Ripple CEO’su Durmuyor: Yeni DOGE Yorumu Şaşırtıyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 25 Kasım 2021
8 görüntülenme
619e8c88d8faa3001870ace0

CNBC’ye göre ödeme ağları şirketi Ripple’ın CEO’su, arzında herhangi bir sınırı olmayan Dogecoin’in (DOGE) genel kripto para piyasası için iyi olmadığını söyledi. Kriptokoin.com olarak detayları paylaşıyoruz…

Garlinghouse’dan DOGE yorumları: İyi olduğuna ikna olmadım!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Fintech Abu Dabi konferansındaki panel tartışmasında, “Aslında tartışmalı olsa da, Dogecoin’in kripto piyasası için iyi olduğuna ikna olmadım. Dogecoin’in kendisini elinde tutmak konusunda isteksiz hale getirecek bazı enflasyonist dinamikleri var,” ifadelerini kullandı. Enflasyondaki artışın, daha geniş kripto para piyasası için bir destek görevi gördüğünü de sözlerine ekledi.

Dogecoin Yatırımcılarına Müjde: Dev DOGE Haberi Duyuruldu!

Bitcoin, henüz tamamı çıkarılmamış olan yaklaşık 21 milyon tokenlık sabit arzı nedeniyle bazı yatırımcılar tarafından enflasyona karşı bir koruma olarak görülüyor. Ripple’ın ödeme ağında kullanılan dijital varlık olan XRP’nin de sabit bir arzı vardır. Garlinghouse, Bitcoin’in çok fazla ivmeye sahip olduğunu kaydetti. Fiyat bu yıl neredeyse ikiye katlandı, Çarşamba günü 56.000 doların üzerinde işlem gördü ve piyasa değeri 1 trilyon doları aştı.

Bitcoin’den farklı olarak, Dogecoin’in toplam coin arzı üzerinde kesin bir sınırı yoktur. Dogecoin, her yıl arza ulaşan yaklaşık 5 milyar yeni coin ile 132 milyardan fazla coin’e sahiptir. Buna karşılık, Bitcoin’in dolaşımdaki arzı, arz sınırına yaklaşan 18,9 milyon civarındadır. Yine de, Dogecoin’in piyasa değeri, bugüne kadar yaklaşık yüzde 71 artarak 28 milyar doların üzerine çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

goldman the stage is set for a gold rally scaled
“Alım Fırsatı Geliyor” Diyen Altın Kâhini, Hedefini Duyurdu! Altın fiyatları Perşembe günü yükseldi ve doların gevşemesinin ardından beş seanslık bir kayıp serisini kırmaya çalıştı. Ancak artan fiyat baskısını dizginlemek için ABD’de varlık alımlarının daha hızlı azaltılmasına yönelik beklentiler külçe altın kazançlarını kesti. Gram altının fiyatı...
Aslı Dinçer 25 Kasım 2021