Reklamı kapat

Ripple Davasında Yeni Gelişme: XRP Galibiyet Aldı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 11 Haziran 2022
0 görüntülenme
ripple 1

Ripple-SEC davasından son bir gelişme, davayla ilgili belirli bilgilerin kamuya açıklanacağını gösteriyor. Bunun dışında Ripple, devam eden bir davada küçük bir galibiyet aldı. İşte ayrıntılar…

Ripple küçük bir galibiyeti kutluyor

Davayı yakından takip eden savunma avukatı James K. Filan, Ripple’ın küçük bir zafer kazandığını bildirdi. Gelişmeye göre, mahkeme SEC’in yazılı yasal argüman itirazını mühürleme talebini reddetti.

Ripple davası: SEC’in redaksiyon üretmesi emredildiği için şirket küçük bir zafer kazandı

Ripple şirketinin mahkeme kararına yönelik açıklamaları şunları içeriyor:

Mahkeme, SEC’in Mühürleme Önergesini reddediyor. Ayrıca, 14 Haziran’a kadar özetin yeniden düzenlenmiş bir versiyonunun sunulmasını emrediyor. Mahkeme ayrıca 14 Haziran 2022’ye kadar SEC’in önerilen redaksiyonlarını açıklayan ve hangi sergileri mühürlemek istediğini belirten bir mektup sunmasını emrediyor.

ABD’li Senatör: Bu 2'si ve Çoğu Altcoin SEC'in Merceğinde!

Bu arada mahkeme, Ripple ile anlaştı ve SEC’in gereğinden fazla mühürlemeye çalıştığını söyledi. Daha önce, Ripple’ın sanıkları, SEC’in Daubert’in duruşmaya katılma talebine verdikleri yanıtları mühürleme talebine itiraz etmişti.

Ripple’ın açıklamaları

Avukat Jeremy Hogan, Ripple’ın önceki yanıtını açıklayarak SEC’in uzmanlarının fiziksel adresinin açıklanmasını istemediğini ima etti. Aynı zamanda “Ripple, uzmanın adresini yalnızca bir belgenin ifşa ettiğini ve yalnızca bir belgenin mühürlenmesi gerektiğini savunuyor.”

Ripple Davası Bu Tarihte Sona Erebilir!

Daha önce, CryptoLaw kurucusu John Deaton mahkemeden, XRP yatırımcılarını varlığı satın almaya iten şeyin ne olduğunu bildiğini iddia eden SEC uzmanı Patrick Doody’nin görüşünü içeren bir Daubert meydan okumasında bir amicus brifingi sunmasını istedi. SEC daha sonra mahkemeye XRP yatırımcılarının talep ettiği amicus lisanslama talebine itirazını bildirdi.

Federal Yargıç Sarah Netburn, Salı günü Hinman belgelerinin yayınlanmasını görüşmek üzere canlı konferans görüşmesi yaptı. Fox muhabirleri Eleanor Terrett ve Charles Gasparino, konferanstan şunları paylaştı:

Ripple davası eski SEC yetkilisi William Hinman’ın dört yıl önce yaptığı bir konuşmaya kadar uzanabilir.

Yargıç Sarah Netburn, davayı bu aşamada sonuçlandırmaya hevesli

Rapora dayanarak, mahkeme ayrıca SEC’den, hangi sergileri mühürlemek istediğini 14 Haziran’a kadar belirlemesini istiyor. SEC tarafından talep mektubunda belirtilen beş nedenden dördü, Ripple’a göre “insan hayatı için bir risk oluşturmuyor”.

Ripple Davası İçin Önemli Tarihler Açıklandı!

SEC, Patrick Doody’nin uzman yarışmasına katılmaya yönelik bir amatör talebe karşı muhalefetini mühürlemek için harekete geçti. Buna gerekçe olarak güvenliği gösterdi. Bununla birlikte, Blockchain şirketi ve müttefikleri, SEC’in argümanlarını derhal reddetti. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Ripple-SEC, her gün yeni dosyalamaların ortaya çıkmasıyla bir süredir tartışıyor. Görünen o ki yargıçlar bile artık bıkmış durumda ve davayı bu aşamada sonuçlandırmaya hevesli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

kayti coonjohn 9e4fYW49vEU unsplash 2 1000x600 1
Bu Altcoin Piyasada Panik Oluşturdu: Balina Akımı Var! Ethereum (ETH) bugün %10’dan fazla değer kaybetti. Bu arada, ETH için stake edilen Lido (stETH) fiyatı da benzer şekilde düştü. Yeni bir teklif nedeniyle, altcoin balinaları şimdi stETH’ye akın ediyor. Lider altcoin %10 eridi, panik satışa neden...
Buğra Çağlar 11 Haziran 2022