Reklamı kapat

Ripple, NASDAQ ve ICE, ICO Regülasyonu Tartışması İçin Davet Edildi

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 19 Ağustos 2018
36 görüntülenme

Axios ile yapılan bir röportajda, Ohio State’i temsil eden ABD Kongre Üyesi Warren Davidson, ICO düzenlemesini tartışmak için kripto para birimi endüstrisindeki büyük oyuncuları davet edeceğini duyurdu.

Kongre üyesi, kripto para birimi alanından yaklaşık 32 lider davet etti. Davet edilenler arasında NASDAQ, ICE, Kraken, Ripple, Harbor, CME Grubu, Circle, Coin Center ve Union Square Ventures var.

Toplantı 25 Eylül 2018’de Capitol Hill’de gerçekleştirilecek. Risk sermayesi (Venture Capital) şirketlerinden borsalara kadar uzanan en büyük endüstri oyuncularıyla yapılan tartışma, SEC’in önerilen Bitcoin ETF’si hakkındaki kararını açıklayacağı aynı zaman dilimine denk geliyor.

Yeni Yasa Tasarısı Tanıtılacak

Temsilci David de bu yıl yeni bir yasa tasarısını tanıtıyor olacak. Haziran ayında yapılan bir röportajda Kongre Üyesi, ICO’ların “hafif dokunuş” düzenlemesine ihtiyaç duyduğunu belirtti ve ayrıca, kripto para birimini kategorize etmenin önemini, Ethereum ihtilafı örneğini [SEC ETH’nin emtia ve menkul kıymet olmadığını] öne sürdü.

Davidson’a göre, ICO’lar için düzenleyici bir çerçevenin olmaması piyasayı riskli ve güvensiz hale getiriyor ve bunun çok sayıda sahte ICO’lara yol açabileceğini düşüyor. Ayrıca Davidson, tüm ICO şirketlerinin Müşterinizi Tanıyın (know your customer) politikasını ve Kara Paranın Aklanmasını Önleme politikasını uygularsa, piyasadaki dolandırıcılık oranlarının düşeceğinin altını çizdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

ambcrypto.com

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance Çalışanlarının Yüzde 90’ının Maaşını Binance Coin ile Ödüyor CCN’in haberine göre dünyanın bir numaralı kripto para borsası Binance, çalışanlarının yüzde 90’ının maaşını Binance’in kendi koini olan Binance Coin (BNB) ile ödüyor. Olay TechCrunch kurucusu Michael Arrington’ın Binance CEO’su Changpeng Zhao ile yaptığı sohbet sırasında ortaya...
Mert Kaya 19 Ağustos 2018