Robinhood Bu 3 Altcoin’i Delist Ediyor!

Robinhood Bu 3 Altcoin'i Delist Ediyor!
Robinhood Bu 3 Altcoin'i Delist Ediyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son günlerde kripto para dünyasında yaşanan SEC odaklı gelişmeler platformları da etkiliyor. Buna göre Robinhood bir karar aldı. 3 Altcoin delist ediliyor. Ayrıntılara bakalım.

Robinhood hamlesi

SEC’in Binance ve Coinbase’e yönelik attığı adımlar etki etmeye devam ediyor. Buna göre Amerikan finansal hizmetler şirketi Robinhood bugün bir açıklama yapmak zorunda kaldı.  Robinhood  şu anda platformunda sunduğu bazı kripto piyasası tokenlerine desteğini sona erdireceğini duyurdu. Şirket, kripto tekliflerine yönelik incelemesinin, hepsi de tesadüfen piyasa büyüklüğü açısından ilk 10 coin olan Cardano (ADA), Polygon (MATIC) ve Solana (SOL) için desteğin sona erdirilmesi kararına yol açtığını söyledi. Platformun listeden çıkarma işlemini diğer bazı kripto paralara genişletip genişletmeyeceği noktasında henüz bilgi yok. Şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer veriliyor:

“Son incelememize dayanarak, Cardano (ADA), Polygon (MATIC) ve Solana (SOL) için desteğimizi 27 Haziran 2023 saat 6:59’da sonlandırmaya karar verdik. Başka hiçbir coin etkilenmiyor ve kripto paranız Robinhood’da hala güvende.”

Bununla birlikte platform, diğerlerinin yanı sıra Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin ve Shiba Inu’nun alım satımını desteklemeye devam edecek.

robinhood

Duyuru ne anlama geliyor?

Bugün paylaşılan duyuru, Robinhood odaklı söylentileri doğruladı. Ayrıca SEC tarafından menkul kıymet olarak belirlenen varlıkları listeden çıkarma olasılığını da doğruladı. Güncellemenin ışığında, ticaret platformu kullanıcılarına varlıklarını son teslim tarihinden önce transfer etmelerini tavsiye etti. Borsa, kullanıcıların söz konusu tarihe kadar etkilenen kriptoları transfer edebileceklerini belirtti. Ancak fonlarını taşımayı reddeden kullanıcıların fonlarının piyasa kuru üzerinden tasfiye edileceğini vurguluadı. Ayrıca fonların Robinhood satın alma hesaplarına yatırılacağını söyledi.

Robinhood'da 6 Altcoin: Yatırım Yapılır Mı

Kripto para ekosisteminin geçmişi göz önüne alındığında, borsaların SEC’in bir menkul kıymet olarak etiketlediği tokenleri cesurca listeden çıkarması alışılmadık bir durum değil. Şu anda piyasa düzenleyicisi tarafından yoğun bir inceleme altında olan Coinbase borsası da aynı şeyi yapmıştı. Bir zamanlar XRP söz konusu olduğunda kendisini bu ikilemde bulmuştu. Aralık 2020’de düzenleyici Ripple Labs aleyhine dava açtığında, Coinbase borsası o sırada suçlanan XRP kripto parasını listeden çıkarmıştı. Ayrıca o sırada dijital para birimine sırtını dönen birçok ticaret platformundan biri olarak ortaya çıkmıştı. Robinhood için yasaların doğru tarafında kalmak hedef olmaya devam ediyor. Ayrıca Kriptokoin.com olarak baktığımızda sadece birkaç yıl önce dijital para birimlerini benimseyen bir aracı kurum olarak, etkilenen tokenlere olan sadakatin çok derin olmadığı görülüyor. Şimdi diğer borsaların Robinhood’a katılıp katılamayacakları merak konusu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Robinhood Bu 3 Altcoin’i Delist Ediyor!