ABD’de Kripto Para Lehine Karar: Ripple CLO Senato’yu Alkışladı!

ABD’de Kripto Para Lehine Karar: Ripple CLO Senato’yu Alkışladı!
ABD’de Kripto Para Lehine Karar: Ripple CLO Senato’yu Alkışladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Senatosu, SEC’in bankalardaki saklama kripto para hizmetlerini önemli ölçüde etkileyecek olan tartışmalı kuralı SAB 121’i iptal etmek için oy kullandı. Ripple CLO’su Stuart Alderoty, Senato’nun kararını övdü. Ayrıca, bunu SEC’in aşırı erişimine karşı bir zafer olarak eleştirdi. Kural, bankaları müşterilerinin kripto para varlıklarını bilançolarında listelemeye zorlayacaktı.

Ripple CLO Senato’nun SAB 121 kararını alkışladı

ABD Senatosu, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) önerdiği ve bankacılık kurumlarında kripto para birimleri için saklama hizmetleri için önemli bir tehdit oluşturacak tartışmalı bir kuralı iptal etmek için oy kullandı. Ripple Baş Hukuk Sorumlusu (CLO) Stuart Alderoty, büyük bir zafer olduğunu vurgulayarak bu hamleyi övdü. Alderoty, SEC’in bu hamlesini SEC Başkanı Gary Gensler’in “yetkisiz aşımı” olarak nitelendiriyordu.

“Kripto Anne” SEC’in tutarsız yaklaşımını eleştirdi!

Oylama sonucu, SAB 121 olarak bilinen bu kural iptal oldu. Kural, bankaların müşterilerinin kripto para varlıklarını bilançolarına dahil etmelerini zorunlu hale getiriyordu. Bu zorunluluk, hem bankacılık sektöründen hem de kripto para endüstrisinden tepkiler aldı. Uzmanlar, bu kuralın saklama hizmetlerini önemli ölçüde zorlaştıracağını söyledi. Ayrıca uzmanlar, kripto paraların değişken doğası nedeniyle bankaların mali tablolarını olumsuz etkileyeceğini ileri sürdü. MicroStrategy kurucu ortağı Michael Saylor’ın da aralarında bulunduğu sektör liderleri, kripto para sahiplerinin haklarının korunması gerekliliğinin altını çizdi. Bu bağlamda Senato’nun kararını onayladıklarını dile getirdiler.

Dev Kripto Para Borsasından BTC ve Bu Altcoinler için Müjde!

Dijital varlıklara yönelik olumlu tutumu nedeniyle sıklıkla “Kripto Anne” olarak anılan SEC Komiseri Hester Peirce de kurumun dijital varlıklara yönelik saklama hizmetlerinin düzenlenmesine yönelik tutarsız yaklaşımını eleştirdi. Eleştirisi, SEC’in son hamlesini kripto para birimi düzenlemesine yönelik dağınık bir yaklaşımın parçası olarak gören ve sektördeki yenilikçiliği ve büyümeyi engelleyebilecek daha geniş bir endüstri perspektifiyle uyumlu.

Ripple CLO, iki partili desteğe dikkat çekiyor!

Stuart Alderoty, kripto para sektörünü etkileyen yasama çabalarında iki partili desteğin önemine dikkat çekti. Son oylama, dijital varlıkların düzenlenmesine yönelik dengeli bir yaklaşıma duyulan ihtiyacı gösteriyor. Bu doğrultuda, ABD’li kanun yapıcılar arasında giderek artan bir fikir birliğini yansıtıyor. Sektör, gelecekteki mevzuatı olumlu yönde etkilemeye çalışırken bu birlik çok önemli. Çünkü, merakla beklenen stablecoin tasarısı hala masada.

Ripple

Senato’nun SEC’in kuralını engelleme kararı, potansiyel aşırı düzenlemeye karşı önleyici bir önlem olarak görülüyor. Bu kuralın inovasyonu caydıracağı ve dijital varlık sahipliği haklarını ihlal edeceği yönünde eleştiriler vardı. Bu yasama eylemi, Ripple CLO Alderoty’nin kripto para birimlerinin büyümesini ve ana akım kabulünü destekleyeceğine inandığı dijital para birimi düzenlemesine daha ölçülü ve bilinçli bir yaklaşıma işaret ediyor.

Elizabeth Warren kripto tasarısı için Hayır oyu istedi!

ABD Senatörü Elizabeth Warren, uzun zamandır dijital varlıkları terörizm ve suiistimalle ilişkilendirerek eleştiriyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere geçtiğimiz ay, stablecoin’ler konusundaki endişeleri vurgulayan bir mektup yayınladı. Mektubunda, bunları terör örgütleri ve haydut ulusların istismar ettiğini ileri sürdü. Elizabeth Warren’a göre, dijital varlıklar etrafında sağlam düzenleyici çerçevelerin olmaması oldukça kötü. Düzenleme eksikliği, onları kötüye kullanım ve dolandırıcılığa açık hale getiriyor. Dolaysıyla bu da finansal sistemi tehlikeye atıyor

Ripple

Warren’ın duruşu, yasadışı faaliyetleri önlemek için sıkı bir gözetim gerektirdiği inancına dayanıyor. Bu doğrultuda Senatör yasaya HAYIR oyu çağrısı yaptı. Böylece, kriptoya ve bunların ana akım finans sektörüne entegrasyonuna yönelik daha geniş şüpheciliğini gösterdi. Senatör, yeterli önlemler olmadığı takdirde, finansal sistemin yeni güvenlik açıklarına maruz kalacağını söylüyor. Dolayısıyla, bunun da potansiyel olarak önemli finansal istikrarsızlıklara yol açacağını belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

ABD’de Kripto Para Lehine Karar: Ripple CLO Senato’yu Alkışladı!