Reklamı kapat

Özel Haber: Ripple’ın Hindistan’daki Hakimiyeti

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 11 Temmuz 2018
0 görüntülenme

Ripple, Hint pazarında göz önünde olan en büyük kripto projelerinden biri. Ripple’in Kıdemli Ürün Sorumlusu Asheesh Birla’ya göre, Ripple Hindistan pazarının yarısını eline geçirdi.

Başkan yardımcısı, Fintech’deki Ölçekleme ve Dijital Bozulma hakkındaki bir panelde, Ripple’ın çeşitli finans kurumlarını Hindistan’dan RippleNet’e eklemeye karar verdiğini belirtti.

“Hindistan’daki iki milyar insana baktık ve buranın büyük bir pazar olduğunu gördük. Kendimize şu soruyu sorduk iki milyar insana Ripple nasıl ulaştırılabilir? Her Hintliye Ripple vererek mi?”

Birla, bu hareketin hem dünya ekonomisine hem de şirket olarak Ripple için muhtemel etkilerine işaret etti ve devam etti:

“Bu bir fikirdi. Fakat sonra, Hindistan’daki ilk üç bankayı Ripple’a götürürseniz, pazar payının % 80’ini aldığınızı fark ettik. Ve böylece önümüzdeki beş yıl içinde, Hindistan’da bir milyar insanın bankaya para yatıracağını fark ettik, ancak telefonları aracılığıyla bankalara para yatıracaklar. Sonra cep telefonu sağlayıcılarını ve telekom’lari hedeflemeye başladık. ”

Hindistan’daki Başarısından sonra Ripple Geleceğe Doğru Bakıyor

Birla, blokzincir ve kripto para birimi teknolojileri henüz emekleme aşamasında olduğundan dolayı Hindistan’daki Ripple için sadece ilk adımlar olduğunu belirtti. Ancak Birla, Hindistan’daki bu anlaşmaların Ripple için çok şey ifade ettiğini ve şirketin şu anda haftalık olarak yeni yetkin anlaşmaları kapattığını açıkladı.

“Gerçekten akıllıca ve zor bir karar verdik. Çünkü, Facebook üç ya da dört yıl gibi halka açıldı. Bu ürünleri üretmemiz, bankalara götürmemiz yaklaşık iki ila üç yıl sürdü. Ama şimdi Ripple’da emeklerimizin karşılığını veriyor.”

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

HTC ‘Blokzincir Telefonunu’ Bu Yılın Üçüncü Çeyreğinde Çıkarıyor Kendilerini “akıllı telefonların öncüsü” olarak tanımlayan HTC ‘blokzincir telefonunu’ bu bu yılın halihazırda içerisinde bulunduğumuz üçüncü çeyreğinde çıkaracak. HTC’nin blokzincir telefonu hakkında büyük bir bilgi eksikliği olmasına rağmen firma telefonu çıkaracağı tarih olarak bu yılın üçüncü çeyreğine...
Mert Kaya 11 Temmuz 2018