Ronaldinho da SHIB Değil O Meme Coin için Topa Girdi! Ancak…

Ronaldinho da SHIB Değil O Meme Coin için Topa Girdi! Ancak...
Ronaldinho da SHIB Değil O Meme Coin için Topa Girdi! Ancak...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ronaldinho Gaúcho, Lionel Messi’nin Instagram hesabından yapılan benzer bir paylaşımın ardından Instagram’da Solana tabanlı meme coin Water’ı (WATER) tanıtan son futbol efsanesi oldu. Messi, 9 Temmuz’da 76,6 milyon takipçisine gönderdiği Instagram hikayesinde Water Coin’in maskotuyla çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı. Böylece, WATER token, benzersiz yaklaşımıyla dikkatleri üzerine çekti.

Ronaldinho da meme coin WATER’ı tanıttı, ancak şüpheler var!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Lionel Messi’nin Instagram story’si meme coin WATER’ı roketledi. Çok geçmeden bir başka ünlü futbolcu da WATER’ı tanıttı. Brezilyalı efsanevi futbolcu Ronaldinho, 76,6 milyon Instagram takipçisiyle Solana tabanlı bir token olan WATER’ı paylaştı. Bu arada, token lansmanında toplam tokenların yaklaşık %38’inin bir cüzdan kümesinde toplandığı görüldü. Bu yoğunlaşma, potansiyel merkezileşme riskleri ve token ekosistemi üzerindeki kontrol hakkında tartışmalara yol açtı.

Bu Ronaldinho’nun kripto alanına ilk girişi değil. Diğer kripto projelerini desteklemesiyle tanınan Ronaldinho, sektörde bazılarının “düşük kaliteli kripto dolandırıcılığı” olarak adlandırdığı projeleri desteklediği için eleştirilere maruz kaldı. Bu projeler genellikle yüksek getiri ya da benzersiz faydalar vaat etmekte ancak şeffaflıktan ya da sağlam temellerden yoksun olabiliyor. Dağıtımı ve önceki onayları çevreleyen şüpheciliğe rağmen, Ronaldinho’nun katılımı şüphesiz meme coin’e geniş küresel hayran kitlesi arasında görünürlük kazandırdı.

Meme coin fiyat performansı

CoinGecko verilerine göre WATER, Ronaldinho’nun paylaşımından bir saat sonra %38,8 artışla 0,0012 dolara yükseldi. Ancak o zamandan beri 0,00083 doların altına düştü. Fiyatı şu anda 26 Haziran’daki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %71 aşağıda.

WATER aylık fiyat grafiği. Kaynak: CoinGecko

WATER’ın fiyatı, Ronaldinho’nun paylaşımına benzer bir resim paylaşan Messi’nin 8 Temmuz’daki Instagram paylaşımına göre %158 arttı.

Water Coin etrafındaki spekülasyonlar!

Water Coin, web sitesine göre, ormansızlaşmayı önleyen ve Afrika’da su dağıtımına yardımcı olan sürdürülebilir projeleri desteklemek de dahil olmak üzere suyla ilgili konularda farkındalık yaratmaya odaklanıyor. Projenin yol haritası, amacına ulaşmak için hayır kurumu odaklı bir çevresel token haline gelmeden önce ünlü ortaklıklar kurma planlarını özetliyor. Water Foundation’ın 88,88 milyar WATER token’ının yalnızca %5’ini kendisine dağıttığı iddia edilirken, YouTuber Ajay Kashyap, WATER’ı potansiyel bir pump-and-dump token olarak işaretleyen sektör eleştirmenleri arasındaydı. Kripto yorumcusu Ponga, “Bu gerçek mi yoksa başka bir pump and dump saçmalığı mı? Tedbirli olun çocuklar.” dedi.

Meme coin

Ağustos ayında, Brezilya vatandaşı Ronaldinho, benzerliğini kullanan 61 milyon dolarlık bir kripto piramit şeması iddiası üzerine Brezilya parlamento komitesi soruşturmasının önüne çıktı. “18kRonaldinho” adlı şema yatırımcılara günlük %2 getiri vaat ediyor ve pazarlamasında emekli futbol yıldızının resimlerini kullanıyordu. Ronaldinho, projeye hiçbir zaman ortak olmadığını söyleyerek şemaya dahil olduğunu reddetti ve izni olmadan benzerliği kullanıldığı için kendisinin de mağdur olduğunu savundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ronaldinho da SHIB Değil O Meme Coin için Topa Girdi! Ancak…