Ripple CEO’su: Geleneksel Yöntemler XRP’den Daha Yüksek Volatilite Riski Taşıyor

Google News

Son dönemde yaptığı anlaşmalarla adını bir hayli duyduğumuz Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse geçtiğimiz gün CB Insights’a fintech ve kendi şirketleri Ripple hakkında detaylı bir demeç verdi.

3.5 Dolar seviyelerine kadar çıkan XRP şu sıralar 0.47 Dolar seviyelerinden işlem görüyor. XRP’de de bütün kripto paralarda olduğu gibi yüksek bir volatilite olduğu sugötürmez bir gerçek.

Garlinghouse’un kripto paralar hakkında özellikle de XRP hakkındaki volatilite-risk değerlendirmesi oldukça sıradışı. Ona göre bu pazarda volatiliteyle ilgili büyük bir yanlış anlaşılma var; bu yanlış anlaşılma ağırlıklı olarak kripto para birimlerinin yüksek volatilite nedeniyle ödeme sorunlarını büyük çapta çözemeyeceği yönünde. Ancak CEO Brad Garlinghouse bu görüşün karşısında:

“Ben bir XRP aktarım işlemini 3 saniye içerisinde gerçekleştirebiliyorum yani volatilite riskini almam gereken süre yalnızca 3 saniye. Ya da tabi aktarım işlemini bir ulusal para ile geleneksel yöntemler ile mesela Swift ile de yapabilirim. Bu aktarım genellikle 3 gün sürüyor. 3 gün 270.000 saniye yapar ki bu XRP aktarım süresinin neredeyse 100.000 katına tekabül ediyor. XRP’nin geleneksel yöntemlerden kesinlikle daha düşük bir volatilite riski taşıdığını emin bir şekilde söyleyebilirim…”

 

 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku