beklenmedik bir kuvvet olarak öne çıkarıyor

Küresel haber ajansı, son ABD mahkeme kararının piyasa genelini nasıl etkilediğine odaklandı. Raporlarına göre, ABD mahkemesinin XRP’yi kısmen temize çıkarması, kripto paranın beklenmedik bir şekilde güçlendiği döneme denk geldi.

Kararın açıklandığı gün XRP, sadece birkaç saat içinde %87’nin üzerinde değer kazandı. Bu esnada 0,4 dolardan yaklaşık 1 dolara fırladı. Bu yasal zafer, tüm altcoin piyasasında dalga etkisi yaratarak hacimleri artırdı. Diğer altcoinler de %11 oranında büyüdü. Bir noktada BTC ve ETH fiyatlarının harekete geçmesini de yardımcı oldu.

Uzmanlar, mahkeme kararının altcoin sektörü için önemli bir dönüm noktası olduğunu belirtiyorlar. Ancak, Ripple ve SEC arasındaki sürtüşmeler henüz tam olarak sona ermedi. Ripple’ın SEC kararına itiraz etme potansiyeli geçerliliğini koruyor. Bu nedenle, XRP’nin statüsünü belirleme süreci hala belirsizliğini koruyor. Kriptokoin.com olarak avukat John Deaton’ın bu konuda neler düşündüğünü aktarmıştık.

Reuters’a göre XRP zaferi tüm piyasa için olumlu haber

Reuters ayrıca kararın sadece altcoin piyasasını etkilemediği belirtiliyor. Aynı zamanda Bitcoin gibi diğer büyük kripto paraları da etkilediğini söylüyor. Fineqia International analisti Matteo Greco, mahkeme kararının altcoin sektörü için önemli bir dönüm noktası olduğunu doğruladı. Greco’ya göre:

Altcoin sektörü için büyük bir kilometre taşı; XRP bir menkul kıymet değilse, başka herhangi bir kripto paranın bu şekilde kabul edilemeyeceğini varsaymak adil olur.

Piyasa Uzmanları Son Kripto Yasasını Yorumladı! Neler Değişti?

Ayrıca Reuters, coşkunun altcoin piyasasının ötesine geçtiğini, hatta geçen yıl en yüksek noktalarından birine ulaşan ve 30 bin dolarlık fiyat noktasının altına düşen Bitcoin’i (BTC) etkilediğini belirtti. Ajans, zafere rağmen Ripple’ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) karara itiraz etme potansiyeli de dahil olmak üzere hala zorluklarla karşı karşıya olduğunu vurguladı.

Özellikle, temyiz dışında, Ripple’ın karşılaştığı bir başka zorluk da, ABD mahkemesinin Ripple’ın kurumsal yatırımcılara yaptığı XRP satışını menkul kıymet olarak sınıflandırmasıdır. Bu arada mahkeme, Ripple ve SEC’in bir anlaşmanın mümkün olup olmayacağını görmesini emretti.

Ripple CEO’su itiraz sürecinin yıllar alacağını söylüyor

Brad Garlinghouse ise XRP davasında temyiz başvurusu yapması durumunda sürecin biraz zaman alabileceğini belirtiyor. Ancak, böyle bir durumda bile sonucun yine de kripto lehine olacağına güvendiğini ifade ediyor. Garlinghouse’a göre SEC’in potansiyel bir temyiz başvurusu yıllar sürecek. CEO, bunun sonucunda XRP’nin menkul kıymet olmadığına dair kararın daha da sağlamlaşacağına inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Reuters Bitcoin Değil! Bu Altcoine Dikkat Çekti!