Yeni Bir NFT Rug Pull Olayı: Milyonlarca Ethereum Çalındı!

Hacker
Hacker
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

NFT alanında bir dolandırıcılık olayı yaşandı. Evilved Apes NFT’lerinin yaratıcısı Evil Ape, görünüşe göre yatırımcılardan 2,7 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH) çaldı. Kişinin Twitter hesabı ve web sitesi ortadan kayboldu.

NFT yaratıcısı kaçtı – 2.7 milyon Ethereum kayboldu

Popüler Evolved Apes NFT serisinin yaratıcısının 2,7 milyon dolar değerinde yatırımcı fonuyla firar ettiği görülüyor. Yaratıcının takma adı olan “Evil Ape” artık sosyal medya platformlarında değil ve web sitesi de çevrimdışı oldu. Evolved Apes serisi, yalnızca en güçlü maymunların hayatta kalabileceği, en güçlünün hayatta kalacağı “kanunsuz bir ülkede kapana kısılmış” 10.000 NFT’den oluşan bir koleksiyon. Şu anda eksik olan 798 Ether, projenin geliştirilmesi ve pazarlanması için kullanılmak üzere tasarlandı.

Elon Musk'un Pompaladığı Altcoin'de Rug Pull! Fonlar Boşaltıldı

Şimdi, birçoğuna göre, dolandırıcılık, Evolved Ape alanındaki kullanıcılardan NFT yaratıcılarına kadar birçok paydaşı etkiledi. Projenin sanatçısı ödemesini almamıştı ve bu, bir rug-pull yaşandığına dair ipucu veren şeylerden yalnızca biriydi. Ancak yatırımcıların lehine olabilecek bir durum var. NFT’lerin sahipleri diziyi Fight Back Apes şeklinde canlandıracaklar. Bu şekilde NFT’lerin sahipleri olarak mirasını devam ettirebilirler ve kayıp fonlarının bir kısmını geri alabilirler. Bu yeni seri, Evil Ape’in çok-imzalı bir cüzdan kullanırken fonlara erişimi olmamasını sağlayacak.

NFT sektöründe hala pek çok dolandırıcılık yaşanıyor. Örneğin, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere orijinal Banksy web sitesi bir hafta önce ele geçirildikten sonra NFT şeklinde sahte bir Banksy sanat eseri 336.000 dolara satıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yeni Bir NFT Rug Pull Olayı: Milyonlarca Ethereum Çalındı!