Ribbon Finance Nedir? RBN Ne İşe Yarar?

Emre Borsan
Emre Borsan 2 Aralık 2022
64 görüntülenme
Ribbon Finance Nedir? RBN Ne İşe Yarar?

Ribbon Finance nedir? Ribbon Finance (RBN), kullanıcı portföyünün risk-getiri profilini optimize eden, DeFi odaklı bir Blockchain projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Ribbon Finance nedir, ne sunar, RBN coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruları yanıtladık. Şimdi gelin devamlı getiri sunan araçlar tasarlayan bu merkeziyetsiz finans (DeFi) projesini birlikte inceleyelim.

Ribbon Finance nedir?

Ribbon Finance, çok çeşitli kripto ürünleri ve yatırım stratejileri sunan bir merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolüdür. Ribbon’un DeFi ürünleri, kullanıcıların karmaşık yatırım stratejilerini otomatikleştirmesine olanak tanır. Ayrıca onların, gerçek zamanlı piyasa koşullarına dayalı portföy dökümlerini görselleştirmelerine yardımcı olur. Bunun için platform, tek tıklamayla para yatırılan kasalardan (Vault) yararlanır. Ayrıca proje, yüksek getirili yield farming ve staking gibi çeşitli DeFi özellikleri sunar.

Ribbon Finance, uzun vadeli getirileri olan yapılandırılmış ürünler oluşturmak için finans mühendisliğini kullanır. Ribbon’un ilk ürünü, verim odaklı şekilde otomatikleştirilen bir opsiyon stratejisidir. Geliştiriciler, diledikleri gibi yapılandırabilecekleri ürünler de oluşturabilmektedir. Bu amaçla, birden fazla DeFi türevini birleştirmeleri mümkündür. Yapılandırılan ürünler, temel olarak paket halinde sunulan finansal araçları ifade eder. Platform, ürünler aracılığıyla portföylerin risk-getiri profillerini optimize eder.

Ribbon Finance ne sunar?

Ribbon Finance içerisinde kullanıcılar, kripto paralarını “Theta Vaults” adı verilen varlık havuzlarına yatırabilmektedir. Bunu yaparak, yüksek oranda getiriler elde etmeleri mümkündür. Kasalar (Vaults), ETH, AAVE, SOL ve WBTC dahil olmak üzere çoğu kripto para birimini destekler. Bununla birlikte Ribbon’un platformu, yapılandırılan finansal ürünlerin oluşturulmasını ve kullanılmasını destekler. Bu ürünler ile kullanıcılar, bahis oynama, getiri elde etme, anapara koruması gibi özelliklere erişim elde eder. Platform, risk-getiri profilini en iyi hale getirerek yatırımcıların kârlarını artırır.

RBN nedir? Ne işe yarar?

RBN coin, Ribbon Finance platformunun yardımcı tokenidir. Ethereum ağı üzerine ERC-20 standardı ile inşa edilen bu token ile kullanıcılar, çeşitli avantajlara erişebilmektedir. Örneğin RBN sahipleri, getiriler üzerindeki teşviklerden ve masraf indirimlerinden fayda sağlayabilmektedir. Bununla birlikte RBN, Ribbon’da bir yönetişim tokeni olarak çalışır. RBN sahipleri, platformun DAO’suna katılarak yönetimde oy hakkı kazanır. Böylece, ekosistemin merkeziyetsiz şekilde yönetilmesini mümkün kılarlar.

Ribbon Finance nedir? RBN nasıl alınır?

Ribbon Finance, CMC verilerine göre en büyük 144. kripto para birimidir. Bu nedenle Coinbase, MEXC, Gate.io ve Bitget gibi borsalarda listelenmektedir. RBN satın almak isteyen yatırımcılar, bu borsalardan birine erişmeli ve satın alma adımlarını takip etmelidir. Kripto para, ETH, USDT ve USD gibi para birimleri ile işleme açıktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Threshold Nedir? T Coin Ne İşe Yarar?
Threshold Nedir? T Coin Ne İşe Yarar? Threshold nedir? Threshold (T), Blockchain alanında kullanıcı egemenliğini geliştirmek için kriptografi hizmetleri sağlayan bir platformdur. Kriptokoin.com olarak bu makalede Threshold nedir, ne sunar, T coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcılar arasında merak edilen soruları...
Emre Borsan 2 ay önce