Reklamı kapat

Yeni Bir NFT Rug Pull Olayı: Milyonlarca Ethereum Çalındı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 6 Ekim 2021
0 görüntülenme
Hacker

NFT alanında bir dolandırıcılık olayı yaşandı. Evilved Apes NFT’lerinin yaratıcısı Evil Ape, görünüşe göre yatırımcılardan 2,7 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH) çaldı. Kişinin Twitter hesabı ve web sitesi ortadan kayboldu.

NFT yaratıcısı kaçtı – 2.7 milyon Ethereum kayboldu

Popüler Evolved Apes NFT serisinin yaratıcısının 2,7 milyon dolar değerinde yatırımcı fonuyla firar ettiği görülüyor. Yaratıcının takma adı olan “Evil Ape” artık sosyal medya platformlarında değil ve web sitesi de çevrimdışı oldu. Evolved Apes serisi, yalnızca en güçlü maymunların hayatta kalabileceği, en güçlünün hayatta kalacağı “kanunsuz bir ülkede kapana kısılmış” 10.000 NFT’den oluşan bir koleksiyon. Şu anda eksik olan 798 Ether, projenin geliştirilmesi ve pazarlanması için kullanılmak üzere tasarlandı.

Elon Musk'un Pompaladığı Altcoin'de Rug Pull! Fonlar Boşaltıldı

Şimdi, birçoğuna göre, dolandırıcılık, Evolved Ape alanındaki kullanıcılardan NFT yaratıcılarına kadar birçok paydaşı etkiledi. Projenin sanatçısı ödemesini almamıştı ve bu, bir rug-pull yaşandığına dair ipucu veren şeylerden yalnızca biriydi. Ancak yatırımcıların lehine olabilecek bir durum var. NFT’lerin sahipleri diziyi Fight Back Apes şeklinde canlandıracaklar. Bu şekilde NFT’lerin sahipleri olarak mirasını devam ettirebilirler ve kayıp fonlarının bir kısmını geri alabilirler. Bu yeni seri, Evil Ape’in çok-imzalı bir cüzdan kullanırken fonlara erişimi olmamasını sağlayacak.

NFT sektöründe hala pek çok dolandırıcılık yaşanıyor. Örneğin, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere orijinal Banksy web sitesi bir hafta önce ele geçirildikten sonra NFT şeklinde sahte bir Banksy sanat eseri 336.000 dolara satıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

dogecoin 1
Cevabı Şaşırtıyor: Dogecoin 10 Dolara Ulaşabilir Mi? Dogecoin, uzun bir süredir 0.20-0.25 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Topluluk, DOGE’un 1 dolara ulaşması beklentisi içerisinde olsa da, meme coin şu ana kadar en çok 0.73 dolar seviyesine ulaşabildi. Rekor kırdığı 8 Mayıs tarihinin üzerinden ise neredeyse...
Aslı Dinçer 6 Ekim 2021