Ripple CEO’su: SEC ile XRP Konusunda Anlaşırız! Ama Bir Şartla…

RIPPL
RIPPL
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple CEO’su SEC ile anlaşmaya açık, ancak bir koşul altında. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC ile “ileriye dönük yapıcı bir yol” bulmak istiyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Ripple ile SEC anlaşacak mı?

24 Eylül’de Fox Business ile yaptığı röportajda, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP hakkında “mutlak bir kesinlik” varsa Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile anlaşmaya istekli olacağını söyledi. SEC ile ileriye dönük yapıcı bir yol bulabildiğimiz ölçüde, elbette bunu bulmak istiyoruz. İleriye dönük olarak XRP’nin ne olduğu konusunda mutlak bir kesinlik olmadıkça, ne zaman karar vereceğine dair bir senaryo yok.

Ripple, piyasayı ve yargıcı XRP’nin faydası hakkında eğitmeye kararlı: “XRP’nin nasıl son derece güçlü bir araç olabileceğine dair net bir vizyonumuz var…Kripto topluluğunda ve XRP topluluğunda XRP ile harika şeyler yapan başka birçok insan var” dedi Ripple CEO’su. Garlinghosue, XRP Ledger’ın, yerel kripto para birimini petrol ve altınla karşılaştırarak, şirketin kuruluşundan önce var olan, merkezi olmayan bir açık kaynaklı teknoloji olduğunu vurguladı.

“SEC net değil”

Garlinghouse‘a göre SEC’in Ether hakkındaki belirsiz açıklamaları düzenleyici netliğin olmadığını gösteriyor. Ajansın kripto para biriminin menkul kıymet olma durumuna ilişkin muğlak olduğunu iddia ediyor: “Bence netlik eksikliği var ve olmaya devam ediyor” diyor. Muhtemel çıkar çatışmalarından bahseden Garlinghouse, davanın zamanlamasının şüpheli olduğunu söyledi: “Bu soruyu çok alıyorum. Zamanlama kokuyor. Bu iyi bir görünüm değil.” Netlik eksikliğinden yakınmasına rağmen, Ripple patronu, endüstrinin zaten düzenlenmiş olduğunu iddia ederek kriptonun “Vahşi Batı” gibi olduğu fikrine katılmıyor: “Kripto düzenlenir…SEC bu konuda daha fazla yetki isteyebilir.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ripple CEO’su: SEC ile XRP Konusunda Anlaşırız! Ama Bir Şartla…