Reklamı kapat

Ripple CTO’su: Bankalar Blockchain’den Korkuyorlar

Egehan Karışman
Egehan Karışman 18 Temmuz 2018
57 görüntülenme

Ripple şirketi kriptografi uzmanı olan David Schwartz’ı Baş Teknoloji Sorumlusu (CTO) görevine getirdi. Schwartz şu anda Coil ve Codius akıllı kontrat platformlarını yürüten Stefan Thomas’ın yerine geçti.

David Schwartz atandıktan sonra şu ifadelerde bulundu:

Blockchain tabanlı çözümler kullanan finansal kurumlardan oluşan küresel bir ağ yaratmak pek de kolay bir iş değil. Anca Ripple’da bunu gerçekleştirebilecek teknik elemanlara sahibiz. Hatta daha fazla teknik eleman almayı düşünüyoruz.

David Schwartz şu anda Ripple’ın daha az merkezi olması için çalışırken bir yandan  şirketteki diğer teknoloji projelerine de öncülük ediyor.

David Schwartz, Ripple topluluğuyla daha yakın olmasının yanı sıra, bir kaç meslektaşı ve Ürün Yönetimi bölümünün Kıdemli Başkan Yardımcısı (SVP) olan Asheesha Birla ile Ask Me Anything (AMA – Bana İstediğin Sor) bölümünde bir araya geldi.

Bankalar Yeni Teknolojilerden Çekiniyorlar

Bu AMA bölümünde David Schwartz ayrıca geçtiğimiz günlerde Avrupa’ya yaptığı seyahatten ve bu seyahatte pek çok bankanın temsilcileriyle yaptığı görüşmelerden bahsetti:

Pek çok bankayla görüştüm. Bu bankalardan öğrendiğim ve pek de takdir etmediğim şey ise yeni teknolojiler tarafından altüst olma korkusu içinde olmalarıydı.

Ayrıca şu sözlerle devam etti:

Blockchain şu anki planları arasında görünmüyor. Muhtemelen algılayabildikleri en hızlı gelişen şey blockchain. Ancak aynı zamanda bayileri tarafından baskıya maruz kalıyorlar. Banka dışındaki ödeme şirketleri bankalardan kârlı işleri adeta ele geçiriyorlar. Bu nedenle banklar teknolojiye yatırım yapmaları ve bir değişim olması gerektiğini farkettiler.

Bankaları bir üst seviyeye çıkaracak bu yeni teknoloji Ripple gibi görünüyor. Bu seviyeye çıkarak bankacılık endüstrisindeki rekabet ortamında bir adım önde olacaklar.

David Schwartz bu konunun daha da üzerinde durarak şu sözlerde bulundu:

Bence ödemelerin gerçekleşmesini ve varlık transferini sağlayan teknolojiyi önemli şekilde geliştirdik. Bankacılık sektöründe Ripple’ın gerçekleştirdiği gibi, XRP’yi diğer varlıklar arasında likidite sağlayan bir aracı varlık olarak konumlandırmaya çalışıyoruz. Bana göre eğer bu çabalar başarılı olursa ve Ripple daha likit, daha ucuz olursa bu paranın kullanılması için önemli bir neden olacak.

Sonuç olarak Schwartz’a göre Ripple şirketi bankacılık sektöründe rekabeti arttıran ve müşterilere daha verimli olan yeni teknolojiler sağlayarak yeni bir niş yarattı ve Ripple bankacılıkta ve sınırötesi ödemelerde önemli gelişmelere liderlik edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance’de Listelenen Altcoin Yüzde 60 Yükseldi! Kripto para piyasasının en çok tercih edilen borsalarından birisi olan Binance, listelediği koinlerde hızlı bir şekilde fiyat artışını tetiklemesiyle de ünlü. Bunun altında yatan temel neden ise aslında arzı belli olan kripto paraların bir anda Binance’de listelenerek...
Serkan Eser 18 Temmuz 2018