Safemoon Projesi Sona mı Erdi? İşte En Güvenilir Kripto Projeleri (Sponsorlu)

Kriptokoin
Kriptokoin 4 hafta önce
179 görüntülenme
safemoon coin nedir ve safemoon coin nasil alinir

DeFi olarak da bilinen merkeziyetsiz finans, blok zinciri teknolojisindeki bir sonraki önemli unsur ve yatırımcılar arasında büyük ilgi görüyor. Kripto para ve blok zinciri endüstrisi katlanarak büyürken, DeFi protokollerinde her yıl merkeziyetsiz finans sistemlerinin daha fazla benimsenmesine yardımcı olan birçok yeni gelişme yaşanıyor. Bu sebeple yatırımcılar en iyi DeFi projeleri neler olduğunu bilmek istiyor.

Aşağıda, küresel ekonomide bu devrimin gerçekleşmesine öncülük edecek ilk dört favori projemizi bulacaksınız. Fakat öncesinde başka bir DeFi projesi olan Safemoon coini yorumlayalım.

Safemoon Coin Yorum

Bilindiği üzere Binance blok zincir üzerinde çalışan SafeMoon fiyatı 2021’in başlarında piyasalara girmesinden bu yana yüzde 140 binin üzerinde artış göstermişti. Bu, coinin sahip olduğu büyük ivmeyi vurguluyordu fakat son bir aya baktığımızda dijital varlığın neredeyse yüzde 99’a yakın bir düşüş gösterdiğini görüyoruz.

Daha yakından incelemek gerekirse, SafeMoon kripto borsasında işlem görmeye başladı ve yatırımcıların ilgisini çekerek nisan ayına kadar yüzde binlerce artış gösterdi. Eylül 2021’de nisan ayındaki sıçramadan bu yana SafeMoon fiyatı durgunlaştı ve önemli miktarda düştü.

Bu hafta bu kripto para birimi biraz düzeltme gösterse de Safemoon projesine olan güvenin kırıldığı belli oluyor.

Yatırımcıların temkinli davrandığı ve güvenli limanlar aradığı kripto para piyasasına büyük değişimler getirmeyi hedefleyen ilgi çekici dört projeyi yakından inceleyelim.

1. Dash 2 Trade (D2T)

Listemizin ilk sırasında yatırımcılara bilgi ve analiz sağlamayı amaçlayan yeni platform Dash 2 Trade yer alıyor. Dash 2 Trade, güçlü zincir üstü verilere ek olarak teknik göstergelere, sinyallere ve ticaret yöntemlerine erişimi sağlayarak piyasanın bir adım önünde kalmaya yardımcı oluyor. Ön satışı 9 aşamadan oluşan projenin topladığı fon 5 milyon dolara yaklaştı.

Dash 2 Trade’de çeşitli strateji oluşturma araçları da mevcut olacak. Yatırımcıların finansal riske girmeden gerçek zamanlı olarak geriye dönük testler yapmalarına olanak tanınacak. Ekosistem için çok önemli olan D2T coin bağımsız olarak alınıp satılabilecek.

Ethereum üzerine inşa edilmiş vergi ücretinden muaf bir ERC-20 tokeni olan D2T, sahiplerine aşamalı bir abonelik modeli aracılığıyla piyasa sezgilerine ve araçlara çeşitli derecelerde erişim sağlıyor.

Dash 2 Trade Katmanlı Abonelik Seçenekleri

  • Ücretsiz: Platformdaki minimum özelliklere sınırlı erişim sağlıyor.
  • Başlangıç: Bu abonelik aracılığıyla erişilebilen özelliklerden bazıları arasında; piyasa analizi, zincir üstü analiz ve Discord’a özel erişim yer alıyor. Başlangıç aboneliği için aylık 400 D2T token ödeme yapılması gerekiyor.
  • Premium: Yatırımcılar yarışmalara katılabiliyor ve canlı yayınlara erişebiliyor. Tüm özelliklere tam erişimin sağlandığı Premium aboneliğin fiyatı ise aylık 1.000 D2T tokendir.

Dash Trade 2’nin Sektörün En Büyük Sorununa Işık Tutuyor

Yatırımcılar genelde bir varlığın fiyatı düşükken ondan haberdar olmak ister. Dash 2 Trade de bu soruna çözüm getirmeye geliyor. D2T, yatırımcıların yeni kripto lansmanlarından haberdar olmaması sorununa, ön satış kripto para lansmanları hakkında uyarılar sağlayarak ve coinler yeni borsalarda listelendiğinde kullanıcıları bilgilendirerek buna bir çözüm sunuyor.

Dash 2 Trade’in yatırımcıların projeleri tam olarak incelemesi ve her birine 100 üzerinden bir puan vermesi, bu hizmetin değerinin artmasına katkıda bulunan birincil faktör olarak görülüyor.

Analistler tarafından yüksek potansiyel gören varlığı satın almak isteyen yatırımcılar, her dilimde fiyatının artacağını göz önünde bulundurulduğunda, fiyat artmadan önce D2T’yi inceleyebilir.

2. IMPT.io (IMPT)

Listemizin ikinci sırasında yeşil altcoin olarak tanımlanan IMPT.io’nun IMPT tokeni yer alıyor. IMPT.io’nun amacı, toplumdaki herkesin iklim değişikliğiyle mücadele etmek ve çevreye özen göstermek için kullanabileceği kullanımı kolay araçlar sağlamaktır. Proje, hedefleri doğrultusunda karbon nötrlüğü ve hatta karbon negatif statüsüne ulaşırken olumlu bir fark yaratma konusunda her bir kişiyi ve her bir işletmeyi destekliyor.

IMPT, karbon emisyonlarını azaltmak, çevreyi iyileştirmek, bireyleri dünya çapında en etkili ve güvenilir çevre projeleriyle buluşturmayı amaçlıyor. Karbon fiyatlandırmasına yönelik girişimlerin 2022 yılında sera gazı emisyonlarının yüzde 23,1’ini kapsayacağı tahmin ediliyor. Bu istatistiksel görünümle IMPT, birçok projeden önce kripto para piyasasında bir dönüm noktasına ulaşabilir gibi görünüyor.

Buna ek olarak IMPT, kullanıcılarına karbon kredilerini, blok zincirinde değiştirilemez tokenler (NFT’ler) ile takas etme olanağı veriyor. Platformun bir diğer cazip hizmeti de sera gazı emisyonlarını azaltmak isteyen işletmelerin bunu doğrudan yansıtan mal ve hizmetler sunmasını mümkün kılacak bir alışveriş uygulaması özelliğinin bulunması. Aralarında Apple ve ayakkabı üreticisi Adidas’ın da bulunduğu çok sayıda tanınmış şirket şimdiden bu hizmete kaydolmuş durumda.

Bu kadar cazibesi varken, yatırımcıların IMPT token’ını satın almak için neden bir araya geldiğini anlamak zor değil. Dijital varlık, ön satış turunda şimdiye kadar 12 milyon doların üzerinde gelir elde etti ve rakamlar hızla yükselmeye devam ediyor. Yatırımcılar, borsalarda listelendiğinde çok daha fazla değerli olabilecek bu potansiyel kripto parayı tercih edebilir.

3. Calvaria (RIA)

En güvenilir kripto paralar listemizin üçüncü sırasında Oyna-Kazan (P2E) oyunu Calvaria yer alıyor. Yatırımcılar, Calvaria konusunda sadece yüksek potansiyelli GameFi sektöründe inşa edildiğinden değil, aynı zamanda geliştiricilerin hem sıradan hem de geleneksel oyuncuları ekosisteme çekmek adına net bir planı olduğu için heyecan duyuyor.

Calvaria’nın arkasındaki ekip, daha fazla oyuncunun Web3’e geçmesinin önündeki iki büyük engeli tespit ederek onu yılın en iyi oyun kripto para projelerinden biri haline getirdi. Bu durum, oyuncuları çekmekte zorlanan diğer blok zinciri oyun projelerindeki durumun tam tersidir.

Calvaria, bir savaş kartı stratejisi olan amiral gemisi oyunu Duels of Eternity ile oynaması ücretsiz (F2P) versiyonuyla sektördeki sorunları çözmeyi amaçlıyor.

Oyuncular, NFT’lere veya tokenlere ihtiyaç duymadan ve herhangi bir blok zinciri bilgisi olmadan oyunun tamamını tamamen ücretsiz olarak oynayabilecekler.

Ölümden sonraki yaşamda geçen oyunda oyuncular, belirli özelliklere ve becerilere sahip üç savaşan gruptan birini seçiyor. Oyuncular bire bir savaşlarda mücadele edip, destelerini stokluyor ve karşılaşmaları kazanmak için beceri, bilgi ve güçlendiricileri kullanıyor.

Ayrıca, oyuncuların diğer oyun modlarında kullanılabilecek kartlar ve varlıklar kazanabilecekleri tam bir tek oyunculu modu da bulunuyor.

P2E versiyonunda oyuncular oyun içi para birimi eRIA ile ödüllendirilecek ve bu token daha güçlü kartlar, yükseltmeler ve diğer varlıkları satın almak için kullanılabilecek. Kartlar tamamen NFT olarak sahip olunacak ve serbest piyasada alınıp satılabileceğini de belirtelim.

Calvaria, ön satışta yatırımcıların beğenisine sunulmaya devam ediyor. RIA tokeni şu anda 10 aşamadan oluşan ön satış etkinliğinin 4. Aşamasında ve hızla 1,5 milyon dolarlık dönüm noktası rakamına doğru ilerliyor.

Calvaria’nın native tokeni RIA’nin fiyatında her satış diliminde büyük bir artış görülürken, yatırımcılar hızla büyüyen GameFi projesine yatırım yapmak için hızlı hareket ediyor.

4. Tamadoge (TAMA)

Oyna-Kazan (P2E) meme coinlerinin en yenisi ve en dikkat çekicisi olan Tamadoge, Ethereum blok zincirinde geliştiriliyor. Köpek temalı meme token Tamadoge, Tamaverse’in native tokenidir. Başka bir deyişle Tamadoge, temelde NFT’lere dayanan bir Metaverse oyunudur.

Resmî web sitesine göre, Tamadoge (TAMA) Tamaverse’in native tokeni, bu da Tamaverse’te herhangi bir eylemi gerçekleştirmek için Tamadoge coinlerinin kullanılacağı anlamına geliyor. Tamadoge, kullanıcıların Metaverse’te kendi Tamadoge evcil hayvanlarını basmalarına, üretmelerine ve savaşmalarına yardımcı olacak.

Tamaverse’te, Tamadog platformunun kullanıcıları Tamadoge evcil hayvanları olarak adlandırılan sanal köpekleri oluşturabiliyor, üretebilyor ve takasını yapabiliyor. Platformda diğer kullanıcılarına karşı rekabet etmek, bu köpekleri kullanarak gerçekleştirilebiliyor. Bir Tamadoge evcil hayvanı, akıllı sözleşme işlevselliği aracılığıyla bir NFT olarak basılıyor.

Liderlik tablosunda sıralama elde etmek için, bir oyuncu her 3D animasyonlu evcil hayvan için yiyecek, oyuncak ve bakım sağlıyor. Bu aynı zamanda kullanıcının NFT’sini istikrarlı bir şekilde büyütmesine de katkıda bulunuyor.

5. Decentraland (MANA) 

Decentraland, Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen bir metaverse platformudur. Decentraland, kullanıcılara Decentraland’ın native tokeni olan MANA’yı kullanarak sanal mülkler satın alma, elde tutma ve takas etme olanağı sunuyor.

MANA tokenları ekosisteme likidite sağlıyor ve çeşitli oyun içi satın alımlar için kullanılabiliyor. 2021’in sonunda MANA, Metaverse üzerinde en iyi performans gösteren tokenlerden biri olmuştu. 

Kasım 2021’de tokenin fiyatı yüzde 600’den fazla artış kaydetmişti. Sonuç olarak MANA, önceki en yüksek fiyatı olan 5,4 dolara kıyasla şu anda 1 doların altında işlem görüyor. Buna rağmen, Decentraland’ın tokeni MANA 1 milyar dolardan fazla değerlemeye ulaşırken bu da onu kripto para birimindeki en değerli 45. token yaptı. 

Analistler, internet çağını bir üst seviyeye çıkaracak olan Metaverse’ün içerisinde hizmet veren MANA tokenlerinin, önümüzdeki süreçte ciddi bir şekilde değerleneceğini belirtiyor.

6. Chainlink (LINK)

Chainlink, Haziran 2017’de ABD merkezli bir şirket olan SmartContract tarafından başlatılan bir projedir. Chainlink teknik incelemesi, SmartContract kurucu ortakları Steve Ellis, Sergey Nazarov ve kurumsal danışmanı Ari Juels tarafından Eylül 2017’de yayınlandı.

Chainlink, merkezi olmayan bir oracle ağıdır. Chainlink (LINK), blockchain teknolojisi ile blockchain olmayan teknoloji arasında aracı olarak işlev gören blockchain tabanlı bir ara katman yazılımı uygulaması olarak tasarlanmıştır.

Bu ağ, akıllı sözleşmelerin ticari banka hesapları, veri akışları ve web API’leri (Uygulama Programlama Arayüzü) gibi zincir dışı veri sağlayıcılarla bağlantı kurmasına olanak tanır. Bu yetenek, akıllı sözleşmelerin zincir dışı verileri kullanarak sözleşmelerdeki değişkenleri değerlendirmesine olanak tanır. 

Özet

En güvenilir kripto projeleri listemizi sonlandırırken, kullanıcılara özellikle ön satışı devam eden ilgi çekici avantajlı projeleri sunmakla beraber, projelerin potansiyelleri ve özellikleri üzerine yoğunlaştık. Yatırım yaparken, sunduğumuz verilerin ve bilgilerin yanında kendi araştırmanızı da yapmanızı öneririz. Ek olarak SafeMoon Binance borsasında listeleneceği haberleri piyasada dolaştığını, bu sebeple erkenden yatırım yapmanın mantıklı olacağını düşünüyoruz.

Sorumluluk reddi: Bu bir sponsorlu içerik ve basın bülteni olup burada yazılanlar Kriptokoin.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır. Kaldıraçlı işlemlerde ve kripto para yatırımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Döngü Analizi Şaşırttı: Bitcoin Nisan'da Bu Seviyelerde!
Döngü Analizi Şaşırttı: Bitcoin Nisan’da Bu Seviyelerde! Kripto analisti Jakub Dziadkowiec’e göre, Bitcoin zaten ayı piyasasının dibine ulaştıysa, 5 dalgalı bir Elliott düzeltmesini tamamlamış demektir. Analist, 2023 yılının ortalarında, BTC fiyatının yukarı yönlü hareketi için hedefi belirliyor. Ayrıca analist, yaklaşan yarılanma göz önüne alındığında,...
Vural Erkan 4 hafta önce