Ripple Satan Balinalar Bu 8 Altcoin’e Akın Etti!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 4 hafta önce
2.033 görüntülenme
Ripple Satan Balinalar 8 Altcoin'e Akın Etti

Balina izleme botları tarafından bildirilen bir dizi işlem, büyük yatırımcıların yüklü miktarda Ripple (XRP) sattığını, bu 8 altcoin’in hızla toplandığını gösteriyor.

Kripto balinaları düşme riskiyle 630 milyon Ripple (XRP) hareket ettirdi

XRP fiyatı hafta sonu balina işlemlerinde önemli bir artış gördü. Balinalar, fiyatı 0,36 dolara kadar düşürmekle tehdit eden bir düzeltmenin ortasında üç saatten kısa bir süre içinde 630 milyon XRP transfer ettiler.

Whale Alert, büyük balina işlemlerinin 3 saatten daha kısa bir sürede altı ayrı işleme bölündüğünü bildirdi. İlk balina işlemi en büyüğüydü ve Pazar günü anonim iki cüzdan arasında 253 milyon XRP’nin (92,7 milyon dolar) hareketini içeriyordu.

İlk işlemden bir dakika sonra, alıcı cüzdan, alınan fonlardan hemen 232 milyon XRP’yi (87,4 milyon dolar) başka anonim cüzdana aktararak ikinci balina işlemine işaret etti.

Kalan işlemlerden üçü, fonları Bitstamp’a boşaltmaya çalışırken anonim bir cüzdan tarafından gerçekleştirildi. Üç işlemin tümü, 140 milyon XRP’nin 12 dakika içinde Bitstamp adresine taşındığını gördü. İlki 35 milyon XRP (13,2 milyon dolar), ikincisi 45 milyon XRP (17,1 milyon dolar) ve üçüncüsü 30 milyon XRP (11,3 milyon dolar) taşıdı.

Bununla birlikte, hafta sonu endekslenen son balina işlemi, iki Bitso cüzdan adresi arasında kurum içi bir transferi içeriyordu. 33 milyon XRP (12,5 milyon dolar) değerindeki fonlar Pazar günü taşındı.

Ripple satan balinalar bu altcoin’leri topluyor

Balinalar milyon dolarlık XRP’leri taşırken, WhaleStats Ethereum balinalarının yoğun bir şekilde Blur (BLUR) satın aldığını bildirdi. Verilere göre Blur (BLUR), en büyük 100 ETH balinası arasında en çok satın alınan ilk 10 token arasında yer aldı. WhaleStats’in tweet’ine göre, ETH balinalarının yüklü XRP satışları ortasında satın aldığı diğer altcoin’ler şu şekilde:

  • Gods Unchained (GODS)
  • Bone ShibaSwap (BONE)
  • Uniswap (UNI)
  • Decentraland (MANA)
  • Synapse (SYN)

Polygon (MATIC)

Bu arada, yaklaşan zkEVM lansmanı öncesinde Polygon’da (MATIC) ETH balinaları arasında rehavet görüyor. Polygon ağı, Zero Knowledge Ethereum Virtual Machine Beta’yı Mart ayına kadar başlatmayı planlıyor.

Lansman öncesinde güncel raporlar, Polygon’un (MATIC) yaklaşan lansman sırasında en büyük 5.000 ETH balinasının en çok satın aldığı token arasına katıldığını ortaya koydu. WhaleStats tarafından sağlanan veriler, balinaların şu anda 204,7 milyon MATIC’e sahip olduğunu gösteriyor.

Shiba Inu (SHIB)

Ek olarak, yaklaşan Shibarium beta’nın lansmanı eşliğinde Shiba Inu’da (SHIB) balinalar arasında liderlik konumunu güçlendiriyor. WhaleStats, yeni bir tweet’te, en büyük 193.Etehreum balinası “BlueWhale0068″ın, 92 milyar SHIB satın aldığını bildirdi. Dev yatırımcı, bu işlemde yaklaşık 1,1 milyon dolarlık SHIB satın aldı.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, son günlerdeki cansız piyasa hareketleri ortasında Bitcoin balinalarının sayısı 2020 seviyelerine geriledi. Yatırımcı ilgisizliği, Coinshares’in fon akışı raporuyla da onaylanıyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Coinbase Flaş Altcoin Delist Kararı
Coinbase’den Flaş Delist Kararı: Bu Altcoin Kaldırılıyor! Coinbase, listeleme standartlarını karşılamadığını gerekçe göstererek Binance tabanlı bir altcoin için delist kararı aldı. Delist, Coinbase.com, Coinbase Pro, Coinbase Exchange ve Coinbase Prime platformlarını da kapsıyor. Coinbase, Binance markalı altcoin için delist kararı aldı ABD merkezli borsa...
Buğra Çağlar 4 hafta önce