XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Şaka Değil: Sadece 2 Milyon Bitcoin Kaldı!

Medine Şimşek
Medine Şimşek 4 Nisan 2022
15 görüntülenme
dmitry demidko gOHvUWwN hE unsplash e1648906544280

Geçtiğimiz 1 Nisan günü, lider kripto para birimi Bitcoin’in ağı, çok önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Bu tarih itibariyle, var olan 21 milyon Bitcoin token’ının 19 milyonu çıkarıldı.

19 milyon Bitcoin çıkarıldı

Geçtiğimiz günlerde, var olan BTC rezervinden çıkarılacak sadece iki milyon BTC kaldığı öğrenildi. 1 Nisan itibariyle, CoinGecko ve CoinMarketCap’tan elde edilen verilere göre 19 milyonuncu BTC çıkarıldı. Bu, dolaşımdaki arza iki milyondan az yeni BTC eklenebileceği anlamına geliyor. Öte yandan madencilere yeni BTC verilme hızı zamanla yavaşlarken son Bitcoin token’ının 2140 yılında çıkarılacağı düşünülüyor.

Şaka Değil: Sadece 2 Milyon Bitcoin Kaldı!

1 Nisan günü ayrıca, günlük işlem hacmi 1 milyar doları aşan bir kripto para borsası olan Kraken, Lightning Network’ü entegre ettiğini duyurdu. Lightning Network, işlemleri daha hızlı ve daha ucuz hale getirerek, değer deposu özelliklerinin yanı sıra bir Bitcoin Katman 2 ölçeklendirme çözümü olarak biliniyor. Lightning Network işlevselliğinin, borsa resmi olarak duyuruyu yapmadan önce Kraken kullanıcıları için mevcut olduğu bildirildi.

BTC için haftanın öne çıkan olayları neler?

Haftanın bir diğer önemli Bitcoin haberinde ise Silvergate’in BTC satın alması için MacroStrategy’ye 215 milyon dolar ödünç verdiği yer alıyor. MacroStrategy, halihazırda var olan tüm Bitcoin’in kabaca yüzde 0,5’ine sahip olmasıyla ünlü olan MicroStrategy’nin bir yan kuruluşu olarak biliniyor. Ayrıca BTC bu hafta kısmen artan ağ faaliyeti ile körüklenen hafif bir yükseliş hareketi yaşadı. Ancak Kriptokoin.com olarak geçtiğimiz günlerde bildirdiğimiz üzere, SEC, Ark Invest’in Bitcoin spot borsa yatırım fonu başvurusunu reddetti.

Şaka Değil: Sadece 2 Milyon Bitcoin Kaldı!

19 milyonuncu BTC, gelecek hafta başlayacak olan yıllık Bitcoin Miami panelinden sadece birkaç gün önce çıkarıldı. BTC için oldukça önemli bir etkinlik olan bu panelde geçen yıl El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabul ettirmek için bir yasa tasarısı göndereceğini ilk kez açıklamıştı. Bazıları Honduras ulusunun da aynı şeyi yapabileceğini tahmin etmesine rağmen son raporlar bunun pek olası olmadığını gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

1 F1YztGwPArIaTqH BoxTiA jpeg
Bitcoin Yükselirken Satın Alınacak 7 Altcoin Belli Oldu! Bitcoin mart ayının son günlerinde yeni bir toparlanma başlatmışken bunun sadece kısa vadeli bir toparlanma olup olmadığı merak ediliyor. Bitcoin’le birlikte pek çok altcoin de yükselirken analist Ali Raza yatırım fırsatı sunan altcoin’leri belirliyor. İşte detaylar… BTC...
Medine Şimşek 4 Nisan 2022