Ripple Davası İçin Yeni Takvim: Bu Tarihleri Not Alın!

Ripple Davası İçin Yeni Takvim: Bu Tarihleri Not Alın!
Ripple Davası İçin Yeni Takvim: Bu Tarihleri Not Alın!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple ve SEC arasında devam eden yasal süreçle ilgili, avukat James K. Filan yeni tarihlere dikkat çekti. Avukat James K. Filan, Twitter hesabı üzerinden takipçileri ile dava tarihleri ile ilgili tahminlerini paylaştı. Ayrıca mahkeme SEC’ten, mahkemenin, tarafların özet karar ve mühürleme hareketlerine yanıt özetlerini dosyalaması istedi.

Ripple ve SEC arasındaki dava süreciyle ilgili yeni tarihler var

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; SEC ve Ripple arasındaki dava bir yıldan fazla süredir devam ediyor. Birçok kişi SEC’in, açıklanan tarihleri ​​uzatmak adına taleplerde bulunduğu belirtti. Ayrıca, Ripple tarafından kabul edildiği aktarılan bilgiler arasında. Eylül ayı içerisinde SEC ve Ripple, Bölge Yargıcı Analisa Torres‘ten bir talepte bulundular. Taraflar, ekli belgelerde sunulan argümanlara dayanarak bir karar vermesini istedi. Talep doğrultusunda özet karar için başvuruda bulundular. İleriye dönük olarak, hem Ripple hem de SEC, özet karar açıklamalarına karşı kanun memorandumu sundular.

Dava ile ilgili gelişmelerin önceki zaman çizelgesindeki bilgilere göre, özet karar önergelerine verilen yanıtların 15 Kasım’a kadar gönderilmesi bekleniyor. Bu tarihe kadar tüm ön açıklamaların tamamlanacağı ve Yargıç Torres’in vereceği kesin kararı sağlaması muhtemel. Avukat James K. Filan, tweet’inde şunları söyledi:

Ripple – SEC, tüm tarafların Yanıt Özetlerini 30 Kasım tarihine kadar dosyalamak adına Süreyi Uzatmak için bir Önerge sunmuştur. Mahkemeden, 11 Kasım 2022 tarihine kadar herhangi bir ek “Amicus” brifinginin dosyalanmasını emretmesini talep etmiştir. Ripple rıza gösterir. Yeni tarihler ise henüz net değil.

Diğer bir taraftan Avukat Filan, tahminine bağlı kalmaya devam ediyor. Sonucunda ise XRP topluluğu, Yargıç Torres’in Ripple lehine bir karar vermesini umuyor. 

Avukat Jeremy Hogan: “Kazan yada kaybet” durumundan daha karmaşık

Bununla birlikte, Hogan & Hogan hukuk firmasının ortağı olan avukat Jeremy Hogan, Ripple ve SEC arasında devam eden yasal süreç hakkında konuştu. Ayrıca Hogan’a göre dava süreci, “kazan yada kaybet” durumuna benzer ilerliyor. Topluluk ise oldukça umutlu ve yakın zamanda karar verilebileceğine inanıyor. Avukat Hogan, Yargıç Torres’in, ödeme devi ve yatırımcıları adına bir kazanım olup olmadığını anlamadan bir karar verebileceğini söyledi:

Ripple ve SEC davası “Kazan ya da kaybet”ten daha karmaşık. Hukuki bir davanın çözülmesinin dört yolu vardır. Birincisi, Görevden alınma (bu aşamayı geçtik). İkincisi, Yerleşim. Üçüncüsü, Özet Karar. Dördüncüsü, Deneme. Nihai karar ise duruşmadır. Ancak davadaki herhangi bir “parça” belirlenen tarihten önce çözüme gidebilir.

Yeni tarihler açıklandı

Ayrıca, diğer yeni tarihler arasında ise şunlar var:

  • Kamuya açık olarak düzenlenmiş cevap özetlerinin dosyalanma tarihi 21 Kasım tarihinden, 5 Aralık’a uzatılacak.
  • Tüm özet karar materyallerine önerilen redaksiyonları mühürlemek adına çok amaçlı önergelerin dosyalanma tarihi Aralık sonuna alınacak.
  • Sonucunda , mühüre itirazların dosyalanma tarihi 22 Aralık tarihinden 9 Ocak 2023 tarihine taşınacak.
ripple

Bu karar açıklamalarıyla birlikte XRP topluluğunun yakında biteceğini düşündükleri dava süreci uzamış oldu. Sonuç olarak birçok topluluk üyesi, davanın Ripple adına olumlu tamamlanacağını düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ripple Davası İçin Yeni Takvim: Bu Tarihleri Not Alın!