Ekim’de Her Şey Değişecek: Ripple İçin Bu Günlere Dikkat!

Ekim'de Her Şey Değişecek: Ripple İçin Bu Günlere Dikkat!
Ekim'de Her Şey Değişecek: Ripple İçin Bu Günlere Dikkat!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaklaşık iki yıl sonra, Ripple (XRP) ve yöneticisine karşı açılan SEC davası sona yaklaşıyor. Aslında Ripple, XRP tokenleri kayıtsız menkul kıymetler olarak satmakla suçlanmaya devam ediyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a göre, davanın 2023’ün başlarında sonuçlanması beklediğini açıkladı. Aynı şekilde, XRP yatırımcıları da yaklaşık iki yıldır davanın sonuçlanmasını bekliyor.

Yatırımcıları, çoğu borsanın XRP’yi listeden çıkarmasına neden olan SEC davasının fiyatı düşürdüğünü iddia ediyor

XRP piyasadaki en iyi performans gösteren Kripto para birimlerinden biri olmuştur. Bu, analistlerin ortak olarak buluştukları bir görüş olarak ön plana çıkıyor. Son 30 günde, token fiyatı 0,55 dolarlık bir yüksekliğe ulaştı. XRP yatırımcıları davanın kazanılması durumunda, tokenin 1,00 dolarının üzerine çıkmasını bekliyorlar. XRP, yaklaşık 5 yıl önce ulaşılan 3.84 dolarlık tüm zamanların en yüksek fiyatına sahip. Çoğu altcoin bu yılın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Ancak XRP yatırımcıları ise, çoğu borsanın XRP’yi listeden çıkarmasına neden olan SEC davasının fiyatı düşürdüğünü iddia ediyor.

ripple

CNF’nin yakın zamanda bildirdiği gibi, Ripple, Avukat John Deaton’un ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı açtığı grup davasına katılan XRP sahiplerinin sayısının 75 bini geçmesiyle XRP destekçilerinden büyük destek alıyor. Davacılar, SEC’in Ripple ve yöneticilerinin peşinden gitmesinin büyük kayıplara neden olduğunu söylüyor. Davanın sonucu olarak ortaya çıkan milyarlarca dolarlık kayıplar için SEC suçlu görünüyor.

Ekim ayı Ripple için çok kritik

Savunma avukatı James K. Filan’ın paylaştığı gibi, bu Ekim ayında ve yıl sonuna kadar birkaç önemli tarih var. Gelişmeler XRP davasının nihai kararını etkileyecek. Avukata göre, her şey 18 Ekim’de, tüm tarafların muhalefetle ilgili tüm materyalleri geçici olarak mühür altında özet karar önergelerine sunmalarıyla başlıyor. İki gün sonra, tüm taraflar bir araya gelecek. Ve böylelikle her iki tarafın da aradığı redaksiyonları belirlemek için muhalefet brifinglerine bağlanacak. Bu ayın 24’ünde taraflar, muhalefet brifinglerinin kamuya açık, redakte edilmiş versiyonlarını sunacak. Ayrıca yalnızca toplantı ve konferans sırasında taraflarca talep edilen geçici redaksiyonları yapacaklar.

Bunlarla, XRP topluluğu, kamuya açıklanacak bazı mühürlü ve redakte edilmiş materyallerle dava hakkında daha iyi bilgiler edinecek. Kasım ve Aralık ayları da sırasıyla üç ve iki anahtar tarihle vurgulanıyor. Örneğin, 15 Kasım’da taraflar geçici olarak mühür altında özet karar cevap özetleri sunacaklar. Diğer önemli tarihler arasında 21 Kasım, 9 Aralık ve 22 Aralık bulunmaktadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ekim’de Her Şey Değişecek: Ripple İçin Bu Günlere Dikkat!