Reklamı kapat

Robinhood’un Kripto Alanını Genişletmesi Coinbase’i Endişelendirmeli Mi?

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 28 Haziran 2018
0 görüntülenme

En iyi hisse senedi alım satımıyla tanınan Kaliforniya merkezli borsa alım satıcısı olan Robinhood, bugünlerde kripto alanındaki varlığını genişletmek istiyor. Business Insider raporlarına göre, büyük kripto para işlem platformlarından biri olan Coinbase’in endişelenmesi gerekiyor.

Bu yılın başlarında Robinhood bazı ABD eyaletlerine kripto para ticareti yapma teklifi sundu. Ayrıca kripto para cüzdanı inşa etmek için geliştiriciler işe almaya başladı.
Bu, yatırımcıların dijital varlıklarını dış aracı kurumlardan ve cüzdanlardan Robinhood’a aktarmalarını sağlayacaktır.

Şu anda, bir Robinhood kripto müşterisi, parayı platformun içine ve dışına transfer etmek istiyorsa, ilk önce onları satmak zorunda kalacak, parayı başka bir platforma transfer edip sonra satın alacak.

Daha bir zaman çizelgesi bile belirlenmemişken, Robinhood sözcüsü “insanlar durmaksızın paralarını Robinhood’a transfer edebilmeyi talep ediyorlar.” dedi.

Bu cüzdanın sağladığı kolaylığın yanı sıra, Robinhood müşterilerinin kripto paralarını saklamak için daha güvenli bir yol sağlıyor.

Robinhood, müşterilere bitcoin ve ethereum satın alma ve satma konusunda en az% 2 ücret talep eden Coinbase’in aksine, hiçbir ücret talep etmeden ticaret yapma olanağı sağlıyor.

Herhangi bir işlem ücretine sahip olmayan Boston merkezli fintech firması olan Circle da, Circle Trading’in piyasaya sürülmesiyle Coinbase’i alt üst ediyor.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Risk Uçuşu: Bitcoin Hakimiyeti 9 Haftanın Rekorunu Kırdı Bitcoin’in kripto piyasasındaki etkinliği bugün son 2.5 ayın en yüksek değerine ulaştı, bu da yatırımcıların alternatif koinleri bırakıp endüstrinin en çok ticareti yapılan koinine döndüğünü gösteriyor. CoinMarketCap’in verilerine göre, Çarşamba günü Bitcoin’in etkinliği 42.74’ü geride bıraktı bu...
Şebnem Ertan 29 Haziran 2018