Ripple’ın Başarısı Kurucusunu Dünyanın En Zengini Yapıyor

0 görüntülenme

Ripple Genel Başkanı ve kurucu ortağı Chris Larsen varlıkların artışından o kadar çok kar etti ki dünyanın en zengin insanı bile olabilir.

Bu iddiayı BitFury CEO’su George Kikvadze attığı tweet’te dile getirerek Larsen’ın geçtiğimiz yıldaki yüksek kişisel kazançlarına değindi.

Kikvadze Çarşamba günü attığı tweet’te, “Ripple’ın Piyasa Değeri $320 milyarı buldu – Chris Larsen’ın %37’lik hissesi onu Bill Gates ve Warren Buffett’ı da geçerek dünyanın en zengin insanı yapabilir.” dedi

 

Ripple’ın XRP tokeni son bir kaç ay içinde yüzde 35,000 değer kazanarak yatırımcıların 2018’e memnuniyetle girmesini sağladı.

Yaklaşık $3.60 seviyelerine yükselip sonradan değer kaybeden tokenle ilgili, yalnızca Coinbase tarafından yeni varlıkların eklenmeyeceği, buna XRP’nin de dahil olduğu çünkü bu durumun fiyatları bir şekilde aşağı çekebileceği açıklandı.

Larsen konusuyla ilgili Forbes daha tutucu bir tahminde bulundu, yine de ortak kurucunun mal varlığını $59 milyar olarak tahmin etti.

New York Times bu veriyle ilgili “Bu durum Mr. Larsen’ın Facebook baş yöneticisi Mark Zuckerberg’in de üzerine taşıyarak Forbes en zenginler listesinde onu beşinci sıraya yerleştiriyor.” açıklamasını yaptı.

Zuckerberg ise tesadüf olarak bu hafta kriptoparayı isimsiz Facebook “servislerine” entegre edeceğinin ipucunu verdi, yazdığı bir post’ta “kodlama ile kriptopara teknolojilerinin pozitif ve negatif yönlerini araştırmayla ve daha derine inmeyle ilgilendiğini” söyledi.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Twitter’da Takip Etmeniz Gereken 19 Kripto Para Fenomeni Bitcoin hakkında ne kadar yanıltıcı hesap var ? Hadi medyada oluşan fırtınaya bir göz atalım. Şu anki durumun yarattığı izlenime göre, her gazeteci veya onun çalışanı kripto paralar hakkında bir yazı kaleme alıyor. Bu makalelerin pek çoğunun...
Canan Çayırlı 6 Ocak 2018