Rusya Merkez Bankası Ethereum Tabanlı Ödeme Sistemi Geliştiriyor

Google News

Rusya Merkez Bankası yetkilisi salı günü yaptığı açıklama ile, Avrasya Ekonomik Birliği (EAEU) genelinde SWIFT finansal mesajlarını iletmek üzere Masterchain blockchain yazılımını kullanmayı düşündüklerini belirtti.

Merkez bankasının yatırımları ile kurulan Rusya’nın FinTech Derneği, 2016 yılında Ethereum tabanlı yazılımın denemelerini başarıyla gerçekleştirdi ve 2017’de çalışan versiyonunu tamamladı.

Rus haber ajansı Tass’ta belirtildiği üzere, Rusya Merkez Bankası başkan yardımcısı Olga Skorobogatova, “Etkin bir tartışma devam ediyor ve Masterchain dahil olmak üzere çeşitli kaliteli teknolojilerine bakıyoruz.” diye bir açıklama yaptı.

Skorobogatova, blok zincirinin EAEU içindeki ödemeler için “uluslarüstü bir altyapı” yaratabileceği ve üye devletlerin mevcut ödeme sistemlerini “çok daha verimli” bir hale getirmesine olanak tanıyacağını belirtti ve bu nedenle Masterchain’in gündemlerinde olduğunu açıkladı.

Banka, öncelikle Rusya içindeki seçim platformunu daha sonra EAEU çapında bir sistem olarak kullanıma sunmayı planlıyor.

Masterchain üzerinde daha fazla müzakerenin gerçekleşebileceği bir konuya gelince, Skorobogatova, bu opsiyonun ileriki dönemde daha fazla gündeme geleceğini söyledi.

Rusya Merkez Bankası, blockchain ve kripto para alanında aktif olarak yer alıyor, buna karşın özellikle son dönemlerde kripto paralara karşı katı bir yaklaşım benimsiyor. Banka 2017 yılında, kripto yatırımları ve ülkedeki kripto para birimleri satan web sitelerini kullanmayla ilgili uyarılar yayınladı.

CoinDesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku