Ripple (XRP) Davasında Son Dakika Gelişmesi!

Ripple (XRP) Davasında Son Dakika Gelişmesi!
Ripple (XRP) Davasında Son Dakika Gelişmesi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para oyuncularının yakından takip ettiği Ripple ve SEC davasında yeni bir gelişme var. Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı adil bildirim savunmasını destekleyen yeni bildirimi dosyaya ekledi.

Ripple, ek yetki bildirimi dosyaya ekledi

Pazartesi günü Ripple Labs, popüler kripto piyasası XRP’ye karşı SEC davasında New York ABD Bölge Mahkemesi Güney Bölgesi Yargıcı Analisa Torres’e yeni bir destekleyici bildirimde bulundu. Bu, Ripple’ın adil bildirim savunmasının devamı niteliğinde. Ek otorite bildirimi, Yargıcın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) itirazlarını reddettiği ve iflas planını onayladığı Voyager iflas davasındaki kararına atıfta bulundu. Yeni gelişme, XRP topluluğunun davada Özet Kararı beklemesinin ortasında geliyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kısa bir süre önce Yargıç Analisa Torres, SEC’in Ripple’ın adil bildirim savunmasını iptal etme önerisini reddetti. Düzenleyicinin önergesi, Ripple’ın herhangi bir yanlış yapma konusunda uyarıldığını iddia etmesinin yasaklanmasını istedi. Voyager Digital davasında, New York Güney Bölgesi’nden Yargıç Michael Wiles, Binance ABD’nin 1 milyar dolarlık Voyager varlıklarını satın almasına devam edebileceğini söyledi. Voyager Digital davasında Yargıç Wiles’ın kararına atıfta bulunan Ripple (Davalılar), SEC’in özet karar önergesine karşı son duyurusunda şunları söyledi:

Bu karar, sanıkların adil ihbar savunmasına daha fazla destek sağlıyor. Onun (Yargıç Wiles) bu itirazları (SEC’in itirazları) reddetme gerekçeleri, sanıkların burada öne sürdüğü argümanların çoğunu destekliyor.

Ripple

Bununla birlikte Yargıç, SEC’in, VGX’in bir menkul kıymet olmadığını göstermek için “Borçluların iddiaya göre neyi kanıtlaması gerektiğine dair herhangi bir rehberlik sunmadığını,” söyledi.

Ripple’ın eski yöneticisi, XRP’de yükselişini sürdürüyor

Ripple’ın eski geliştirici ilişkileri direktörü Matt Hamilton, ISO 20022 hakkında komplo teorileri yaymakla ilgili toplulukla alay etmesine rağmen, XRP konusundaki yükseliş duruşunu dile getirdi. Hamilton, topluluğun 20 Mart’ta başlayan ISO 20022’ye geçişi çevreleyen abartısıyla dalga geçti.

ISO 20022, çeşitli ödeme sistemleri arasındaki birlikte çalışabilirliği geliştirmeyi ve veri akışlarını iyileştirmeyi amaçlayan finansal kurumlar için bir mesajlaşma standardıdır. XRP topluluğu, Ripple ve XRP’ye önemli ölçüde fayda sağlayacağını iddia ederek geçişi hızlandırıyor. Bununla birlikte, ISO 20022 kripto-agnostik ve Ripple veya başka herhangi bir kripto para birimi projesi ile doğrudan ilişkili değil. Bu nedenle, geçiş, bazılarının inandığı gibi XRP’yi etkilemeyecek. Geçen Mart ayında Ripple’dan ayrılan Hamilton, topluluğun artık komplo teorileri için başka bir tarih bulacağına inanıyor. BU bağlamda, “Evet, durmayacak. Kaçaklar başka bir randevuya kilitlenecek,” diye tweet attı.

Topluluğa karşı şüpheciliğine rağmen Hamilton, XRP Ledger’ın merkezi olmayan ödemeler için hala en iyi teknoloji olduğuna inandığını belirterek XRP konusunda yükselişini sürdürüyor. Yükseliş duruşu, XRP’nin son zamanlarda piyasa değerinin 20 milyar doları aşmasıyla ortaya çıkıyor. XRP fiyatındaki artış, devam eden bankacılık krizine atfedilebilir. Çünkü, yatırımcıların finansal kargaşaya karşı korunmak için kripto para birimlerine akın etmesine neden oldu. Ayrıca, Fed’in faiz artışlarını durdurmasıyla ilgili spekülasyonlar, Bitcoin ve XRP dahil olmak üzere büyük altcoin’ler için son fiyat artışına da katkıda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ripple (XRP) Davasında Son Dakika Gelişmesi!