Ripple Yatırımcıları Dikkat: 19 Eylül’den Sonra Bunlar Bekleniyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SEC vs. Ripple davasında taraflar, 19 Eylül’de özetlerin redakte edilmiş versiyonlarını açıklayacaklar. Bunun ortaya çıkmasından sonra dava yeni bir hal aldı. Ripple (XRP)’nin piyasa değeri her hafta düşüyor ve şu anda üç ayın en düşük seviyesinde. Kripto analisti Aaryamann Shrivastava, 17 aydır düşüş eğiliminde olan XRP’nin, onu bir kez daha kırmak ve kritik direnç seviyesini desteğe çevirmek istediğini söylüyor.

SEC ve Ripple “oyunun sonuna” ulaştı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, daha geniş kripto piyasası sürekli dalgalanma halinde. Ripple (XRP) de buna yabancı değil. Bu yüzden, birçok kripto para biriminin geleceği belirsiz durumda. Ancak devam eden trendin ötesinde, XRP aynı zamanda çok daha karmaşık hale gelmek üzere olan iç sorunlarından da etkileniyor.

Avukat ve XRP destekçisi Jeremy Hogan tarafından açıklandığı üzere, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple davası “oyunun sonuna” ulaştı. Bu, 19 Eylül’de yapılması planlanan ve hem SEC hem de Ripple’ın elindeki her şeyi öne çıkarmak zorunda kalacağı deneme için geçerli. Şimdi, 2022’nin sonundan önce, Ripple’ın avukatlarının ve düzenleyicilerin tartışacağı bir müzakere olacak.

Analiste göre, 19 Eylül’de işlerin nasıl gittiğine bağlı olarak XRP, farklı tepki verecek. Bu kapsamda olumlu veya olumsuz pekiştirmelere maruz kalacak. Varlığın piyasa değeri geçen yıl Temmuz ayından bu yana düz bir düşüş gösteriyor. Sadece bu yıl bu rüzgarın etkisiyle 20 ayın en düşük seviyesine ulaştı.

Ripple
XRP piyasa değeri

Ripple fiyatı, son üç haftadır, genel değer çok fazla değişmedi. Mevcut durumda Temmuz ayındaki aralıkta ileri geri hareket ediyor. Basın zamanında XRP, günlük bazda %1,85 kazançla 0,3569 dolardan işlem görüyordu.

XRP’nin bir sonraki mücadelesi

Analist, mahkeme meselelerinin ötesinde, XRP’nin teknik resmine de bakıyor. Bu bakımdan şu analizleri yapıyor. XRP, geçmişte birçok kez test ettiği ve başarısız olduğu başka bir kritik zorluktan geçmeye hazırlanıyor. Mayıs 2021’de başlayan düşüş trendi, bir direnç çizgisi olarak güçlü durmaya devam ediyor.

Altcoin, farklı seviyelerde test edip başarısız oldu. Daha sonra, XRP yakında 0,386 dolarlık direnç seviyesini aşmak için bir kez daha test edecek.

Ripple
XRP 24 saatlik fiyat grafiği

Bunların her ikisinin de üzerine çıkması, XRP’yi davanın sıkıntılardan uzak, güvenli bir bölgeye sokacak. Ayrıca, bu iki direnci desteğe çevirmek, XRP’ye sonunda 1 dolara yönelmesi için ihtiyaç duyduğu gücü de sağlayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ripple Yatırımcıları Dikkat: 19 Eylül’den Sonra Bunlar Bekleniyor!