Rus Ethereum’u Denilen Altcoin, SHIB’i Geçti! Sırada Ne Var?

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 15 Mart 2022
3 görüntülenme
shiba 4485983 1280 1

Waves (WAVES), kurucusu Ukrayna doğumlu bilim insanı Alexander Ivanov (Sasha Ivanov olarak da bilinir) ile tanınan, DApp’ler ve akıllı sözleşmeler dahil olmak üzere çeşitli kullanım durumlarını destekleyen çok amaçlı bir Blockchain platformu. Blockchain’inin işlevselliği nedeniyle Rus Ethereum olarak da bilinen altcoin, Shiba Inu (SHIB) geçen aya göre %30 değer kaybederken %140’dan fazla yükseldi.

Altcoin projesi neden yükseliyor?

Waves’in son zamanlarda elde ettiği büyük kazanımların en az üç temel nedeni var.

  • Birincisi, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, Waves’i birçok yatırımcı için ilgi odağı haline getirdi. Rubledeki düşüşün ardından Rusların kripto para birimlerine yöneleceği yönündeki spekülasyonlar da başka bir faktördü.
  • İkincisi, lider kripto borsası Binance 2 Mart’ta Waves’i listeledi
  • Üçüncüsü, Waves’in yol haritası. EVM desteği, yolda olan yeteneklerden sadece bir tanesi. Waves ayrıca bu yıl yeni bir DAO yönetişim modeli başlatmayı planlıyor. Tüm EVM uyumlu Blockchain’ler ve metaverse dünyaları arasında köprüler kuruyor.
Rus Ethereum'u Denilen Altcoin, SHIB'i Geçti

Bu yol haritasının muhtemelen yatırımcıları heyecanlandıran bir başka parçası da Waves’in bir ABD şirketi olan Waves Labs’ı kurmasıydı. Bu yeni şirketin merkezi Miami’de. Waves ekibi, ABD’nin “2022’de kitlesel olarak benimsenmesini sağlamak için kilit bir pazar olduğunu” belirtti ve ABD pazarı için 150 milyon dolarlık bir fon ve kuluçka programının bu baharda açıklanacağını ekledi.

Waves bu yıl Shiba Inu’dan daha iyi performans göstermeye devam edecek mi?

Bunun garantisi yok. ShibaSwap 2.0’a ek olarak, Shiba Inu, özellikle Shibarium katman-2 Blockchain’in beklenen lansmanı da dahil olmak üzere, yolda başka olası katalizörlere sahip. Waves düşerken Shiba Inu önümüzdeki birkaç ay içinde toparlanabilir. Her kripto para biriminin dalgalı dönemleri vardır. Bu nedenle, analist Keith Speights, tahminlerin sadece zaman içinde doğrulanabileceğini vurguluyor.

Altcoin, SHIB'i Geçti

Waves, piyasa değerine göre en büyük 49.kripto para birimidir. 41.33 dolar ATH’sinin %37.31 altında işlem görüyor. Şubat ayının dip seviyeleri 8 dolar bölgesinden bu yana yükselişte. Kriptokoin.com olarak aktardığımız, Rusya’nın Ukrayna’yı ilk işgalinden bu yana, Rus vatandaşlarının sığındığı kripto para birimlerine buradan göz atabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

ripple ve sec davasindan bir gelisme
XRP Devleri Ezdi Geçti! Ripple CEO’su: Çok Memnunum Ripple (XRP) %4,13 haftalık kazanç kaydetti. CoinMarketCap’e göre, XRP haftalık kazançlarda piyasa değeri açısından en büyük 10 kripto para biriminin geri kalanından daha iyi performans gösteriyor. Bitcoin ve altcoinlerin çoğu, cansız işlem günlerinin ardından zayıf haftalık kazançlar...
Zeki Uyanık 16 Mart 2022