Rusya’nın En Büyük Bankası, Bu Altcoin’i Seçti!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 1 Aralık 2022
12.559 görüntülenme
Rus Bankası, Bu Altcoin Projesini Seçti

Rusya’nın en büyük bankası, Blockchain platformunu Metamask ile entegre ederek DeFi ve Web3’e geçişini hızlandırıyor. Banka bu hamlesiyle lider altcoin ile doğrudan bağlantı sağlayacak.

Sberbank, DeFi ve Web3’e geçiş için yeni altcoin seçimini duyurdu

Eski adıyla Sberbank olan Rusya’nın en büyük bankası Sber, Blockchain platformunu Ethereum ile entegre ediyor. Banka 30 Kasım’da, Ethereum ağındaki akıllı sözleşmeler ve uygulamalarla uyumluluk dahil yeni fırsatları resmen duyurdu. Bununla birlikte, geliştiricilerin akıllı sözleşmeleri ve tüm projeleri Sber’in Blockchain’i ve halka açık Blockchain ağları arasında taşımasına izin vereceğini söyledi.

Sber’in son güncellemesi, Ethereum ile etkileşime geçmek için kullanılan kripto cüzdanı MetaMask entegrasyonunu içeriyor. Duyuruya göre entegrasyon, kullanıcıların Sber’in Blockchain’ine yerleştirilen token ve akıllı sözleşmelerle işlem yapmasına olanak tanıyor. Bankanın Blockchain Lab Başkanı Alexander Nam, yeni özelliklerin, Sber’in geliştiricileri, şirketleri ve finans kurumlarını Blockchain, Web3 ve DeFi’nin pratik iş uygulamalarını keşfetmek için birleştirmesine yardımcı olacağını belirtti. Sber’in DeFi projelerine ev sahipliği yapacağını görmekten mutlu olduğunu söyledi:

Sber Blockchain Lab, harici geliştiriciler ve ortak şirketlerle yakın bir şekilde çalışıyor ve topluluğumuzun DeFi uygulamalarını Sber’in altyapısında çalıştırabilecek olmasından memnunum.

Sberbank, son yıllarda aktif olarak Blockchain ürünleri geliştiriyor

Banka, 2021’in başlarında kendi stablecoin’i “Sbercoin” için Bank of Russia’ya başvurdu. 2022 baharında merkez bankasının onayını aldıktan sonra, Haziran ayında ilk kripto para anlaşmasını duyurdu. Sber’in çoğunluk hissedarı, %50 + 1 hisseye sahip olan Rusya hükümetidir.

Sber’in duyurusu, Vladimir Putin’in Blockchain tabanlı yerleşim ağı çağrısından kısa süre sonra geldi. Rusya Devlet Başkanı, 24 Kasım’da Batı yaptırımlarını eleştirmişti. Moskova’daki Yapay Zeka Yolculuğu Konferansı’nda yaptığı konuşmada, “dış müdahaleden bağımsız” bir sistem için çağrı yaptı. En büyük Rus bankası ve hükümete büyük borç veren Sberbank tarafından düzenlenen etkinlikte şunları söylemişti:

Kripto para birimleri ve Blockchain teknolojisi, kullanıcıları için çok daha uygun, kesinlikle güvenli olacak ve en önemlisi bankalara veya üçüncü ülkelerin müdahalesine bağlı olmayacak yeni bir uluslararası yerleşim sistemi oluşturmak için kullanılabilir. Böyle bir şeyin mutlaka yaratılacağından ve gelişeceğinden eminim çünkü tekelcilerin kendileri de dahil olmak üzere tüm taraflara zarar veren diktasından kimse hoşlanmaz.

Putin ayrıca, Ukrayna’nın işgalinin ardından Rusya ile Batı arasındaki gergin ilişkiler nedeniyle küresel ödemelerin risk altında olduğunu belirtti. Ülkeler tarafından uygulanan yaptırımları “gayri meşru kısıtlamalar” olarak nitelendirdi. Yine de, Putin hükümeti vatandaşlarının ödeme olarak kripto para kullanmasına izin vermiyor. Ülkede Bitcoin ile ödemelere genel bir yasak getiriyor. Kriptokoin.com olarak Rusya Maliye Bakanlığının kripto paraların uluslararası ticarette kullanılmasına sıcak baktığını aktarmıştık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Herkes Şaşkın: Binance Giren Bu Altcoin 50x Yaptı!
Herkes Şaşkın: Binance Giren Bu Altcoin 50x Yaptı! Bugün kripto para borsası Binance, Launchpad’deki Hooked Protocol (HOOK) token satışına katılımları açtı. Token satış sürecinden sonra Binance’de olağanüstü fiyat artışı gördü. En büyük kripto borsası Binance listesine giren HOOK 50x yaptı! Hatırlayacağınız üzere Binance, 23 Kasım...
Vural Erkan 1 Aralık 2022