Ripple Güney Kore’de 8.000 Pazarda Kullanılabilecek

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsası Bithumb mevcut önde gelen kripto paraların senenin ilk yarısında 6,000 sene sonunda ise 8,000 nakit piyasasında kullanılabilirliğini sağlamak için Korea Pay Service ile anlaştı. Kore’de en çok Ripple (XRP) ticareti yapıldığını hatırlatmakta fayda var.

Bithumb’ın işlem hacmine bakarsak, şu an için 642,4 milyon dolarlık bir hacmi var. Bu hacmin %14,88’lik kısmını  95,6 milyon dolarla Ripple (XRP) oluşturuyor. Bu değerleri coinmarketcap.com’da 6. Sırada olan Ripple’ı Bithumb’ta en çok işlem yapılan 3. Sıraya yerleştiriyor.

Korea Pay Service Güney Kore genelinde 200 franchise ve 8.000 dükkanla mobil hediye kartları  ve elektronik ödeme işlemleri gerçekleştiriyor. Sonuç olarak bu ortaklık Ripple’ın sene sonunda yukarda bahsedilen 8,000 dükkanda geçerliliğini arttıracak. Bu ortaklığın amacı, Today, Sulbing, Cafe Droptop ve Yankee Candle gibi binlerce yerde kullanıcı dostu kripto ödeme alanı yaratmak.

Yetkililerin sürekli kripto yaptırımı getirme tehditlerine rağmen Güney Kore’nin bu adımı dikkat çekici. Bu sene başında Güney Kore’li yatırımcılar Ripple’ın market sermayesinin 40 milyar dolardan 88 milyar dolara çıkmasına yardımcı oldular. Güney Kore’nin kripto karşısındaki bu tavrının sebebi olarak FOMO etkisi olduğu düşünülüyor (fear of missing out, dışarda kalma korkusu). Bu da tabi ülkede spekülasyona ve sürekli alışverişe sebep oluyor.

Yukarıda anlatılan hikayelerde planlanan kripto para uygunluğuyla beraber,  the Fear of Missing Out herkesin kriptoyu fiziksel görmesiyle ortadan kalkacaktır. Belki de kriptonun benisenmesiyle, Güney Kore’de günlük alışverişlerde de kripto kullanılır. Bu da kripto’ya daha geniş bir geçerlilik kazandıracaktır.

Ethereumworldnews- John P. Njui

Ripple Güney Kore’de 8.000 Pazarda Kullanılabilecek