Reklamı kapat

Ripple’ın Koini Eleştirilmeye Devam Ediyor: “XRP Gerçek Bir Kripto Para Değil”

Mert Kaya
Mert Kaya 20 Temmuz 2018
0 görüntülenme

XRP’nin bir menkul değer olup olmadığı yönündeki tartışmalar popülerliğini koruyan bir mesele olmaya devam ediyor. Bu tartışmayı gerçekleştirenlerin içinde bir uzman var ki XRP’nin gerçekten bir kripto para olmadığını dahi söylemekte. Bu arada SEC, XRP’yi bir menkul değer olarak sayıp saymadığını belirten herhangi bir açıklama yapmış değil…

XRP Gerçek Bir Kripto Para Değil Mi?

Express.co.uk’a konuşan Elpis Investments CEO’su Anatoly Castella XRP’nin gerçek bir kripto para olmadığını dile getirdi. Castellaya göre XRP tokeni kripto para biriminin en saf tanımına uymuyor. Elpis Investments’in patronu XRP’yi şu şekilde değerlendirmekte:

“Ripple fiat para ve blokzincir para biriminin en iyi unsurlarını birleştiren bir fintech platformu yaratmışa benziyor. XRP bir “Dijital fiat”, kripto para değil…”

Büyük Oyuncular XRP’den İmtina Ediyor

Coinbase yakın bir zamanda beş tane kripto parayı platformlarına eklemek üzere araştırmaya başladığının duyurusunu yaptı. San Francisco merkezli borsanın bünyesine eklemeyi düşündüğü bu kripto paralardan birisi Steallar iken pazar gözlemcileri XRP ve Stellar’ın rekabetine gözlerini dikmiş durumda.

Coinbase’in XRP yerine Stellar’ı listelemeyi düşünmesi, kripto camiasında XRP’ye karşı devamlı süren merkeziyet tartışmaları ve açılan davalar Ripple’a ve koinine bir hayli zor günler yaşatabilecek gibi duruyor. Her ne kadar düşmanı çok olsa da bir o kadar da destekçisi bulunan XRP ise coinmarketcap’de sahip olduğu üçüncü sırayı korumaya devam ederken yayın saati itibariyle 44 centten işlem görmekte…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımız katılın, bizi Twitter‘da takip edin ve Facebook sayfamızı beğenin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti Olarak 2018’in En Yüksek Seviyesine Ulaştı Bir numaralı kripto para Bitcoin’in piyasa hakimiyeti bu yılın en yüksek seviyesine ulaştı. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin’in yayın tarihindeki piyasa değeri 126 Milyar Dolar seviyesindeyken kripto paraların toplam piyasa kapitalizasyonu 278 Milyar Dolar civarında. Geçtiğimiz yıl Şubat...
Mert Kaya 20 Temmuz 2018