XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Sıcak Gelişme: Ripple’dan Büyük Altcoin Satın Alımı!

0 görüntülenme
Ripple'dan Büyük Altcoin Satın Alımı!

Ripple Labs, iflas eden kripto kredi platformu Celsius’un varlıklarıyla ilgileniyor. Bu haber mağdur altcoin yatırımcıları için umut kaynağı oldu. Ripple (XRP) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Ripple, iflas eden altcoin projesini satın almakla ilgileniyor

Kripto para birimi XRP’nin arkasındaki şirket olan Ripple Labs, Celsius’un varlıklarının potansiyel alıcılarından. Bir Reuters raporuna göre, Blockchain ödeme şirketi Celsius’un varlıklarıyla ilgileniyor. Ancak planlar konusunda netlik yok. Her iki şirketten de şu anda Ripple Celsius varlıklarının alım faizi hakkında resmi bir açıklama gelmedi.

Hatırlamak gerekirse, Celsius geçen ay iflas başvurusunda bulunmuştu. İflas, Haziran ayında kullanıcı hesaplarından para çekme ve transferleri durdurmasının ardından geldi. Twitter ve Reddit, binlerce Celsuis mağdurunun isyanına şahit oldu. CEL short’layan büyük firmalara yanıt olarak Twitter’dan “cel short squeeze” etiketi altında örgütlenmeler başladı. CEL şu anda 2.31 dolardan işlem görüyor. Bugün piyasa geneli eşliğinde %20’den fazla değer kazandı.

Ripple Celsius’un varlıkları satın alıyor mu?

Raporda, bir Ripple sözcüsü, şirketin Celsius’un varlıklarını potansiyel olarak satın almakla ilgilendiğini söyledi. Bu arada raporda, Ripple’ın Celsius’un varlıklarının çıkarlarıyla alakalı olup olmayacağını araştırdığı da belirtiliyor. Ancak Ripple temsilcisi, Ripple’ın Celsius’u satın almakla haklı olarak ilgilenip ilgilenmediği konusunda yorum yapmadı. Açıklamalarda şunlar içeriyor:

Celsius ve varlıkları hakkında bilgi edinmek ve herhangi birinin işimizle alakalı olup olamayacağını öğrenmekle ilgileniyoruz. Ripple katlanarak büyümeye devam etti, şirketi stratejik olarak ölçeklendirmek için aktif olarak birleşme ve satın alma fırsatları arıyor.

Satın alma planları

Şirket, Celsius’u yeniden yapılandırma planlarını duyururken, yaklaşık 4,3 milyar dolar değerinde varlığa sahip olduğunu söylüyor. Ripple’ın Celsius varlıklarına olan ilgisi, satın almanın bireysel yatırımcılara finansal rahatlama getirebileceği için oldukça olumlu. Bu arada Celsius, finansal gereksinimlerini karşılamak için varlık satışını düşündüğünü zaten söylemişti.

Şirket ayrıca “finansal yükümlülüklerini yerine getirmek için varlık satışlarını ve üçüncü taraf yatırım fırsatlarını da değerlendirecek”. Genel amaç, paydaşlar için getirileri en üst düzeye çıkarmak. Bu arada, Celsuis kısa süre önce ABD Finansal Koruma ve İnovasyon Departmanı’nın radarına girdi. Departman, bir emirde, Celsius CEO’su Alex Mashinsky’nin “kripto faiz hesaplarının teklifinde maddi yanlış beyanlar ve ihmaller yaptığını” söyledi. Açıklamalar şunları içeriyordu:

Celsius, müşterilerin Celsius’a yatırılan kripto paralardan, bu hesapları California yasalarına uygun menkul kıymetler olarak nitelendirmeden faiz kazanmalarına izin veren hesaplar sundu.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Celsuis 13 Haziran’da para çekme işlemlerini askıya aldı. Şirket şu anda hala yatırımcılarının fonlarını karşılayacak durumda değil. Bu iflas, Terra çöküşünün arından meydana gelen satışların ortasında gerçekleşti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

dYdX ve Bu Altcoin'ler İçin Müjde
dYdX ve Bu Altcoin’ler İçin Müjde: Ünlü Borsalar Listeliyor! Kripto para borsaları Bilaxy, BitMart, LBank ve Bitget, platformlarında yeni token çiftleri listeliyor. Bu arada, günün önemli haberlerinden biri, Bitcoin.com’un dYdX ve bir dizi DeFi token’ini desteklediğini duyurmasıydı. Bitcoin.com artık dYdX ve bu DeFi Token’leri destekliyor Bitcoin.com,...
Buğra Çağlar 2 ay önce