Ripple Güney Kore’de 8.000 Pazarda Kullanılabilecek

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 29 Mart 2018
0 görüntülenme

Kripto para borsası Bithumb mevcut önde gelen kripto paraların senenin ilk yarısında 6,000 sene sonunda ise 8,000 nakit piyasasında kullanılabilirliğini sağlamak için Korea Pay Service ile anlaştı. Kore’de en çok Ripple (XRP) ticareti yapıldığını hatırlatmakta fayda var.

Bithumb’ın işlem hacmine bakarsak, şu an için 642,4 milyon dolarlık bir hacmi var. Bu hacmin %14,88’lik kısmını  95,6 milyon dolarla Ripple (XRP) oluşturuyor. Bu değerleri coinmarketcap.com’da 6. Sırada olan Ripple’ı Bithumb’ta en çok işlem yapılan 3. Sıraya yerleştiriyor.

Korea Pay Service Güney Kore genelinde 200 franchise ve 8.000 dükkanla mobil hediye kartları  ve elektronik ödeme işlemleri gerçekleştiriyor. Sonuç olarak bu ortaklık Ripple’ın sene sonunda yukarda bahsedilen 8,000 dükkanda geçerliliğini arttıracak. Bu ortaklığın amacı, Today, Sulbing, Cafe Droptop ve Yankee Candle gibi binlerce yerde kullanıcı dostu kripto ödeme alanı yaratmak.

Yetkililerin sürekli kripto yaptırımı getirme tehditlerine rağmen Güney Kore’nin bu adımı dikkat çekici. Bu sene başında Güney Kore’li yatırımcılar Ripple’ın market sermayesinin 40 milyar dolardan 88 milyar dolara çıkmasına yardımcı oldular. Güney Kore’nin kripto karşısındaki bu tavrının sebebi olarak FOMO etkisi olduğu düşünülüyor (fear of missing out, dışarda kalma korkusu). Bu da tabi ülkede spekülasyona ve sürekli alışverişe sebep oluyor.

Yukarıda anlatılan hikayelerde planlanan kripto para uygunluğuyla beraber,  the Fear of Missing Out herkesin kriptoyu fiziksel görmesiyle ortadan kalkacaktır. Belki de kriptonun benisenmesiyle, Güney Kore’de günlük alışverişlerde de kripto kullanılır. Bu da kripto’ya daha geniş bir geçerlilik kazandıracaktır.

Ethereumworldnews- John P. Njui

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Görevden Alınan İmamlar: Bitcoin Değil Blockchain Yatırımı Yaptık Zonguldak’ta dijital para birimi ‘Bitcoin‘ ticareti yaptıkları iddiasıyla açığa alınan imamlar Mecit Kırımlı ve Satılmış Bayram, konuyu mahkemeye taşıdıklarını ve görevlerine döneceklerine inandıklarını söyledi. Kozlu ilçesinde bulunan Aziziye Cami imam hatibi Mecit Kırımlı ile Dereköy Cami imam hatibi Satılmış...
Burak Can Senyelli 29 Mart 2018