Ripple Duyurdu: Bu Web3 Projelerine Para Akıtacak!

XRP Fiyat Tahmini: 2023 Öncesi 1 Dolar Olur Mu? Alternatifleri Var Mı?
XRP Fiyat Tahmini: 2023 Öncesi 1 Dolar Olur Mu? Alternatifleri Var Mı?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir Ripple yöneticisi, şirketin tokenizasyonun yaratıcı ekonomiyi dönüştürmesinin mümkün olduğunu söylüyor. Ayrıca, yeni iş modelleri yaratabileceğine inandığını kaydediyor.

Ripple, Ripple Creator Fund’ı başlattı

Bildiğiniz üzere Ripple, kurumsal Blockchain ve kripto çözümleri şirketi. Ripple, Eylül 2021’de içerik oluşturuculara XRP Ledger’da Non Fungible Token’ler (NFT) ve diğer tokenleştirme projeleri oluşturmak için gereken finansal, yaratıcı ve teknik desteği sağlamayı taahhüt eden 250 milyon dolarlık bir girişim olan Ripple Creator Fund’ı başlattı.

18 Ekim’de Ripple, NFT projeleri için Ripple’ın Creator Fund aracılığıyla fon alacak yaratıcıların ikinci dalgasını açıkladı. Bu finansmanı, XRP Ledger’da müzik ve medya yaratıcılarına verecek. Ayrıca, oyun ve metaverse’de işlevsel kullanım örnekleri oluşturan bağımsız yaratıcılara verecek. Bu alıcılar arasında 9Level9 Productions, Anifie, Capital Block, NFT Avatar Maker var. Ayrıca, NFT Master, SYFR Projects ve ThinkingCrypto gibi şirketler de yer alıyor.

Ripple

RippleX Growth başkan yardımcısı Markus Infanger, Ripple’ın tokenizasyon kullanım durumlarından bahsediyor. Bu kapsamda, özellikle de erişim hakları, biletleme ve fiziksel öğeler gibi işlevsel fayda sağlayan projeleri seçtiğini söylüyor. Başkan yardımcısına göre, Ripple dijital sanatın ötesine geçmek istiyor. Bunun için NFT’lere yenilik ve yaratıcılık getirmekle en uyumlu fikirleri, ekipleri ve vizyonları arıyor. Infanger ayrıca, Ripple’ın Yaratıcı Fonu’nun her tür NFT projesine açık olmasına rağmen, her finansman dalgasının bir teması olduğunu vurguluyor. Başkan yardımcısı, konuya ilişkin olarak şunları söylüyor:

Bu dalga eğlence ve medyaya, özellikle müziğe odaklanıyor. NFT’ler aracılığıyla topluluklarıyla etkileşim kurmak için gerekli teknik, finansal ve ortak pazarlama desteğiyle bağımsız içerik oluşturuculara destek sağlamak istiyoruz.

Ripple

“Tokenize bir gelecek hızla gerçeğe dönüyor”

Markus Infanger, Ripple’ın Creator Fund’unun bugüne kadar 4.000’den fazla başvuru aldığını doğruladı. Ripple, Web3 Endüstrisindeki yaratıcılara 250 milyon dolar yatırım yapıyor. Infanger, bunun nedeni  olarak “tokenize bir geleceğin yaratıcı ekonomisini dönüştüreceğini” söylüyor. Ayrıca, yeni iş modelleri yaratacağını ve yaratıcıların topluluklarıyla ilişkilerini derinleştireceğini kaydediyor. Başkan yardımcısı ayrıca, Ripple’ın NFT projelerine öncelik verdiğini belirtiyor. Bu bağlamda, şu açıklamayı yapıyor:

Çünkü, tokenize edilmiş bir geleceğin hızla gerçeğe dönüştüğünü görüyoruz. Aslında, Dünya Ekonomik Forumu, 2027 yılına kadar dünya GSYİH’sinin %10’unun tokenize edileceğini öngörüyor . Dundan sadece beş yıl sonra! Ripple’ın Yaratıcı Fonu, NFT’lere katılmak ve bunlardan yararlanmak için daha geniş bir içerik oluşturucu topluluğunu çekecek. Böylece, benimsemeyi hızlandırmaya yardımcı olacak.

Ripple

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Ripple, “akıllı sözleşmeye gerek yok” yaklaşımını benimsiyor. Amacı, herhangi bir geliştiricinin, para basma, yakma, takas etme ve telif ücreti atama dahil olmak üzere temel API çağrıları yoluyla XRP Ledger’da yerel olarak tüm temel NFT işlevlerine erişmesini kolaylaştırmak ve hızlandırmak.

Proje, XRP Ledger’ı NFT’lerin basımı ve yönetimi için önde gelen bir platform olacağını öngörüyor. Ayrıca, yaratıcıların ve geliştiricilerin varlık sahipliği ve tokenize bir gelecek getirmeye yardımcı olacak etkileşimli deneyimler gibi kullanım durumları aracılığıyla NFT’lerdeki faydayı keşfetmeye devam edecekleri bir yer olarak konumlandırmayı umuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ripple Duyurdu: Bu Web3 Projelerine Para Akıtacak!