Robinhood Duyurdu: SHIB, SOL, MATIC, COMP, UNI İçin Müjde!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
794 görüntülenme
Robinhood Duyurdu: SHIB, SOL, MATIC, COMP, UNI İçin Müjde!

Ticaret platformu Robinhood, Web3 cüzdanını Apple’ın App Store’unda başlattı ve 130’dan fazla ülkede iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilir hale geldi. Böylece iOS kullanıcıları Shiba Inu (SHIB), Solana (SOL), Polygon (MATIC) gibi kripto para birimlerine erişebilecek. İşte detaylar…

Robinhood artık SHIB, MATIC’i destekliyor

Robinhood, 1 Mart tarihli bir gönderide, kullanıcıların yeni çok-zincirli (multi-chain) self custody cüzdanına erişmek için artık bir bekleme listesinde oturmasına gerek kalmayacağını belirterek haberi paylaştı. Robinhood, cüzdanın “bu yılın sonlarında” Android’e geleceğini de sözlerine ekledi. Eylül ayında Robinhood Wallet’ın beta lansmanından bu yana, ticaret platformu Ethereum’u entegre etti. Platform, hali hazırda Polygon ağını desteklemesine ek olarak 50’den fazla ERC tokenını ekledi. Şu anda desteklenen tokenlar arasında USDC, UNI, MATIC, SHIB ve daha fazlası bulunmakta.

Bu tokenlar, işlem ücreti ödemeden alınıp satılabilir ve kullanıcılar bu kripto para birimlerini bir dizi merkezi olmayan uygulama (DApps) ile etkileşim kurmak için kullanabilir. Robinhood Crypto genel müdürü Johann Kerbrat, Ethereum ve ERC-20 tokenlarına yönelik desteğin, daha fazla zincirde daha fazla tokena ve tokenlara erişim isteyen müşterilere yanıt olarak geldiğini söyledi.

Beta lansmanından bu yana Robinhood Wallet, kullanıcıların en sevdikleri koleksiyon parçalarını Ethereum ve Polygon’da toplamasına ve saklamasına olanak tanıyan bir non-fungible token (NFT) özelliği de ekledi. Bir Robinhood sözcüsü Robinhood NFT’lerinin Apple’ın uygulamalar ve uygulama içi ürün ve hizmet satın alımlarındaki yüzde 30 komisyonuna tabi olmayacağını söyledi.

Fonlar nasıl tutulacak?

Robinhood Cüzdanı “self-custody” olarak hizmet veriyor. Yani, bu cüzdanlar herhangi bir gözetim olmadan tutulmakta. Ayrıca, Web3 kullanıcılarına güvenlik sağlamak için uygulanabilecek bir dizi doğrulama yöntemi de var. Uygulamanın arkasındaki ekip, bu yöntemleri aşağıdaki şekilde açıkladı:

Kullanıcılar başladığında, uygulamayı her açtıklarında kimliklerini doğrulamak için kullanacakları Face/Touch ID veya özel bir PIN ayarlamaları gerekiyor. Ayrıca, cüzdanlarına ve kripto paralarına erişmelerine izin veren, aynı zamanda tohum cümlesi (seed phrase) olarak da bilinen gizli bir kurtarma cümlesi oluşturmaları istenecek.

Bu Altcoin İçin Dikkat: Ekip Projeyi Bıraktı!

SEC, Robinhood’u soruşturuyor

Robinhood, kullanıcıların cüzdanlarını yazarak, çevrimdışı saklayarak veya güvenli bir şekilde kaydederek “yedekleyebileceklerini ve yedeklemeleri gerektiğini” belirtti. Ancak, herkes kurulan güvenlik mekanizmalarıyla aynı fikirde değil. “StamInBlack” adlı bir Reddit kullanıcısı, iCloud’da saklanan tohum ifadelere sahip olma seçeneğinden memnun değilken, aynı başlıktaki diğerleri ticaret platformuyla ilgisiz çekincelerini dile getirdi. Ancak Kerbrat, şu ana kadar Robinhood Cüzdanı hakkındaki geri bildirimlerin “son derece olumlu” olduğunu söyledi.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi sunum, Robinhood Markets’in Aralık ayında Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’ndan (SEC) kripto para birimi listeleri, saklama ve platform operasyonları hakkında bir soruşturma yürütmek üzere bir mahkeme celbi aldığını açıklamasından iki gün sonra geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 5 Altcoin 'Son Dakika Haberleriyle' Tahtadan Sıçradı!
Bu 5 Altcoin ‘Son Dakika Haberleriyle’ Tahtadan Sıçradı! Son zamanlarda, beş altcoin projesi için önemli gelişmeler yaşandı. Gelişmelerin ışığında, fiyatlarda değişim gözlemlendi. İşte dikkat çeken haberler ve altcoin’lerin fiyat hareketleri… Polygon, Polygon ID lansmanını duyurdu Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi MATIC altcoin’inin arkasındaki Polygon, bugün...
Aslı Dinçer 3 hafta önce