Ripple (XRP) Yöneticisi: Çok Büyük Hedeflerimiz Var!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 30 Mayıs 2022
11 görüntülenme
Asheesh Birla in May 2021 768x397 1

FinTech firması Ripple’da RippleNet Genel Müdürü Asheesh Birla, yakın tarihli bir röportajda Ripple ve XRP’nin sınır ötesi ödemelerdeki geleceğine değerlendirdi. Birla açıklamalarında, SEC davasının rağmen hedeflerinin çok büyük olduğunu vurgulayarak güven veriyor.

Ripple, SWIFT’in yerine geçmekten daha büyük planlar yapıyor

Ripple gibi alternatif ödeme sistemleri, SWIFT gibi yerleşik piyasa oyuncularının yanında giderek daha fazla lanse ediliyor. Öte yandan Ripple, SWIFT’in yerine geçmesinden daha büyük hedefleri olduğunu iddia ediyor. Şirketin RippleNet ürünü ve sisteminden sorumlu yöneticisi Asheesh Birla, yakın tarihli haber kuruluşu TruthDAO ile röportajında bu konuda şunları söylüyor:

SWIFT’i değiştirmekten daha büyük hedeflerimiz olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden unutmayın, parayı uluslararası olarak taşımak için iki bileşen vardır. Bir mesajlaşma bileşeni var, ancak o zaman aslında parayı taşımanız gerekiyor. SWIFT’in yaptığı bu değil. SWIFT yalnızca mesajlaşmayı yapar…

SEC davası üzerine

Asheesh Birla, röportajın bir kısmında, SEC davasının Ripple’in hedeflerini engellemeyeceğini dile getirdi. Ripple ve SEC davası, 2020’nin sonlarında SEC’den Ripple’ın XRP token’in yasa dışı güvenlik teklifi gerçekleştirdiğine dair bir şikayetle başladı. Bu dava ardından XRP, Coinbase gibi bazı büyük borsalarda delist edildi. Birla, hukuki sürecin zorluğuna rağmen SEC’in bu yolda sadece bir “tümsek” olduğunu söylüyor:

Tüm kripto piyasası bu davaya bakıyor. Bunun sadece Ripple için önemli olmadığını düşünüyorum…Bizi nasıl etkilediği açısından, işimizde rekor bir büyüme kaydediyoruz ve benim yönettiğim, finans kurumları ve şirketler için kurumsal kripto çözümleri sağlayan bölüm RippleNet’te gerçekten iyi gidiyor…Bunu uzun zamandır yapıyoruz ve yoldaki bu küçük tümsekler bizi hedefimizden caydırmayacak.

Ripple Davasına Dikkat: Haftaya XRP'de Bunlar Bekleniyor!

Dava süreci hakkında açıklamaları:

Şu an itibariyle hakim bir takvim belirledi ve en erken bir özet karar açısından bir şeyler göreceğimiz zaman… 2023’ün başı olacak. Yani, bir programımız var. Bence bu iyi bir haber. Bence yargıç davayı yönetme işini yapıyor. Günden güne devam eden birçok küçük savaş, sanırım bu savaşların bir kısmında öne geçtik… ama en azından 2023’te işlerin sona ereceğine dair biraz netlik kazandık, en azından onun bakış açısından…

Ripple-SEC davasından güncel gelişmeleri ve önemli tarihleri Kriptokoin.com olarak bu makalede ele aldık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

KriptoKoin Youtubekapak 31
ÖZEL: BTC, DOGE, ETH ve XRP İçin Haftanın Grafiği ve Seviyeler! -33 Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), tekrar 30 bin doların üzerine çıktı ve yükseliş işaretleri gösteriyor. Ancak analistlerin BTC fiyatı net bir yön tayin edene kadar, temkinli bekleyişi devam ediyor. Bitcoin fiyatı şimdi 30.500 dolar seviyesinden işlem...
Mehmet Çoban 30 Mayıs 2022