Reklamı kapat

Rusya’da Oynanacak Dünya Kupası’nda Oteller Bitcoin İle Ödeme Kabul Edecek

Zeynep Yüce
Zeynep Yüce 3 Nisan 2018
0 görüntülenme

Dünyanın en büyük spor etkinliği sadece birkaç ay uzakta ve fanatikler çoktan koltuklarını ayırtmak için web sitelerine akın etmeye başladı. Kripto kullanıcılarının şansına, bu sene maçlara ev sahipliği edecek şehirlerden olan Kaliningrad’da oteller kripto para ile ödeme seçeneği sunuyor.

Buying Business Travel’a göre Apartments Malina, müşterilerine kripto paralarla ödeme seçeneği sunmak için online ödeme platformu Free-Kassa ile birlikte çalışacak. Kaliningrad’da 16, 22, 25 ve 28 Haziran’da olmak üzere toplam 4 maç oynanacak.

kaliningrad

kaliningrad

Apartments Malina’nın müdürü Anna Subbotina açıklamasında:

“Kripto paralar olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Eninde sonunda bir ödeme şekli olarak kullanılmaya başlanacak. Ve biz de dünyanın her yanından gelen fanatikler hizmetlerimizden faydalanırken bu inovatif teknolojiyi kullanabilmeli diye düşündük. Yakında gerçekleşecek olan bu futbol bayramında diğer oteller de bizim bir örnek oluşturarak duruma öncülük etmemizi bekliyor olabilir.”

FIFA Dünya Kupası’na Rusya bu sene 11 şehirde ev sahipliği edecek. Bu şehirler arasında Ekaterinburg, Moscow, Kazan, Saint Petersburg, Volgograd, Rostov-on-Don, Sochi, Nizhny Novgorod, Samara, Saransk and Kaliningrad bulunuyor.

Başka otel ve konaklama zincirlerinden benzer açıklamalar gelmedi. Buna istinaden Free-Kassa’nın geliştirme direktörü Vitaly Lavrov bu durumu “ilginç bir deneyim” olarak adlandırdı.

Açıklamasında “Daha önce bu formatta çalışan otellerle iş birliğimiz olmamıştı fakat konaklama endüstrisi böyle trendlere karşı hassas.” Kelimeleri kullandı. Free-Kassa’nın şu anda iş birliği yaptığı bilinen Petersburg Social Commercial Bankası (PSCB) ile çalışmaları, Saint Petersburg’un da kripto para ile ödeme kabul etme ihtimali olduğunun işareti.

Rusya geçtiğimiz ay “dijital finansal varlıklar” üzerine yeni yasa tasarılarında kripto para birimleri ve ICO’lar için regülasyon hazırlığı içindeydi. Ancak değişiklikler Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, İletişim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Rusya Merkez Bankası ve diğer merciler tarafından kripto para kullanıcıları için uygulanacak yasaların yumuşatılmasına dair düzeltme talebinde bulunuldu.

Bu karar Maliye Bakanlığı tarafından tercih edilmemekle birlikte, geçtiğimiz hafta, kripto para birimlerini yasal ödeme yöntemi yerine “finansal varlıklar” olarak listeleyen bir tasarı sunuldu.

CCN

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Airdrop Nedir? Kripto Dünyasının Altın Madeni Hakkında Bilmeniz Gerekenler Kripto para dünyasına her ne kadar aşık olsak da, son dönemde yaşanan büyük kayıplar ile hepimizin maddi olarak sıkıntı yaşadığını söyleyebiliriz. Neyseki böyle zamanlarda ileriye yönelik yatırım yapmamızı sağlayan airdrop/bounty kampanyaları var ve bu kampanyalar üzerinde harcanacak...
Serkan Eser 3 Nisan 2018