Duyuruldu: Ripple Davasında Karar Bu Tarihte Çıkabilir!

Duyuruldu: Ripple Davasında Karar Bu Tarihte Çıkabilir!
Duyuruldu: Ripple Davasında Karar Bu Tarihte Çıkabilir!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto topluluğu, ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) tarafından yürütülen Ripple davası için olası özet karar tarihini hevesle bekliyor. Hukuk uzmanları konunun 2023’ün ilk çeyreğinde karara bağlanabileceği tahmininde bulundular. İşte detaylar…

Ripple davası için 30 günlük bir beklenti var

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ABD SEC, Ripple’a karşı 2020’nin Aralık ayında bir menkul kıymet davası açmıştı. Kurum, Ripple’ın kayıtsız bir menkul kıymet olarak XRP satışı gerçekleştirdiğini öne sürüyordu. İki yıllık süreci geride bırakan davanın, artık bu yıl sonuçlanması bekleniyor. XRP yatırımcılarının avukatı durumunda olan ve Ripple davasına yönelik gelişmelrei Twitter’dan sürekli olarak aktaran John Deaton, davada “kısa süre içerisinde bir kararın çıkmasını” beklediğini söyledi. Üstelik, sonucun 30 günden daha uzun bir süre sonra çıkmasının kendisini şaşırtacağını belirtti.

Ripple (XRP) Davasında Son Dakika Gelişmesi!

Avukat, “önümüzdeki 30 gün içinde kararın açıklanmaması beni şaşırtır” ifadelerini kullandı. Bu sırada Deaton, Ripple şirketinin Michael Kellogg’u tutmasının önemine işaret etti ve bu ismin başarılı olduğunu ima etti. Ayrıca Ripple’ın bu işi üst mahkemeye taşıması durumunda davayı kazanacağını, hatta  Ripple’ın davayı kazanması durumunda da SEC’nin bir itiraz tehdidi kullanacağını öne sürüyor. En son güncelleme kapsamında, XRP yanlısı avukat John Deaton, 19 Mart’ta bir tweet’te, tartışmalı Hinman belgelerinin SEC’in itirazına rağmen eninde sonunda kamuoyuna açıklanacağını ileri sürdü.

Hinman belgeleri açıklanacak mı?

Ayrıca Deaton’a göre, eski SEC yetkilisi William Hinman ile ilgili belgeler, mahkeme başkanı Analisa Torres’in kararına bakılmaksızın açılacak. Yargıcın kararını vermek için belgelere güveneceğini ve bu süreçte onları “adli belgeler” olarak ilan edip mühürlerinin açılmasını emredeceğini kaydetti. Deaton, “Hinman e-postaları ve konuşma taslaklarıyla ilgili olarak,” dedi. SEC, Yargıç Torres’in özet karara ilişkin kararından sonra bile bunların mühürlü kalmasını istedi. Avukat, “Yargıç Torres’in mühürleyip mühürlememe kararı ne olursa olsun, e-postaların ve konuşma taslaklarının bir noktada halka açıklanacağına inanıyorum” dedi.

Avukat, belgelerin ilgili olduğunu, çünkü Dragonchain’e karşı açılan dava gibi diğer davalarda kullanılmaları gerekebileceğini ekledi. Dragonchain, Ethereum (ETH) Blockchain’i tarafından yönetilen bir ERC20 tokenıdır ve aktif bir şekilde dava sürecinde. Bu bağlamda Deaton, Dragonchain’in savunmalarını oluşturmak için e-postaları ve taslakları almaya çalışacağına inanıyor.

Öte yandan ABD’li avukat Jeremy Hogan daha önce yargıç Torres’in XRP’nin menkul kıymet olup olmadığına çoktan karar vermiş olabileceğini öne sürmüştü. Son olarak, Fox News yetkilisi Eleanor Terrett, Ripple davasında hakim Torress’in özet kararı sonucunca Ripple ve SEC’in kazanma olasılığının dışında üçüncü bir seçeneğin, davanın ana mahkemeye taşınması olduğuna dikkat çekti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Duyuruldu: Ripple Davasında Karar Bu Tarihte Çıkabilir!