Sıcak Gelişme: Ripple Davasından Kritik XRP Kararı Çıktı!

7303 1
7303 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Federal Yargıç Analisa Torres, XRP sahiplerinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Blockchain şirketi Ripple aleyhindeki davasına müdahale etme taleplerini “eylemi gereksiz yere geciktireceği” için reddetti. Ancak, kararda ince bir ayrıntı var. Davalılar artık  “amici curiae”  (Latince: “mahkemenin dostları”) olarak devam edebilirler, yani brifing sunabilecekler. 

Federal Yargıç, Ripple sahiplerinin davaya katılımını reddetti ve XRP düşüşe geçti

Federal Yargıç’ın kararına göre, Davalılar’ın bireysel yetenekleri kapsamında bu davada “amici curiae” olarak hareket etmelerine izin verilecek. Bu nedenle, Davalılar’ın Mahkeme tarafından önceden onaylandığı şekilde davayla ilgili yasal konularda brifing vererek Mahkemeye yardımcı olmasına izin verilecek. Öte yandan XRP sahiplerinin kanıt sunmalarına veya tanık sunmalarına izin verilmeyeceğine dikkat çekmek gerekiyor. Katılımları önyargıyı önlemek için sadece yasal konularla sınırlı olacak. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimi üzere, önerge başlangıçta teknik bir aksilik nedeniyle Mart ayı ortasında önyargısız olarak reddedildi

Ripple

Bu arada XRP topluluğunu Ripple’ın SEC ile olan yasal savaşına sokma çabalarına öncülük eden Deaton Hukuk Bürosu’ndan avukat John Deaton, davadan bireylerin ve işletmelerin zarar gördüğünü iddia etti. SEC ise, XRP sahiplerinin ajansı, Ripple’ın savunmasının konuşma noktalarını yeniden ele alarak kendilerine karşı yasal işlem başlatmaya zorladığını savundu. Düzenleyici kurum, traderlara “amici curiae” statüsü verilmesinin önyargı nedeniyle “uygunsuz” olacağını iddia etti. Karar sonrası XRP yazının yazıldığı sıralarda günlük %3,5 kayıp vererek 1.0455 dolara geriledi.

Ripple
Ripple (XRP) 24 saatlik grafik / Kaynak: CoinMarketCap

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sıcak Gelişme: Ripple Davasından Kritik XRP Kararı Çıktı!