Ripple, SHIB, DOGE, FLOKI ve ADA: 5 Önemli Gelişme Var!

Ripple, SHIB, DOGE, FLOKI ve ADA: 5 Önemli Gelişme Var!
Ripple, SHIB, DOGE, FLOKI ve ADA: 5 Önemli Gelişme Var!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Floki Inu ekibi, ekosistem üzerindeki vergi işlemlerini %0,3’e düşürdü. Santiment, Cardano’nun 2023’teki yükselişinin arkasındakini açıklıyor. Verilere göre Ripple (XRP), son 24 saatte en büyük 100 BSC balinası tarafından en çok işlem gören token oldu. Shiba Inu ekosistem tokenlerinde büyük fiyat artışı oldu. Son olarak Dogecoin sonunda 3 aylık rekoru kırdı. Ayrıntılar için bizi okumaya devam ediniz…

ADA, Ripple, SHIB, DOGE ve FLOKI’den önemli haberler

FLOKI, 5 trilyon token yaktıktan sonra işlem vergisini düşürdü

Halkın kriptosu olarak sevgiyle tanımlanan meme coin Floki Inu (FLOKI), ekosistem üzerindeki vergi işlemlerini resmi olarak %0,3’e düşürdü. Floki ekibi, merkezi olmayan özerk organizasyonun (DAO) kararına uygun olduğunu belirterek, dün resmi Twitter üzerinden indirimi duyurdu. Grup, giriş engelini düşürerek son kararla FLOKI tokeni benimsenmesini hızlandırmaya çalıştığını ve kullanıcıların neredeyse hiç işlem vergisi ödemeden sorunsuz bir şekilde alım satım yapmasını kolaylaştırdığını ekledi.

Birkaç hafta önce Floki DAO, köprüde yaklaşık 5 trilyon birim FLOKI tokeni yakmayı teklif etti. İlginç bir şekilde, teklif %99,97 çoğunluk oyu ile köprü tokenlerinin yakılması lehinde kabul edilirken, teklife karşı sadece %0,03 oy kullanıldı. Yakılacak olan 4,97 trilyon FLOKI tokeninin, teklif başlatıldığında başlangıçta 55 milyon dolar değerinde olması dikkat çekici. Ancak, DAO oylaması sona erdiğinde, 102 milyon doları aştılar.

Cardano (ADA)’nın artışın arkasında kim var?

On-chain analitik firması Santiment’e göre, Cardano’nun 2023’teki yükselişi balina birikiminden kaynaklanmış olabilir. Buna göre Cardano balinaları, FTX’in çöküşünden bu yana en yüksek balina işlemlerini gören ağ ile birlikte önemli yaşam belirtileri gösteriyor. Bu, 100.000 ile 100 milyon ADA’ya sahip adreslerin artık 8 Kasım’dan bu yana kombine cüzdanlarında en yüksek değere sahip adresler olarak geliyor.

4 Şubat’ta Santiment, 100.000 doları aşan büyük işlemlerin 12 haftanın en yüksek seviyesine ulaştığını gözlemledi. Santiment analistleri, “Cardano’nun fiyatı 2023’te +%65 arttı ve anahtarlık ve balina biriktirmenin bunda çok etkisi oldu. 100K ile 100M ADA tutan adresler artık 8 Kasım’dan bu yana kombine cüzdanlarında en fazla tutan adresler. Bugün 100 bin doları aşan balina işlemleri 12 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı,” açıklamasını yapıyor.

Balinalar arasında en çok işlem gören token Ripple (XRP) oldu

Küresel dijital varlık piyasası, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi en büyük kripto paraların artan satış baskısı nedeniyle fiyatının düşmesiyle Cumartesi günü marjinal bir artış kaydetti. Ancak BSC balinaları, son düşüşün ortasında Ripple (XRP)’yi hareket ettirirken yakalandı.

Bu arada, son 90 günlük rekor baz alınarak hesaplanan ilk 10 kripto arasında en çok kaybeden XRP oldu. Ripple fiyatı, söz konusu dönemde %17 gibi büyük bir düşüş yaşadı. Öte yandan, Bitcoin fiyatı son 90 gün içinde yaklaşık %10 oranında artmayı başardı. XRP fiyat düşüşü, son rahatlama rallisinde başarısız olduğunu gösterirken, diğer tokenler yeşil endeksler yazdırarak toparlanmayı başarıyor. Ancak bu düşüş, uzun süredir devam eden SEC ve Ripple davası token için sürekli olarak birkaç olumlu haber gönderdiğinde geldi.

Ripple

Shiba Inu’da büyük fiyat artışına neden olan ne?

Shiba Inu Metaverse paraları, Shiba Inu (SHIB), Doge Killer (LEASH) ve Bone ShibaSwap (BONE) son 24 saatteki fiyat artışı, meme kripto topluluğuna güveni geri getirmeyi başardı. Kümülatif meme coin sınırı geçen gün %7 artarak 21,3 milyar dolara ulaştı. Verilere göre, BONE fiyatı son 24 saatte %23 artarak onu en büyük kripto paralar arasında en çok kazananlardan biri haline getirdi. Ancak bu artış, bir kripto borsasında listelenmesiyle desteklendi.

XTexchange bir tweet ile ShibaSwapDex’i diğer bazı projelerle birlikte listeleyeceğini duyurdu. Borsa, HOT COIN olarak da adlandırdıkları yenilikler Bölgesine bırakacak. Ancak, USDT paritesi altında listelenecek. BONE’nin, ShibaSwap için kullanıcılara protokolde sunulan önemli teklifler üzerinde oy kullanma gücü veren yönetişim tokeni olduğuna dikkat etmek önemli. Duyurudan bu yana, ShibaSwap 24 saatlik işlem hacmi %204 artarak 30 milyon dolara ulaştı. BONE fiyat artışı, diğer Shiba Inu ekosistem tokenleri için yükseliş eğilimi oluşturmayı başardı.

Ripple

Dogecoin (DOGE) sonunda 3 aylık rekoru kırdı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Dogecoin (DOGE), Ekim 2022’nin sonlarında Elon Musk’ın Twitter’ı devralmasının ardından ivmesini kaybetti. Ancak, en büyük meme-coin nihayet üç ay içinde ilk kez 0,1 dolara ulaştı. DOGE, Kasım 2022’de FTX ile ilgili bulaşma nedeniyle 14 sentlik bir zirveden düştükten sonra hedefe dokunamadı. Düzenleyiciler, FTX’in çöküşünden sonra kripto işaretine giderek daha fazla şüpheyle yaklaştıkça, 1 sentlik psikolojik engel mevcut senaryoda önemli.

Bitcoin (BTC) kazançlarda düzeltme yaşarken, meme-coin’lerin şu anda piyasadaki fiyat rallisine öncülük etmesi de cesaret verici. Dogecoin fiyatı, son 24 saatte %6,22 artışla 0,10 dolar seviyesinde bulunuyor. Meme-coin 0,099’a kadar geldikçe DOGE topluluğu giderek daha fazla yükselişe geçiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ripple, SHIB, DOGE, FLOKI ve ADA: 5 Önemli Gelişme Var!