Ripple CEO’su Açıkladı: ABD, Bu Altcoin’e Gözünü Dikti!

Ripple CEO’su Açıkladı: ABD, Bu Altcoin’e Gözünü Dikti!
Ripple CEO’su Açıkladı: ABD, Bu Altcoin’e Gözünü Dikti!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük stablecoin ihraççısı Tether, ABD hükümetinin tartışmalı şirkete gözünü diktiği bildirildiğinden potansiyel bir fırtınayla karşı karşıya. Bu uyarı, World Class podcast’inde yakın zamanda yapılan bir röportaj sırasında endişelerini dile getiren Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’dan geliyor.

Ripple CEO’su Tether hakkında açıklama yaptı

Garlinghouse, ABD’nin Tether’e karşı harekete geçmesi durumunda kripto para birimi alanında önemli bir bozulma potansiyelinin bulunduğunu vurguladı. “ABD Hükümeti Tether’in peşinde. Bu benim için açık” dedi. CEO ayrıca Tether’in kripto ekosistemindeki önemli rolünü kabul etti. Böylece olası düzenleyici önlemlerin dalgalı etkilerine ilişkin endişeleri artırdı.

4 Analist: Altcoin Piyasası Patlamak Üzere! Bu 3 İndikatöre Bakın

Bu gelişme, Tether’in USDT stablecoin’inin yaptırım uygulanan ülkeler ve terör örgütleri tarafından ABD’nin mali kısıtlamalarını aşmak için kullanıldığına dair artan kanıtların ortasında geliyor. Nisan ayında ABD Hazine Müsteşar Yardımcısı Adewale Adeyemo, Senato Bankacılık Komitesi önünde ifade vererek Rusya’nın Ukrayna’daki savaşa yanıt olarak uygulanan yaptırımları aşmak için USDT kullandığına dikkat çekti.

Kara para aklama faaliyetlerinde stablecoin kullanımı

Ayrıca yakın tarihli bir BM raporu, kara para aklama faaliyetlerinde kriptoların yaygın kullanımına ışık tuttu. Tether’in USDT’si, özellikle TRON Blockchainindeki işlemlerle dikkat çekti. Bazılarına göre, yasa dışı çevrimiçi kumar platformlarında öne çıkan bir araç olarak ortaya çıktı. Bu endişelere rağmen Tether, bu tür faaliyetlerle mücadele etmek için uyum konusundaki tutumunu sürdürüyor. Şirket, yasa dışı operasyonlara karışan önemli miktarda USDT ile bağlantılı adreslerin dondurulması da dahil adımlar attı.

Günümüz Piyasasındaki En Çok Ümit Veren Kripto Paralar

Ancak Tether’in, 110 milyar dolarlık piyasa değeri, 4,52 milyar dolarlık ilk çeyrek net kârı var. Bu nedenle önde gelen stablecoin konumu, en azından şimdilik caydırılacak gibi görünmüyor. İlginç bir şekilde bu haber, blockchain alanındaki rakiplerden biri olan Ripple’ın geçen ay stablecoin pazarına girme planlarını duyurmasının ardından geldi.

Stablecoinlerin geleceği ne olacak?

Şirket, “Ripple’ın stablecoinlere geçişi sadece inovasyonla ilgili değil. XRPL ekosistemine katkıda bulunmak. Daha sağlam ve çeşitli bir kripto ortamına zemin hazırlamakla ilgili” dedi. Ripple’ın stablecoin’iyle ilgili ayrıntılar gizli kaldı. Ancak, CTO David Schwartz ismin Haziran ayında açıklanabileceğini ima etti. Bu, şirketin bu alana girişini daha gizemli hale getiriyor.

Ripple CEO'sundan Sevindiren Tahmin: 2025'e Kadar 5 Trilyon Dolar!

ABD hükümetinin Tether’e karşı yaklaşan eylemi, Ripple’ın yeni girişimiyle birleşiyor. Bu noktada, stablecoin’lerin geleceği için önemli bir belirsizlik dönemi sunmakta. Tether’in düzenleyici fırtınayı atlatıp atlatamayacağı veya Ripple’ın girişinin manzarayı yeniden şekillendirip şekillendirmeyeceği henüz bilinmiyor. Kesin olan bir şey var… Önümüzdeki aylar muhtemelen stablecoin piyasasında yoğun bir inceleme ve potansiyel değişim dönemine tanık olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ripple CEO’su Açıkladı: ABD, Bu Altcoin’e Gözünü Dikti!