Ripple ve Avalanche’dan Önemli Hamle: Britcoin’i Oluşturacaklar!

1027417733 0 251 4804 2953 1920x0 80 0 0 df87cc74416687627e0e03205ce74f2e
1027417733 0 251 4804 2953 1920x0 80 0 0 df87cc74416687627e0e03205ce74f2e
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blockchain tabanlı şirketler Ripple ve Avalanche, dijital bir İngiliz poundunun oluşturulmasını desteklemek için bir gruba katıldı. Digital Pound Foundation, Britanya için “iyi tasarlanmış” bir dijital para biriminin piyasaya sürülmesini desteklemeyi amaçlayan bağımsız bir gruptur.

Avalanche ve Ripple, İngiltere’nin dijital para birimi için gruba katıldı

İngiltere Merkez Bankası, İngiltere maliye bakanının potansiyel bir “Britcoin” olarak adlandırdığı şey üzerinde çalışıyor. İngiltere yetkilileri bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) olasılığını araştırırken, Ripple ve Avalanche bağımsız bir forum aracılığıyla dijitalleştirilmiş bir İngiliz sterlini oluşturulmasını ilerletmek için çalışacak.

BIS Araştırmacılarından Yeni CBDC Raporu

Dijital Pound Vakfı, Perşembe günü lansmanı için yaptığı açıklamada, “iyi tasarlanmış bir dijital Pound” ve dijital para ekosisteminin uygulanmasını destekleyeceğini söyledi. Bağımsız kuruluş Haziran ayında kuruldu ve Birleşik Krallık’ın dijital ekonomiye geçişini sağlamak için kamu ve özel sektörlerin birlikte çalışabileceği bir model önerdi.

Vakıf Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Birleşik Krallık, fintech ve finansal inovasyonda küresel rekabetteki liderliğini sürdürmek istiyorsa, dijital bir Pound ve dijital para için sağlıklı bir ekosistem yaratması gerekiyor” dedi. Ripple, grubun kurucu üyesi olduğunu ve kamu politikası başkanı Susan Friedman’ın yönetim kuruluna katılacağını söyledi. Avalanche, vakfın internet sitesinde ortak üye olarak yer aldı. Avalanche’ı yaratan blockchain yazılım şirketi Ava Labs’ın genel danışmanı Lee Schneider, kaynak üye olarak listeleniyor.

Digital Pound Foundation neler yapacak?

İngiltere Merkez Bankası ve Birleşik Krallık Hazinesi, bir merkez bankası dijital para birimi veya CBDC’nin potansiyel olarak uygulanmasına ilişkin tartışmalara öncülük ediyor. Digital Pound Foundation üyeleri, diğer aktivitelerin yanı sıra dijital bir pound oluşturmaya yardımcı olmayı amaçlayan araştırmalar yürütecek ve “uygulamalı” keşif projeleri yürütecek. Vakıf, CBDC’lerin ve diğer dijital para biçimlerinin programlanabilir para, daha kapsayıcı ödeme hizmetleri ve “daha sağlam ve esnek” bir ödeme altyapısı gibi özellikler geliştirmek için teknolojiden yararlanabileceğini söyledi.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere “Britcoin”, bu yılın başlarında İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak’ın İngiltere Merkez Bankası tarafından desteklenen olası bir kripto para birimi olarak adlandırdığı bir kavramdı. Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) tarafından 2020 yılında yapılan bir araştırmaya atıfta bulunan vakıf, dünya nüfusunun yüzde 20’sini temsil eden ankete katılan merkez bankalarının yüzde 10’unun önümüzdeki üç yıl veya daha kısa bir süre içinde bir CBDC çıkaracağını söyledi. Ripple (XRP) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.   

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ripple ve Avalanche’dan Önemli Hamle: Britcoin’i Oluşturacaklar!