2 Ekonomist: Sadece Bu Altcoin Bitcoin’i Geçebilir!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
1.621 görüntülenme
Sadece Bu Altcoin Bitcoin'i Geçebilir

Kıdemli ekonomistler Raoul Pal ve Chris Burniske, hangi altcoin projesinin Bitcoin’i fiyat performansı açısından geride bileceğine ışık tutmaya çalışıyor. Analizlere göre 2023’te açılan yeni sayfada fark hızla kapanmaya başladı.

Uzmanlara göre hangi altcoin Bitcoin’i geride bırakmaya hazır?

Kripto para piyasası, Bitcoin ve yüksek hacimli altcoinlerin önemli fiyat artışları kaydetmesiyle 2023’e iyimser bir notla başladı. Ancak, geçtiğimiz haftalarda başlayan yükseliş momentumu henüz tam bir toparlanmayı yansıtmadı. ARK Invest’in eski kripto analistleri başkanı Chris Burniske’ye göre Ethereum (ETH), bu yıl piyasada kaydedilen en unutulmaz hamlelerden birini yapmaya hazırlanıyor. Analist, Ethereum’un neredeyse iki yıl süren bir konsolidasyonun ardından Bitcoin’e karşı çıkmaya hazır olduğunu iddia etti.

Analizleri, piyasanın ABD’de enflasyon yükselirken Fed’in faiz oranlarında olası bir artışa karşı temkinli olduğu bir zamanda geldi. Burniske yakın zamanda, Fed’in faiz oranlarını yükseltmek için harekete geçmesi durumunda Bitcoin gibi riskli piyasaların etkilenebileceğini tahmin etti.

Bitcoin 24.000 doların altında kalırken, Ethereum haftalık kayıplarını temizlemeyi başardı

Teknik açıdan, Bitcoin ve Ethereum fiyatı hafta sonundan bu yana düşüş eğilimini sürdürüyor. Bitcoin yeni yıla 16.547 dolardan başladı ve Ocak ayında yaklaşık %40 arttı. Bu dönemde 23.000 doların üzerinde kalıcılık sağlamayı başardı. Şubat ayı fiyat performansı Bitcoin için çok daha düşüktü ve çoğunlukla 24.000 doların altında kaldı.

Kripto para analiz platformu Santiment’ten alınan veriler, daha fazla trader pozisyonlarını kayıpla terk ettikçe diplerin oluşma olasılığının daha yüksek olduğunu söylüyor. Öte yandan, Ethereum (ETH) 1.560 dolardan işlem görüyor. Altcoin, yukarı yönlü hafif düzeltmeler yaparak haftalık kayıplarını temizlemeyi başardı. Santiment ayrıca, değiş tokuş dışı adreslerin en son yedi yıl önce görülen seviyeleri aştığını da ortaya koydu.

Güncel analizlerinde Ethereum hakkında benzer analizler sunan bir diğer analist Raoul Pal, Ethereum’un Bitcoin’den çok daha karmaşık ve finansal olarak daha işlevsel olduğunu öne sürüyor.

Raoul Pal’a göre lider altcoin bu özellikleriyle Bitcoin’e yetişiyor

Real Vision CEO’su Raoul Pal, Bitcoin (BTC) ağının temelinin, hükümetlerin yozlaştırıcı etkisinden arınmış özerk bir parasal sistem olduğu fikri olduğunu savunuyor. Yakın tarihli bir blog gönderisinde, Bitcoin’i mevcut tek güvenli yatırım aracı olarak vurguladı ve uzun vade yatırımlar için ‘tek seçenek’ olduğunu söyledi.

Buna karşılık Pal, Ethereum (ETH) ağını çok daha karmaşık ABD ekonomisine benziyor. Pal, ETH’nin stake mekanizmasını ABD Devlet tahvili satın almakla karşılaştırırken, DeFi’yi daha riskli bankacılık sektörüne benzeiyor. Zaman içinde Ethereum ekonomisinin, daha yüksek karmaşıklık düzeyi nedeniyle Bitcoin’den daha fazla büyüyeceğini tahmin ediyor. XRP ve Solana’nın (SOL) ekonomisi hakkında söylediklerine Kriptokoin.com‘un bu yazısında yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coinpedia

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

ABD'li Şirket Shiba Inu 3 Altcoin Satıyor
ABD’li Şirket, Shiba Inu ve Bu 3 Altcoini Satıyor! Geçen yıl Terra’nın neden olduğu krizde iflas eden şirketlerden biri olan Voyager, Binance.US’in varlıklarını satın almasına rağmen elindeki Shiba Inu ve bu 3 altcoin’i satmaya devam ediyor. Voyager, Shiba Inu rezervlerini de boşaltmaya başladı Kriptokoin.com olarak aktardığımız Voyager,...
Buğra Çağlar 2 hafta önce