Ripple CTO’sundan Önemli Açıklamalar: Stablecoin Bu Tarihte Çıkıyor!

Ripple CTO'sundan Önemli Açıklamalar: Stablecoin Bu Tarihte Çıkıyor!
Ripple CTO'sundan Önemli Açıklamalar: Stablecoin Bu Tarihte Çıkıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple CTO’su, kripto ortamını yenileyerek oyunun kurallarını değiştirecek bir hamleden bahsediyor. Bu bağlamda Ripple’ın stablecoin’inin muhtemelen Haziran ayında piyasaya adım atacağının ipuçlarının veriyor. Ripple’ın stablecoin’i geleneksel finans ve kripto piyasaları arasında köprü kuracak. Böylece, yeni fırsatların önünü açacak.

Ripple Haziran ayında stablecoin’i piyasaya sürecek!

Ripple CTO’su David Schwartz‘ın büyük bir gelişmenin ipuçlarını verdi. Bu, kısmen yerel kripto para birimi XRP’nin yükselişine katkı sağladı. Bu arada, artan beklentilerin ortasında, Ripple’ın stablecoin projesi kripto para dünyasında devrim yaratmaya hazırlanıyor. Özellikle, son XRP Las Vegas konferansında açıklanan ayrıntılarla birlikte, yatırımcılar ve meraklılar heyecanlandı. Şimdi, Haziran ayında yapılması planlanan lansmanı heyecanla bekliyorlar.

Ripple’ın stablecoin lansmanına ilişkin beklenti, şirketin lansman planını açıkladığı Nisan başından bu yana devam ediyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin stablecoin alanına girme girişimini, sağlam yasal uyumluluk, finansal güç ve küresel bir ağı temel olarak göstererek açıkladı. Ayrıca, Ripple CEO’su Nisan ayı başında yaptığı açıklamada, yaklaşmakta olan ABD doları stablecoin’in 1’e 1 oranında ABD doları mevduatları, devlet tahvilleri ve nakit eşdeğerlerinin bir karışımı ile destekleneceğini ve kullanıcılar için istikrar ve güvenlik sağlayacağını söyledi.

XRP Coin Güçleniyor mu? Bu 2 Gelişmeye Dikkat!

Ripple’ın CTO’su ipuçları paylaştı

Bununla birlikte, XRP Las Vegas konferansında Ripple’ın CTO’su David Schwartz, merakla beklenen stablecoin projesi hakkında heyecan verici ayrıntıları açıkladı. Her ne kadar ayrıntılar gizli kalsa da Schwartz, 11-13 Haziran tarihlerinde Amsterdam’da düzenlenecek XRPL Apex etkinliği sırasında yakında bir açıklama yapılacağını ima etti.

Özellikle, bu duyuru XRP topluluğunda ve daha geniş kripto alanında heyecanı ateşledi. Bu, Ripple ve XRP Ledger ekosistemi için potansiyel bir oyun değiştirici sinyali verdi. Buna ek olarak, bahse konu stablecoin, volatilite risklerini azaltacak. BU doğrultuda, dijital varlıklara maruz kalmak isteyen kurumlara hitap edecek.

Sırada ne var?

Ripple, stablecoin’i ABD doları mevduatları ve kısa vadeli devlet kağıtlarıyla destekleyecek. Böylece şirket, geleneksel finans ile büyüyen kripto pazarı arasında güvenilir bir köprü sunmayı hedefliyor. Stablecoin, XRP Ledger’ın merkezi olmayan takas yetenekleri ve AMM gibi doğal güçlü yönlerinden yararlanacak. Böylece, kurumsal ve merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları için yeni yollar açmayı vaat ediyor.

Bu arada, bu ipucu daha geniş kripto para piyasasındaki toparlanmanın ortasında geldi. Buna ek olarak, Matrixport’un yakın tarihli bir raporu, Bitcoin’in Nisan ayından bu yana konsolidasyonuna rağmen stablecoin girişlerinde sürekli bir artış olduğunu gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ripple CTO’sundan Önemli Açıklamalar: Stablecoin Bu Tarihte Çıkıyor!