Ripple Avukatı Elon Musk’ı Uyardı: DOGE’a Dikkat!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 28 Mayıs 2022
2 görüntülenme
WBT3E2VCDJCDFB56XAQ4NBKGNM

Ripple avukatı, Elon Musk’ı Dogecoin’i (DOGE) teşvik ederek SEC’in sorunundan kaçınması için uyardı. Bu uyarı Elon Musk’ın popüler meme coin’in elektrikli arabalar ve diğer aksesuarlar da dahil olmak üzere Tesla ürünlerini satın almak için kullanılabileceğini açıklamasından birkaç ay sonra geldi.

Ripple avukatından Musk’a uyarı

Avukat Deaton, Tesla patronunun ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kurbanı olmasını istemiyor. Ripple v. SEC davasında açık sözlü bir avukat olan avukat John Deaton, Dogecoin’e (DOGE) verdiği büyük desteğin ardından Tesla CEO’su ve kurucusu Elon Musk’ı Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile başını belaya sokmamak için dikkatli davranması konusunda uyardı. Bugün bir tweet’te avukat Deaton, Musk’ın popüler memecoin üzerindeki etkisinden bahseden bir XRP sahibine yanıt olarak Tesla yöneticisini uyardı. @JayBlessed901 kullanıcı adını kullanan Twitter kullanıcısı, ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla Ripple’a dava açan güvenlik kurumu SEC’in çifte standardından şikayet etti ve aşağıdakileri söyledi:

Elon, DOGE hakkında tweetler atıyor ve Ripple’ın hemen hemen her büyük finans kurumuyla anlaşması var ve Gary Gensler onları rehin tuttuğu için XRP hâlâ baskı altında kalıyor. Korumanız için teşekkür ederim Gary.

Tweet’e yanıt veren avukat Deaton, Musk’ı Dogecoin’in yaygın olarak benimsenmesini teşvik etmeye devam ederken dikkatli davranmaya çağırdı çünkü SEC bir gün kripto para birimini tıpkı Ripple’ın XRP’sinde yaptığı gibi bir “menkul kıymet” ilan edebilir. Bu olursa, hem Musk hem de şirketleri Tesla ve SpaceX’in menkul kıymet yasalarını ihlal etmekle suçlanabileceğini öne sürdü.

SpaceX DOGE’u kabul edecek

John’un yanıtı, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere dün Elon Musk’ın SpaceX’inin ürünler için Dogecoin’i yakında kabul edeceğini doğruladığı duyurusundan sonra geldi. Elon Musk’ın açıklaması, Musk’ın popüler meme coin’in elektrikli arabalar ve diğer aksesuarlar da dahil olmak üzere Tesla ürünlerini satın almak için kullanılabileceğini açıklamasından birkaç ay sonra geldi.

Ripple Davası İçin Önemli Tarihler Açıklandı!

Avukat Deaton’ın uyarısı, devam eden Ripple v. SEC dava gelişmelerine dayanıyor.  Yakın zamanda Ripple v. SEC davasında 67.000’den fazla XRP sahibini temsil etmek için bir talepte bulunan avukat Deaton, sadece Musk’ı SEC’in suçlamalarından uzak tutma konusundaki endişelerini dile getiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

GettyImages 1386525784
BTC, SHIB, ADA, DOGE İçin Bu Tarihlere Dikkat: Fena Dalgalanacaklar! Finansal araştırma firması Fundstrat’a göre, ABD’deki Anma Gününün gerçekleşeceği hafta sonu boyunca artan volatilite ile kripto piyasası “tuhaflaşabilir” ve yatırımcılar riskli yatırımları dizginlemek için akıllıca olacaktır. İşte analistlerin SHIB, ADA, BTC, DOGE gibi kriptoların yer aldığı alana...
Aslı Dinçer 28 Mayıs 2022